Nový Mercedes-Benz Marco Polo a Marco Polo ACTIVITY nejvyšší komfort a maximální využití pro volný čas i každodenní provoz (podrobná informace)

Mercedes-Benz přináší s modely Marco Polo a Marco Polo ACTIVITY nové impulzy do segmentu kompaktních cestovních a obytných vozidel pro volný čas.

1MBMPaakti700

Mercedes-Benz Marco Polo a Marco Polo ACTIVITY

– se řídí stejně dynamicky, komfortně a hospodárně jako osobní vozy Mercedes-Benz – a jsou vhodné jak pro cestování na dlouhé vzdálenosti, tak i pro každodenní provoz ve městě. Kompaktní cestovní a obytné vozidlo Marco Polo s plně vybavenou kuchyňkou spojuje maximální funkčnost s nejvyšší úrovní komfortu a stylu. Interiér má charakter moderního salonku s mnoha chytrými detaily a nabízí vynikající komfort pro spaní až čtyřem osobám.

Zárukou hospodárnosti a radosti z jízdy jsou moderní čtyřválcové vznětové motory nabízené ve třech výkonových variantách s pohonem zadních nebo všech kol. Kompaktní vozidlo pro volný čas Marco Polo ACTIVITY je přesvědčivé svou mimořádnou mnohostranností. Podle potřeby může být individualizováno díky maximálně variabilnímu interiéru, komfortním lůžkům až pro pět osob a výběru z pěti motorů a tří variant pohonu. Díky tomu je ideálním vozidlem pro mladé rodiny, sportovce a vyznavače aktivního životního stylu po 365 dní v roce. Pohon všech kol 4MATIC rozšiřuje u obou vozidel rozmanitost, která umožňuje vycházet vstříc individuálním nárokům na mobilitu.

Dokonalé propojení volného času a všedního dne

Marco Polo a Marco Polo ACTIVITY se dokonale hodí pro volný čas i každodenní provoz. Kompaktní vnější rozměry s délkou 5,14 metru a šířkou 1,93 metru (bez vnějších zpětných zrcátek) zaručují společně s elektromechanickým posilovačem řízení snadné manévrování a mimořádnou obratnost. S výškou 1,98 metru mohou obě vozidla vjíždět do všech běžných garáží, parkovacích budov, podzemních garáží a myček. To platí i pro modely 4MATIC. Díky kompaktní konstrukci pohonu všech kol zůstává výška vozidel beze změny.

Příkladnou bezpečnost zajišťuje velký počet inovativních asistenčních systémů. Obě vozidla jsou standardně vybavena asistentem pro jízdu v bočním větru a asistentem pro rozpoznávání únavy a nepozornosti řidiče ATTENTION ASSIST. Na přání jsou k dispozici mimo jiné aktivní parkovací asistent, COLLISION PREVENTION ASSIST, asistent pro jízdu v jízdním pruhu a adaptivní světlomety LED ILS (Intelligent Light System). Většina asistenčních systémů je nabízena v segmentu cestovních a obytných vozidel pro volný čas poprvé.

Mercedes-Benz pokračuje navzdory novému designu a nové technice v atraktivní cenové politice.

Marco Polo – nový styl nezávislosti (cena od 1 316 480 Kč včetně DPH)

1MBMP700

Kompaktní cestovní a obytné vozidlo Marco Polo kombinuje přesvědčivou funkčnost se stylem. Nabízí plnohodnotnou kuchyňku a šatní skříň vlevo ve směru jízdy, lavici vzadu rozložitelnou na lůžko, otočná přední sedadla, sklopný a posuvný stůl, jakož i lůžko pod zdvihací střechou. Interiér s elegantním kontrastem tmavých a světlých odstínů má od přístrojové desky až k zádi charakter exkluzivního salonku. Moderní interiérový design, standardní podlahová krytina v jachtařském stylu a příjemné vnitřní osvětlení LED včetně na přání dodávaného dekoračního osvětlení vytvářejí dojem neobvykle vysoké hodnoty – a vysloveně velkorysý pocit útulnosti.

