Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v České republice

Autem roku 2024 v České republice je nová třída E. Rozhodla o tom odborná porota složená z 20 předních českých motoristických novinářů, kteří vítězný automobil vybírali ve dvoukolové volbě, spojené s možností vozy důkladně prověřit.

Mercedes-Benz třídy E

Anketa Auto roku v České republice letos slaví 30 let existence. Jejím vyhlašovatelem je Svaz dovozců automobilů (SDA) a Auto roku volí porota složená z odborných motoristických novinářů.

Mercedes-Benz Třídy E: most mezi tradicí a digitalizací

Nová Třída E zaujala při své premiéře jak odborníky, tak širokou veřejnost ojedinělou kombinací tradičně silných stránek, jako je vysoká kvalita, úroveň bezpečnosti a komfort, ale i nejmodernějších technologií. Historie modelové řady sahá 75 let do minulosti a Třída E je dlouhodobě velmi oblíbená i v České republice.

Hlavními lákadly jsou čtvrtá generace pokročilého plug-in hybridního pohonu včetně kombinace s dieselovým motorem, všestranné kombi All-Terrain s velkorysým prostorem a užitnou hodnotou překonávající celou řadu SUV, čtyř- i šestiválcové motory, adaptivní vzduchový podvozek či natáčecí kola zadní nápravy. Luxusní interiér s novou elektronickou architekturou MBUX přináší zcela novou úroveň digitálních zážitků.

Mercedes-Benz třídy E

Nový Mercedes-Benz Třídy E ve stručnosti

5 verzí plug-in hybridního pohonu kombinuje dlouhý dojezd a nezávislost benzinového či dieselového motoru s dynamikou, komfortem a účinností elektromotoru. Dojezd na výhradně elektrický pohon u všech plug-in hybridních verzí přesahuje 100 kilometrů, celkový jízdní dosah překračuje u dieselových verzí či dieselového plug-in hybridu 1 000 kilometrů. K dispozici je 11kW AC i 55kW DC palubní nabíječka.

Nejvýkonnější dieselový motor v historii značky Mercedes-Benz (367 koní): mild-hybridní řadový šestiválec je dostupný pro všechny varianty Třídy E pod označením E 450 d 4MATIC.

Samostatné modely All-Terrain a Mercedes-AMG pro ještě výraznější jízdní zážitky a specifické využití: modely All-Terrain kombinují to nejlepší z klasického kombi a schopnostmi jízdy v lehkém terénu. V případě Třídy E All-Terrain je navíc nově možné volit mezi čtyřválcovým a plug-in hybridním dieselem nebo dvěma šestiválci. V druhé polovině roku se dočkají i sportovně orientovaní příznivci plug-in hybridní verze od Mercedes-AMG.

Mercedes-Benz třídy E

Ojedinělá aerodynamika s koeficientem odporu vzduchu 0,23 nové Třídy E s karoserií sedan je jedním z důvodů vysoké míry akustického komfortu, který je umocněn laminovanými skly a doplňkovou hlukovou izolací karoserie. Mimořádná úroveň aerodynamiky se dále podílí na příkladné hospodárnosti všech provedení.

Nová Třída E nabízí více než 20 různých verzí: třeba sedan s částkou od 1 256 000 Kč (bez DPH), provedení kombi od 1 307 000 Kč (bez DPH). Plug-in hybridní E 300 e od 1 472 000 Kč (bez DPH), oblíbená verze E 220 d 4MATIC All-Terrain od 1 508 000 Kč (bez DPH) nebo šestiválcové E 450 4MATIC od 1 681 000 Kč (bez DPH).

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země je naše Pandora

Země je naše Pandora

Před 13 lety se Avatar zapsal do historie kinematografie. Teď se vrací, do zcela jiné doby, s ambasadorem s trojcípou hvězdou. Nový snímek Avatar: The Way of Water se zaměřením na odpovědnost,...