Zahájení prodeje nového luxusního sedanu Mercedes-Benz S 500 PLUG-IN HYBRID na našem trhu za cenu 2 888 270 Kč

Tento nový model spojuje velmi moderní koncepci hybridního pohonu s jedinečnými inovacemi a luxusní výbavou třídy S a s rekordně nízkou spotřebou od 2,8 l na 100 km.

1nmercbenzplug500900

Luxusní sedan se dodává pouze ve verzi s dlouhým rozvorem

– přesvědčí výjimečnou dynamikou a hospodárností. A díky standardně dodávané nezávislé klimatizaci nabízí také jedinečný tepelný komfort. První certifikovaný „třílitrový“ luxusní sedan na světě se objeví v září u prodejců jako další milník na cestě k mobilitě bez emisí.

Nový S 500 PLUG-IN HYBRID nabízí veškeré inovace, díky nimž je nová třída S tak úspěšná. Její inteligentní provozní strategie je zárukou velké radosti z jízdy a dynamiky při nejvyšší úrovni hospodárnosti. Kromě toho umožňuje až 33 km jízdy s nulovými emisemi.

S 500 PLUG-IN HYBRID je prvním luxusním sedanem s jízdními výkony vidlicového osmiválce a spotřebou kompaktního modelu. Podařilo se zkombinovat maximální hospodárnost se suverénním výkonem. Ostatně v této oblasti existuje fascinující paralela s úspěšným závodním vozem Mercedes-Benz formule 1, který také disponuje motorem V6 Turbo a hybridním pohonem.

Mercedes-Benz S 500 PLUG-IN HYBRID

 • – nabízí největší systémový výkon 325 kW a točivý moment 650 N.m, zrychlí z 0 na 100 km/h za pouhých 5,2 sekundy a s čistě elektrickým pohonem ujede až 33 km.
 • – normovaná spotřeba paliva činí 2,8 litru/100 km, což odpovídá emisím 65 g CO2/km
 • – za pozoruhodnými jízdními výkony stojí především V6 Biturbo a inteligentní hybridní pohon

Po modelech S 400 HYBRID a S 300 BlueTEC HYBRID je S 500 PLUG-IN HYBRID již třetím hybridním modelem v nabídce nové třídy S. Jeho nový vysokonapěťový lithium-iontový akumulátor může být nabíjen z externího zdroje prostřednictvím zásuvky na pravé straně zadního nárazníku.

Mercedes-Benz ve snaze posílit důvěru zákazníků v novou inovativní techniku hybridního pohonu s možností vnějšího nabíjení vystavil pro vysokovýkonný akumulátor a komponenty hybridního systému (např. elektromotor a výkonovou elektroniku) modelu S 500 PLUG-IN HYBRID certifikát, který zaručuje, že

jakákoli technická závada během prvních šesti let od dodání, resp. registrace vozidla nebo 100 000 ujetých kilometrů bude odstraněna na náklady značky Mercedes-Benz.

Inteligentní provozní strategie

Nastoupit, spustit, odjet a přitom kromě příkladné hospodárnosti zažívat, kdykoli po sešlápnutí pedálu plynu až na podlahu, mimořádnou sílu elektromotoru – tak snadná je hybridní jízda v novém luxusním sedanu S 500 PLUG-IN HYBRID. V každodenním provozu je řízení tohoto vozu stejně snadné jako u jakéhokoli jiného vozidla se samočinnou převodovkou.

Předvídavý systém řízení energetických toků automaticky vybírá ideální kombinaci výkonu spalovacího motoru a elektromotoru. Svoji strategii přitom přizpůsobuje nejen stavu nabití akumulátoru, ale dokonce i předvídavě stavu dopravy nebo průběhu trasy. Kdo by chtěl, může ovšem zasáhnout také manuálně a souhru hybridního systému upravit pomocí čtyř provozních režimů a tří jízdních programů. Tzv. haptický pedál plynu informuje řidiče o okamžiku spuštění spalovacího motoru nebo dvojitým impulzem signalizuje, že by měl uvolněním pedálu plynu přejít do režimu setrvačné jízdy a rekuperace. Toky energií jsou ve všech provozních stavech signalizovány na panelu sdružených přístrojů a na centrálním displeji.