Kuchyňský modul překvapuje inovativním systémem úložných prostorů

Je tvořen jednou velkou a dvěma menšími zásuvkami s automatickým dovíráním a velkým úložným prostorem s posuvnými dveřmi. Spodní, velká zásuvka je navíc doplněna výsuvnými regály, a nabízí tak dostatek místa pro uložení nádobí nebo zásob. Malé zásuvky lze otevřít i při vyklopeném lůžku. Kryty dřezu, plynového vařiče se dvěma hořáky a chladničky jsou samostatně výklopné. Nepoužívané zóny tak mohou sloužit jako odkládací plochy. Navíc jsou vyrobeny z bezpečnostního kouřového skla, které se snadno udržuje. Díky tomu proniká oknem zvenku do interiéru vozidla hodně světla, i když jsou kryty vyklopené vzhůru. Kompresorová chladnička má objem 40 litrů a chladicí výkon až do minus 20 °C. Nádrž s čistou vodou pojme 38 litrů, nádrž pro odpadní vodu 40 litrů. Obě nádrže jsou tak v porovnání s předchůdcem výrazně větší.

Skládací variabilní stůl a komfortní sedadla

Skládací stůl s odolným povrchem je připevněn prostorově úsporně ke kuchyňské lince a díky uložení v kolejnici může být variabilně přesouván dopředu nebo dozadu. Pohodlně si k němu mohou sednout i čtyři osoby – dvě na komfortní lavici a po jedné osobě na komfortních sedadlech řidiče (otočné o 140 stupňů) a spolujezdce vpředu (otočné o 180 stupňů). Ve sklopeném stavu je stůl aretován svisle vedle lavice.

Velká šatní skříň

V zadní části prostoru pro cestující se nalézá velká šatní skříň s posuvnými dveřmi, tyčí na pověšení oblečení a výsuvným osvětleným zrcadlem s odkládacím prostorem, které zároveň zevnitř osvětluje šatní skříň. Světlo se automaticky zapne při otevření posuvných dveří.

Další úložné prostory nabízí Marco Polo

– pod stropem nad zadní lavicí a ve vyjímatelné prostorné zásuvce pod dvoumístnou lavicí. Díky tomu lze zavazadlový prostor zvětšit pro přepravu větších předmětů. Kdo potřebuje ještě více úložného prostoru, může na střechu namontovat systém nosičů. Dva podélné upevňovací nosníky, integrované do konstrukce střechy, jsou vhodné pro různé systémy – například nosiče lyží, střešní boxy nebo zdvihací systém, který umožňuje pohodlné nakládání velkého sportovního náčiní, například kajaků.

Vynikající komfort sezení a spaní

Dvoumístnou lavici vzadu lze posouvat v kolejnicích a díky elektropneumaticky nafukovacím bočním polštářům nabízí optimální boční vedení. Opěradlo je dělené a na každé straně je individuálně elektricky nastavitelné. Sklopením obou opěradel vznikne během několika sekund dvoulůžko s rozměry 2,03 m krát 1,13 m. V lůžkové poloze je automaticky vypuštěn vzduch z bočních polštářů. Při sklopení na lehací plochu se lavice nadzdvihne, a zakryje tak zámky bezpečnostních pásů, které by byly při ležení nepříjemné. Prodlužovací díl lůžka lze pro pohodlné opření hlavy naklonit. Druhé dvoulůžko, které stejně jako lavice poskytovalo vynikající komfort ležení již v předchozím modelu, čeká pod zdvihací střechou. Komfortní lůžko s rozměry 2,05 m krát 1,13 m pod zdvihací střechou je tvořeno velmi kvalitní matrací ze studené pěny a lamelovým roštem ze speciálních bodově elastických pružinových prvků, které umožňují vynikající ergonomický komfort ležení i v okrajových zónách. Výklopná střecha z plastu, vyztuženého skelnými vlákny, a se zvlněnými stěnami z neprůhledné a nepromokavé, ale prodyšné textilní tkaniny byla v porovnání s předchůdcem optimalizována. Díky novému kloubovému mechanismu lze střechu vzadu vyklopit do mnohem větší výšky, čímž vznikne mimořádně velký prostor pro nohy. Vylepšený mechanismus zavírání střechy zaručuje optimální složení textilní tkaniny na způsob tahací harmoniky. Na přání může být zdvihací střecha vybavena elektrickým pohonem.

