PEUGEOT ELEKTRIFIKUJE MOBILITU FRENCH OPEN 2021

PEUGEOT ELEKTRIFIKUJE MOBILITU FRENCH OPEN 2021

Tenisový turnaj French Open se letos koná už 38. rokem. Značka Peugeot, jakožto dlouholetý oficiální partner bude na tomto turnaji poprvé zajišťovat přepravu hráčů, VIP osobností a funkcionářů pomocí flotily vozů se 100% elektrickým pohonem. Díky společnosti Peugeot se tak French Open stane první sportovní událostí svého druhu na světě, která bude spojena s kompletně elektrifikovanou mobilitou.

Flotilu 162 vozů Peugeot na turnaji French Open tvoří ze dvou třetin plug-in hybridy a z jedné třetiny čistě elektrické modely. Celá flotila má mimořádně nízkou uhlíkovou stopu: průměrné emise CO2 na vůz činí pouhých 22,7 g na kilometr, a jsou tedy 7,5krát nižší než v roce 2019.

Toto výrazné snížení emisí dokládá snahu značky Peugeot přispět k ochraně kvality ovzduší v okolí pařížské Porte d’Auteuil, v jejíž blízkosti se turnaj koná. Je rovněž svědectvím bohatosti nabídky vozů Peugeot, pokud jde o ekologicky odpovědné vozy s nízkými emisemi CO2.

Pařížský grandslamový turnaj bude pro značku Peugeot také příležitostí předvést před kamerami a celosvětovým publikem svou novou identitu, kterou charakterizuje přepracované logo, a také svou novou technologickou „vitrínu“, model 508 Peugeot Sport Engineered.

Novak Djokovič, světová jednička na okruhu ATP a ambasador značky Peugeot, bude mít jméno značky uvedené na tričku po všechny zápasy na antukovém kurtu Roland Garros.

Peugeot poprvé nasazuje na French Open 100% ekologickou flotilu

Tento 100% elektrifikovaný vozový park je v dokonalém souladu s přechodem značky na nové druhy energií. Peugeot je hrdým partnerem ekologicky odpovědné mobility turnaje French Open.

Giovanni Mpetshi Perricard

„Složení 100% elektrického vozového parku, který dáváme k dispozici organizaci turnaje French Open, dokazuje náš neutuchající zájem o přechod na nové zdroje energií,“ uvedla Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot. „Značka Peugeot během dvou let výrazně urychlila uvádění vozidel s nízkými a nulovými emisemi CO2 na trh. Do konce letošního roku bude 70 % modelů v naší nabídce elektrifikováno. A do roku 2025 bude elektrifikovaná celá modelová řada vozů Peugeot.“

„Pro Francouzskou tenisovou federaci je udržitelný rozvoj základem strategie a French Open je její nejprestižnější vizitkou. Je pro nás důležité, aby byl náš přístup dobře viditelný. Flotila 162 elektrifikovaných vozidel, kterou Peugeot dává turnaji k dispozici, je pozoruhodným a potěšujícím příspěvkem k našemu úsilí o ekologickou odpovědnost,“ prohlásil Gilles Moretton, předseda Francouzské tenisové federace.

Flotilu 162 vozidel, která je k dispozici pro přepravu hráčů, VIP osobností a pořadatelů, tvoří 6 elektrifikovaných modelů řady Peugeot:

Nový 508 Peugeot Sport Engineered je dokonalou ukázkou odborných znalostí inženýrů Peugeot Sport. Díky elektrifikovanému pohonu všech kol a benzinovému plug-in hybridnímu pohonnému ústrojí s kombinovaným výkonem 360 k jde o nejvýkonnější sériový vůz, jaký kdy Peugeot vyrobil. Nastavuje měřítka nového účinného zodpovědného výkonu: Neo-Performance. Model 508 Peugeot Sport Engineered se může pochlubit mimořádně nízkou úrovní emisí, podle homologace dle protokolu WLTP jsou jeho emise 46 g CO2/km, což odpovídá spotřebě 2,03 litru paliva na 100 km.

Peugeot 508 Hybrid nabízí plug-in hybridní pohon s kumulativním výkonem 225 k/165 kW a emisemi CO₂ na té nejlepší úrovni: emise vozu Peugeot 508 Hybrid dosahují 29 g C0₂/km (1,3 l/100 km), dojezd ve 100% elektrickém režimu je 54 km (protokol WLTP).

Peugeot 3008 GT HYbrid 225 e-EAT8 spojuje motor PureTech o výkonu 180 k (nebo 132 kW) s elektrickým motorem o výkonu 110 k (80 kW) a je vybaven osmistupňovou automatickou převodovkou e-EAT8. Emise dle homologace činí 30 g CO2/km a dojezd ve 100% elektrickém dojezdu je 56 km (dle WLTP).

