Nový Peugeot 308: 8 technologicky vyspělých tipů pro usnadnění každodenního života

Špičková technologická výbava nového vozu Peugeot 308 se neomezuje pouze na nejnovější generaci asistenčních systémů řízení nebo na nový Peugeot i-Cockpit. Ve voze nový Peugeot 308 najde uživatel řadu ukázek technologického pokroku zvyšujících bezpečnost a komfort celé posádky. Osm z nich se zde objevuje zcela exkluzivně nebo byly převzaty od modelů vyšších segmentů.

Nový Peugeot 308 je od svého uvedení na trh oceňován za kvalitu a modernost technologické výbavy. Vyvolal příznivé ohlasy svými mimořádně účinnými plug-in hybridními, benzinovými nebo naftovými motory, stejně jako i nejnovější generací asistenčních prvků řízení a novými systémy Peugeot i-Cockpit či i-Connect Advanced. Inženýři značky Peugeot však věnovali pozornost i aspektům, které usnadňují každodenní život, podívejme se na osm z nich:

1 – Couvací kamera HD s čisticí tryskou: pro dokonalý výhled

Couvací kamera se sice již stala klasickým asistentem řízení, ale nový Peugeot 308 zaručuje dokonalý výhled dozadu díky obrazu s vysokým rozlišením a tryskou na čištění objektivu. Aby Peugeot eliminoval nevyhnutelné znečištění, kterému čelí couvací kamery, instaloval na zadní nárazník nového Peugeotu 308 trysku, do které je přiváděna kapalina do ostřikovačů. Použití ostřikovačů zadních oken automaticky spustí čištění objektivu couvací kamery.

2 – Sledování mrtvého úhlu s delším dosahem: bezpečnější z větší vzdálenosti

Díky ultrazvukovým radarům s dlouhým dosahem dokáže systém sledování mrtvého úhlu rozpoznat blížící se vozidlo až na vzdálenost 75 metrů, zatímco u běžných systémů je to jen 25 metrů. Řidič vozu Peugeot 308 tak může být dříve upozorněn – blikajícím signálem ve vnějším zpětném zrcátku – na automobil nebo motocykl přijíždějící vysokou rychlostí do zadního mrtvého úhlu. Systém se schopností širšího dosahu zajišťuje dohled, který v případě potřeby pokrývá jízdní pruh vpravo i vlevo od vozu.

3 – Výstraha na provoz za vozidlem: oči, kterým nic neunikne

Když řidič couvá, například z parkovacího místa, systém ho díky radarům v nárazníku upozorní na další vozidla, jízdní kola nebo chodce, kteří se blíží zezadu. Systém vozu pohybujícího se rychlostí až 10 km/h detekuje jakoukoli překážku až na vzdálenost až 40 m. Na dotykovém displeji se zobrazí upozornění a ozve se zvukový signál.

4 – Světlomety Peugeot Matrix LED: konec přepínání

Technologie Peugeot Matrix LED, která je součástí standardní výbavy vozů Peugeot 308 GT/GT Pack umožňuje jezdit v noci s neustále naplno rozsvícenými dálkovými světly, aniž by docházelo k oslňování ostatních řidičů. Tyto dálkové světlomety tvoří 20 LED diod, jejichž svícení a výkon se trvale mění podle vnějších podmínek, které zjišťuje kamera umístěná v horní části čelního skla. Jakmile se vůz přiblíží k jinému vozu (v protisměru i ve stejném směru), světelné segmenty dálkového světla se kolem detekovaného vozu vypnou a vytvoří stínový tunel, takže řidič druhého vozu není oslněn, ale okolí zůstává jasně osvětlené. Podrobnější informace zde.

5 – Konfigurovatelné přepínače i-Toogles: přístrojová deska na míru

Uživatel nového Peugeotu 308 si může některé ovládací prvky na přístrojové desce přizpůsobit. Od úrovně výbavy Allure lze pěti přepínačům „i-Toogles“ umístěným pod centrálním displejem libovolně přiřadit funkce, které jsou řidičem nebo spolujezdcem nejčastěji používány, jako jsou zkratky pro přímý přístup ke konkrétním nastavením klimatizace, rozhlasové stanici, oblíbeným telefonním kontaktům, navigaci k domovu atd.

6 – Air Quality System: dýchejte, o zbytek se postará 308

V zájmu ochrany cestujících je nový Peugeot 308 vybaven systémem AQS (Air Quality System), který neustále monitoruje kvalitu vzduchu vstupujícího do prostoru pro cestující a v případě zjištění znečištění automaticky aktivuje funkci recyklace. Systém AQS je od úrovně GT doplněn systémem Clean Cabin pro úpravu vzduchu s filtrací znečišťujících plynů a částic. Údaje o kvalitě vzduchu se navíc zobrazují na centrálním dotykovém displeji.

7 – Hlasový asistent OK Peugeot: mluvte!

Nejjednodušší metodou, jak aktivovat některé funkce vozu, je promluvit na něj. Stejně jako některé modely vyšších segmentů je i nový Peugeot 308 standardně vybaven hlasovým asistentem, který umožňuje pomocí požadavků v přirozeném jazyce přístup ke všem funkcím infotainmentu (volání, rádio, hudba, navigace atd.) a ovládání klimatizace. A aby bylo možné zodpovědět případné dotazy, zahrnuje systém „OK Peugeot“ palubní dokumentaci a výukové programy.

8 – My Peugeot: dálkové ovládání

Uživatelé nového vozu Peugeot 308 mohou stejně jako všichni zákazníci značky Peugeot využívat aplikaci MyPeugeot® pro chytré telefony. Uživatel tak může na dálku spustit nebo naprogramovat topení nebo klimatizaci tak, aby byla v prostoru pro cestující při odjezdu optimální teplota. Tato funkce také kromě tepelného komfortu optimalizuje dojezd plug-in hybridní verze (pokud je vůz zapojen do sítě): topení nebo klimatizace pak během prvních minut jízdy spotřebují méně energie. U plug-in hybridů aplikace MyPeugeot® umožňuje také na dálku kontrolovat stav nabití baterie a spustit nebo naprogramovat nabíjení.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Z letošní Green Rally si Peugeot potřetí v řadě odvezl zlatý pohár

Z letošní Green Rally si Peugeot...

V rámci Barum Czech Rally Zlín se už šestým rokem odehrála doprovodná soutěž Green Rally pro vozy s elektrickým a hybridním pohonem. Tato ecoRally sice není zařazena do národního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina Stellantis představuje platformu STLA Medium

Skupina Stellantis představuje platformu...

Skupina Stellantis představila STLA Medium, globální platformu pro elektromobily disponující výjimečnými charakteristikami, kterými ve své kategorii jednoznačně vyniká. Jedná se například o...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled nového prcka

Nový Peugeot 208: Neodolatelný vzhled...

Peugeot 208, ikonický model řady Peugeot a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, nyní dostává nový rozměr. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s dojezdem až 406 km

Nový Peugeot 2008: Malé velké SUV s...

Peugeot 2008 je více než tři roky nejprodávanějším SUV segmentu B na evropském trhu. Nyní udělal další krok vpřed z hlediska designu, technologií a elektrifikace. Díky účinnosti nového...