Nový Peugeot Partner, Expert a Boxer: Lepší svět profesionálů

Peugeot obnovuje celou svou řadu lehkých užitkových vozů. Nové modely Partner, Expert a Boxer v elektrických i konvenčních variantách jsou nyní účinnější a efektivnější než kdy dříve. Elektromobily E-Partner, E-Expert a E-Boxer jsou zároveň klíčovou součástí strategie elektrifikace značky Peugeot.

foto: Peugeot

Peugeot se pustil do nebývalé ofenzívy a současně obnovuje všechny své užitkové modelové řady, počínaje 100% elektrickými modely E-Partner, E-Expert a E-Boxer. Modernizací prošly také konvenční varianty Partner, Expert a Boxer, a to zejména z hlediska designu a výbavy.

Užitkové vozy poháněné elektromotorem budou brzy tvořit základ produktové nabídky. Jsou považovány za klíčové prvky strategie elektrifikace značky. I jejich přispěním bude mít Peugeot nejširší nabídku 100% elektrických vozů ze všech nespecializovaných značek v Evropě. Pro připomenutí – značka se zavázala, že do roku 2025 bude každý její model k dispozici i v elektrické verzi a do roku 2030 se Peugeot v Evropě stane 100% elektrickou značkou.

Nový Peugeot Partner, foto: Peugeot

Nový Peugeot Partner

Jeho argumenty jsou přesvědčivé: nový design, vyšší úroveň bezpečnosti a elektrická verze přidává dojezd s nulovými emisemi až 330 km a tepelné čerpadlo. Nový Peugeot Partner je tak ideálním partnerem pro náročné profesionály.

Na trhu elektrických dodávek hraje elektrický Peugeot E-Partner významnou roli. Malé užitkové vozy poháněné elektřinou by se z hlediska podílu v tomto segmentu měly dostat do roku 2025 v Evropě až na třetinu. E-Partner má na tomto trhu rozhodně co nabídnout. Dojezd vozu dosahuje až 330 km. Uložení baterií pod podlahou zachovává objem nákladového prostoru. Užitný objem dosahuje až 4,4 m3, užitečné zatížení 780 kg a tažná hmotnost 750 kg, což jsou v daném segmentu nejlepší hodnoty.

Varianta E-Partner vybavená 100% elektrickým motorem nabízí maximální výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 270 Nm v kombinaci s baterií o kapacitě 50 kWh. K dispozici jsou vždy tři jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon při plném zatížení a Normal.

Zdokonalení celkové efektivity vozu umožnilo dosáhnout následujících výkonových parametrů: maximální rychlost 130 km/h, zrychlení z 0 na 100 km/h za 11,2 s. Zároveň se zvýšil dojezd, který nyní činí až 330 km. Pro optimalizaci dojezdu je nový E-Partner vybaven systémem rekuperačního brzdění, který lze pomocí ovladačů za volantem aktivovat ve třech různých úrovních. Další novinkou je tepelné čerpadlo, které zvyšuje komfort cestujících a zároveň přispívá k efektivitě, a tedy i dojezdu nového modelu E-Partner. Díky palubní nabíječce o výkonu 7,4 kW a příplatkové třífázové nabíječce o výkonu 11 kW lze vůz E-Partner efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu.

Nový Peugeot Partner ale může být poháněn nejen elektřinou, ale i benzínem či naftou. Benzinový motor PureTech nabízí výkonu 110 k, dieselový agregát BlueHDi výkon 100 k nebo 130 k. Posledně jmenovaný motor lze kombinovat s osmistupňovou automatickou převodovkou.

Aby nový Peugeot Partner vyhověl potřebám všech profesionálních uživatelů, je k dispozici v různých variantách: furgon/polocombi, 2místné/3místné provedení, L1/L2 (standardní/prodloužená délka) a standardní/zvýšená nosnost.

Nový Peugeot Expert, foto: Peugeot

Nový Peugeot Expert

Nový Peugeot Expert je pro své uživatele spolehlivým a praktickým pomocníkem díky modernímu designu, vyšší efektivitě, konektivitě poslední generace a sofistikovanějším asistenčním systémům řízení. Kompaktní dodávka si rovněž zachovává robustnost, všestrannost a potěšení z jízdy, což jsou důvody, pro které je u firemních zákazníků tak oblíbená.

Peugeot Expert si v uplynulých letech na trhu dodávek vybudoval silnou pozici. Prosadila se také elektrická varianta E-Expert, která je nejúspěšnějším modelem v segmentu 100% elektrických kompaktních dodávek. Nyní tato modelová řada udělala další krok vpřed jak po stránce designu, tak i technologií.

Nový Peugeot Expert může k pohonu využívat elektřinu, naftu nebo dokonce i vodík. Z hlediska pohonů prošla nejvýraznější modernizací elektrická verze, která nyní nabízí dojezd až 350 km. Díky baterii umístěné pod podlahou, která nemá žádný vliv na nosnost nebo objem, si vůz zachovává kapacitu a všestrannost. Jeho užitný objem činí až 6,6 m3, užitečné zatížení 1263 kg a tažná kapacita 1000 kg. Snadno ovladatelný nový Expert má stopový průměr otáčení 12,4 m (verze Standard), výška nepřesahující 190 cm zaručuje vjezd do výškově omezených parkovišť.