Peugeot e-2008 je první 100% elektrické SUV značky Peugeot. Nabízí přístup do nového světa emocí. Vysoká úroveň elegance se snoubí s naprosto tichým chodem a naprostou absencí vibrací, a to bez emisí CO2.

Peugeot e-Traveller se 100% elektrickým motorem je spojencem mobility na pracovních i osobních cestách. Jeho motor dosahuje maximálního výkonu 136 k/100 kW a maximálního točivého momentu 260 Nm. Vůz umožňuje okamžitou odezvu, bez vibrací, bez hluku, bez řazení, bez zápachu a samozřejmě bez emisí CO2. Peugeot e-Traveller nabízí dvě úrovně dojezdu: 23O a 330 km (dle WLTP). Peugeot e-Traveller je k dispozici v různých konfiguracích vhodných pro přepravu osob. Vyznačuje se elegantním stylem, nepřipouští žádné kompromisy z hlediska výkonu a má přístup do center měst, kde platí ekologická omezení. Svým špičkovým technologickým interiérem splní očekávání i té nejnáročnější klientely.

Peugeot e-Expert, který byl v roce 2021 korunován prestižní trofejí International Van of the Year (Mezinárodní dodávka roku), je 100% elektrický kompaktní furgon, takže umožňuje vjezd do nejchráněnějších městských center, kde platí ekologická omezení. Díky lithium-iontovým bateriím s kapacitou 50 kWh nebo 75 kWh nabízí dvě úrovně dojezdu.

Všechny vozy ve flotile jsou označeny logem French Open, novým logem Peugeot – erbem představujícím lví hlavu na černém pozadí – a nápisem „Oficiální partner“. Polep „Move to electric“ na zadním okně je výzvou k účasti na energetické transformaci.

Nová identita Peugeot v zorném poli

Peugeot představil 25. února 2021 svou novou identitu značky, kterou charakterizuje znak lví hlavy na černém pozadí. French Open bude první akcí celosvětového rozsahu, během níž značka představí své nové logo širokému publiku, a to na panelech kurtů.

„Značka PEUGEOT spojuje své vlastní hodnoty – dokonalost, perfektní vzhled a emoce – se světem tenisu již téměř čtyři desetiletí. Jsme obzvláště hrdí a šťastní, že můžeme při příležitosti French Open představit naše nové logo Peugeot stovkám milionů televizních diváků na všech kontinentech.“ Linda Jackson, generální ředitelka značky Peugeot.

Erb Peugeot bude na kurtech French Open nosit také mezinárodní ambasador značky, světová jednička ATP Novak Djokovič, jenž bude rovněž hlavním protagonistou reklamní kampaně věnované vozu 508 Peugeot Sport Engineered, která odstartuje současně se začátkem turnaje.

Odpovědný výkon na pódiu: nová 508 Peugeot Sport Engineered

V rámci partnerství s French Open bude Peugeot po celou dobu turnaje vystavovat na vyhrazeném pódiu pro veřejnost nový model 508 Peugeot Sport Engineered ve verzi SW.

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Novak Djoković hlavním protagonistou nové reklamní kampaně 508 Peugeot Sport Engineered

Novak Djoković hlavním protagonistou...

Novak Djoković hlavním protagonistou nové reklamní kampaně 508 Peugeot Sport Engineered Tenisový šampion Novak Djoković – světová jednička v žebříčku ATP, vítěz French Open 2016 a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Logo znázorňující podstatu jména

Logo znázorňující podstatu jména

Peugeot S.A. („Skupina PSA“) a Fiat Chrysler Automobiles N.V. („FCA“) (NYSE: FCAU / MTA: FCA) dnes představily logo skupiny Stellantis, nového subjektu, který vzejde z jejich fúze 50:50. Logo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT e-BOXER

NOVÝ PEUGEOT e-BOXER

Poté, co značka Peugeot prodala v roce 2019 téměř 274 000 lehkých užitkových vozů a dosáhla tak rekordu, zintenzivňuje svoji ofenzívu v těchto segmentech a činí další krok k elektrifikaci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - V Argentině byla zahájena sériová výroba vozu nový Peugeot 208

V Argentině byla zahájena sériová...

První vůz vyráběný po dokončení velké přestavby továrny v El Palomar (Argentina). Tento výrobní závod se nyní řadí mezi nejvíce inovativní podniky skupiny PSA. První vůz postavený na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot slaví 210. narozeniny

Peugeot slaví 210. narozeniny

210 let odvahy, inovací a nadšení Společnost Peugeot Frères Aînés byla oficiálně založena 26. září 1810 vkladem v hotovosti a zápisem v rejstříku, o němž stále existuje záznam v archivu...