Přehled vybraných technických údajů nového modelu S 500 PLUG-IN HYBRID:

 • Spalovací motor:
 • Počet/uspořádání válců 6/V
 • Příprava směsi: vysokotlaké vstřikování, 2 turbodmychadla
 • Zdvihový objem 2996 cm3
 • Největší výkon 245 kW při 5250-6000 1/min
 • Největší točivý moment 480 při 1600-4000 N.m při 1/min
 • Elektromotor:
 • Výkon 85 kW
 • Točivý moment 340 N.m
 • Výkon systému 325 kW
 • Točivý moment systému 1 650 N.m
 • Kombinovaná spotřeba paliva, od 2,8 l/100 km
 • Kombinované emise CO2, od 2 65 g/km
 • Třída hospodárnosti A+
 • Dojezd s čistě elektrickým pohonem 33 km
 • Doba nabíjení 20 %-100 % (400 V/16 A – 230 V/8 A)3 (h) z běžné zásuvky 4,1
 • Zrychlení 0-100 km/h 5,2 s
 • Největší rychlost elektronicky omezená 250 km/h
 • Největší rychlost, čistě elektrický pohon 1 140 km/h

Nastavením ovládacího prvku nabíjecího kabelu lze dobu nabíjení zkrátit (standardní nastavení: 8 A), pokud to domácí elektrická síť umožňuje. Doba nabíjení při 400 V/16 A, např. z nástěnné nabíječky (wallbox). Udávané hodnoty napětí a proudu se vztahují k infrastruktuře elektrické sítě a mohou být vozidlem omezeny.

Rozsáhlá standardní výbava, nezávislá klimatizace s rozšířenou funkčností

Standardní výbava modelu S 500 PLUG-IN HYBRID je rozsáhlá a zahrnuje i jednu další světovou premiéru: nezávislou klimatizaci s rozšířenou funkčností, která je řízena podle cílové hodnoty. To znamená, že třída S je klimatizována na předem nastavenou teplotu už při nastupování do vozu, pokud řidič zadal dobu odjezdu, například prostřednictvím systému Mercedes connect me. Tuto funkci umožňuje elektricky poháněný kompresor klimatizace, resp. elektrické topení. Při předehřívání interiéru je kromě toho ohříván nejen vzduch v interiéru, ale i sedadla, volant a loketní opěrky ve dveřích a na středové konzole; při ochlazování je aktivováno také odvětrávání sedadel, je-li vůz vybaven výše uvedenými prvky výbavy na přání.

Kromě toho zahrnuje standardní výbava modelu S 500 PLUG-IN HYBRID například vysokovýkonné světlomety LED a zadní svítilny LED, kožené čalounění, COMAND Online, touchpad, automatickou klimatizaci THERMOTRONIC a vyhřívání sedadel také vzadu, paket paměťové funkce pro řidiče a spolujezdce, dekorační osvětlení se sedmi barvami a podvozek se vzduchovým odpružením AIRMATIC a plynule adaptivním tlumením. Mezi prvky základní bezpečnostní výbavy patří mimo jiné PRE-SAFE®, COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS (upozorňování na hrozící kolize včetně adaptivního brzdového asistenta), ATTENTION ASSIST, PRE-SAFE® Impuls, asistent pro jízdu v bočním větru a asistent pro sledování dopravních značek (rozpoznávání dopravních značek včetně funkce upozorňující na jízdu v protisměru a zobrazování rychlostních limitů na panelu sdružených přístrojů).

 

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum BARTH a.s.
Bratří Štefanů 985, 500 03 - Hradec Králové
494 945 105
autocentrum@autocentrum.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak na to radí HoppyGo.

Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí přes 1 800 vozů, a kromě obytných karavanů, sportovních kupé a dalších speciálů také více než 30 kabrioletů. K dispozici jsou i modely jako Ford...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky Mercedes-Benz

LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Poutavá expozice nejvýznamnějšího a tradičního partnera značky...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ultramid® od společnosti BASF představuje inovaci pro palivové články

Ultramid® od společnosti BASF...

Technický plast Ultramid® se úspěšně používá při výrobě palivových článků Toto řešení je standardem v novém vozidle Mercedes GLC F-CELL Ultramid® obstojí i v požadavcích na čistotu...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...