Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

Skupina CS Cargo objednala pro letošní rok 335 Actrosů a uzavřela dohodu s opcí na objednání dalších 1.500 nákladních vozidel do roku 2010.

Je to dosud největší zakázka ze střední Evropy na nákladní vozidla Mercedes-Benz. Dodané Actrosy jsou vybaveny systémem FleetBoard, technologií BlueTec a převodovkami PowerShift.

Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

CS Cargo Holding tak nakoupí v roce 2008 výhradně nákladní vozidla Mercedes-Benz. Ve výrobním závodě Wörth předal minulý týden Hubertus Troska, šéf divize nákladních automobilů Mercedes-Benz pro Evropu a Latinskou Ameriku, první vozidla předsedovi představenstva skupiny CS Cargo Tomášovi Fallerovi a členu představenstva a obchodnímu řediteli Romanu Šmidberskému.

Pro společnost Daimler AG je to největší zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz ze střední Evropy. „Obchod v oblasti dopravy zaznamenává nyní ve střední Evropě velký nárůst. Proto nás velmi těší, že se CS Cargo, jako vedoucí hráč na středoevropském trhu logistiky, rozhodla pro nákladní vozidla Mercedes-Benz“, řekl Hubertus Troska. „Objem zakázky ukazuje rostoucí vliv logistických firem ze střední Evropy na konkurenční prostředí na Západě“, řekl dále.

„S nákladními automobily a značkou Mercedes-Benz, jakožto spolehlivým partnerem, chceme své silné postavení ve střední a východní Evropě dále upevnit a jako jedna z prvních společností rozšířit expanzi od Východu na Západ“, zdůvodnili Tomáš Faller a Roman Šmidberský volbu značky Mercedes-Benz.

Všechna dodaná vozidla jsou vybavena ekologicky výhodnou a pohonné hmoty šetřící technologií BlueTec, systémem FleetBoard a disponují i plně automatizovanou převodovkou Mercedes PowerShift.

Mercedes PowerShift kombinuje funkci manuální převodovky s řídící elektronikou, která kromě automatizované změny převodových stupňů a ovládání spojky zahrnuje i další funkce, které přispívají ke komfortnější, hospodárnější a bezpečnější jízdě.

Společností Daimler vyvinutá technologie BlueTec pro vznětové motory je technickým řešením, které přispívá nejen k plnění norem Euro 4 a Euro 5 u užitkových vozidel, ale současně umožňuje dosahovat i značné úspory paliva. U vozidel s průměrným kilometrovým proběhem 150 000 km umožňuje v dálkové dopravě ušetřit ročně okolo 1 500 až 2 000 litrů motorové nafty.

CS Cargo je mezinárodní holdingová společnost, která působí v oblasti logistických služeb v celé oblasti střední a východní Evropy. Firma patří mezi nejvýznamnější na trhu ve střední Evropě a nabízí komplexní přepravní a logistické služby. Mateřská společnost CS Cargo Holding N.V. je registrovaná v Nizozemí a přímo řídí podniky v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Polsku, Maďarsku a v Rusku. Společnost je pokládána za nejsilnější logistickou společnost v České republice.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země je naše Pandora

Země je naše Pandora

Před 13 lety se Avatar zapsal do historie kinematografie. Teď se vrací, do zcela jiné doby, s ambasadorem s trojcípou hvězdou. Nový snímek Avatar: The Way of Water se zaměřením na odpovědnost,...