Elektrická verze E-Expert je opatřen stejným elektromotorem jako E-Partneru (100 kW, 136 k, a maximálním točivým momentem 260 Nm).

Aby Peugeot vyhověl potřebám všech profesionálních uživatelů, nabízí u nového modelu E-Expert dva typy baterií. E-Expert s baterií o kapacitě 50 kWh zajišťuje dojezd až 224 km, který je dostupný ve verzích Standard a Long. Je dokonale přizpůsobený omezením každodenního městského provozu. E-Expert s baterií o kapacitě 75 kWh a dojezdem až 350 km nabízí optimální všestrannost pro každou verzi. Pro optimalizaci dojezdu je nový E-Expert vybaven systémem rekuperačního brzdění, který lze pomocí ovladačů za volantem aktivovat ve třech různých úrovních. Díky palubní nabíječce o výkonu 7,4 kW a – za příplatek – třífázové nabíječce o výkonu 11 kW lze vůz E-Expert efektivně nabíjet bez ohledu na dostupnou infrastrukturu.

Verze Hydrogen nového modelu E-Expert bude mít nyní dojezd až 400 km . Vychází z řešení „mid-power plug-in hydrogen fuel cell electric“, které kombinuje výhody vodíku, bateriové technologie a elektrické trakce.

Kromě toho nabízí Peugeot širokou škálu vozů Partner Expert s motory BlueHDi o výkonu 120 k nebo 145 k, spojenými s manuální šestistupňovou převodovkou a s motorem BlueHDi o výkonu 180 k s osmistupňovou automatickou převodovkou. Ta je k dispozici také u motoru BlueHDi 145 k.

Nový Peugeot Expert je k dispozici v několika provedeních: dodávka standardní (498 cm) nebo dlouhá (533 cm), prodloužená kabina standardní nebo dlouhá s 5 nebo 6 místy, furgon a polokombi až s 9 místy.

Nový Peugeot Boxer, foto: Peugeot

Nový Peugeot Boxer

Stejně jako u menších dodávek hraje u největšího užitkového vozu značky Peugeot významnou roli elektrický pohon. Peugeot E-Boxer vstupuje se zcela novým 100% elektrickým motorem o výkonu 200 kW/270 k a dojezdem až 430 km do nové dimenze. Modelová řada Boxer nadále poskytuje také širokou škálu dieselových motorů BlueHDi. Nový Boxer je více než kdy jindy ideálním spojencem firemních klientů díky jízdnímu komfortu a bezpečnosti, které stanovují nová měřítka ve své kategorii.

 

Modernizace modelu Boxer se stejně jako u ostatních vozů užitkové řady zaměřila zejména na elektrifikaci pohonů. Nový E-Boxer proto nabízí výjimečný elektrický výkon a zároveň si zachovává vlastnosti, díky kterým si na evropském trhu zajistil úspěch. Umístění baterie do podvozku vozidla zachovává objem nákladového prostoru, který může dosáhnout až 17 m3, užitečné zatížení až 1500 kg. Díky tomuto uspořádání je nový E-Boxer velmi vhodný pro řadu specifických přestaveb, které požaduje mnoho profesionálních zákazníků.

Plně elektrický Peugeot E-Boxer využívá zcela nové elektrické komponenty, od motoru až po baterii. Elektromotor nyní dosahuje výkonu 200 kW/270 k a výrazně se zvýšil i točivý moment na 400 Nm. Baterie nového modelu E-Boxer má kapacitu 110 kWh, což zajišťuje pozoruhodný dojezd až 420 km . Maximální rychlost je 130 km/h.

Kromě nového vozu E-Boxer nabízí Peugeot širokou škálu vozů Boxer s motorem BlueHDi 2.2 se 3 různými výkony 120 k, 140 k a 180 k, v kombinaci s manuální šestistupňovou převodovkou. Motory 140 k a 180 k lze kombinovat se zcela novou osmistupňovou automatickou převodovkou.

Nový Peugeot Boxer je nabízen v několika verzích. Verze dodávky se skříňovou karoserií se dvěma různými rozvory (345 cm a 404 cm) je k dispozici ve dvou délkách (L2 a L4) a ve 4 různých tvarech s užitečným objemem od 13 do 17 m3. V nabídce základu pro přestavbu je Boxer s rozvorem 404 cm k dispozici jako šasi kabina L3 nebo L4 a šasi dvoukabina L3 nebo L4.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Z letošní Green Rally si Peugeot potřetí v řadě odvezl zlatý pohár

Z letošní Green Rally si Peugeot...

V rámci Barum Czech Rally Zlín se už šestým rokem odehrála doprovodná soutěž Green Rally pro vozy s elektrickým a hybridním pohonem. Tato ecoRally sice není zařazena do národního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Stellantis představuje platformu STLA Medium

Skupina Stellantis představuje platformu...

Skupina Stellantis představila STLA Medium, globální platformu pro elektromobily disponující výjimečnými charakteristikami, kterými ve své kategorii jednoznačně vyniká. Jedná se například o...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled nového prcka

Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled...

Peugeot 208, ikonický model řady Peugeot a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, nyní dostává nový rozměr. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s dojezdem až 406 km

Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s...

Peugeot 2008 je více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace. Díky účinnosti nového...