Součástí standardní výbavy jsou rovněž tmavě tónovaná skla oken

Ta za dne chrání před zvědavými pohledy a současně zabraňují zahřívání interiéru slunečním zářením, a navíc také rolety vzadu. Pro úplné zatemnění interiéru jsou k dispozici pratelné závěsy pro čelní okno a boční okna vpředu.

Samostatně otvíratelné zadní okno a odnímatelná markýza

Příjemný přívod čerstvého vzduchu zajišťuje výklopné okno vpravo vzadu, které lze standardně otvírat a zavírat elektricky, což je výjimečný prvek modelu Marco Polo. Rovněž jedinečné je samostatně otvíratelné zadní okno dodávané na přání. Díky němu lze využívat druhou úroveň zavazadlového prostoru, která vznikne prodloužením lůžka, bez nutnosti otevřít velké zadní výklopné víko. Jako další otvíratelné okno zároveň zajišťuje ještě lepší přívod čerstvého vzduchu a provětrání interiéru. Rovněž na přání je v nabídce zadní výklopné víko EASY PACK, které lze otvírat a zavírat elektricky s možností aretace víka v libovolné poloze.

Pro příjemný pobyt v přírodě nabízí Marco Polo standardně dvě kempinkové židle a jeden stůl

Ty jsou prakticky uloženy ve vaku v zavazadlovém prostoru pod prodlužovacím dílem lůžka. Dostatečný stín na „terase“ uprostřed přírody vytvoří na přání dodávaná markýza nad posuvnými dveřmi, která je poprvé v tomto segmentu odnímatelná. Markýzu lze díky tomu demontovat, například před zimním obdobím.

Nejvyšší komfort také za volantem

Rovněž přístrojová deska modelu Marco Polo otvírá novou dimenzi komfortu. Mezi její dominanty patří mimo jiné centrální displej, multifunkční volant s dvanácti tlačítky a páka voliče DIRECT SELECT s páčkami na volantu pro manuální řazení ve verzích se samočinnou převodovkou, jakož i inovativní touchpad, jehož prostřednictvím lze ovládat všechny telematické funkce jako na chytrém telefonu. Marco Polo navíc disponuje novou aplikací „Mercedes-Benz Touch“. Díky ní lze ovládat informační a zábavní systém COMAND Online pomocí chytrého telefonu z jakéhokoli sedadla. Tato aplikace tvoří společně s touchpadem klíč k nejmodernějšímu konceptu ovládání a zobrazování v této třídě vozidel.

Radost z jízdy, hospodárnost, dynamika a jízdní komfort na úrovni osobního vozu

Nový Marco Polo spojuje stylové bydlení a cestování s jízdním komfortem a dynamikou osobního vozu. Zdrojem radosti z hospodárné jízdy jsou velmi moderní vznětové čtyřválce s dvoustupňovým přeplňováním, nabízené ve třech výkonových stupních. Marco Polo 200 CDI dosahuje nejvyššího výkonu 100 kW (136 k) a maxi¬málního točivého momentu 330 N.m. Marco Polo 220 CDI mobilizuje 120 kW (163 k) a 380 N.m. Se spotřebou pouhých 6,0 litru na 100 km a emisemi CO2 158 gramů na kilometr zaujímá nedostižné postavení ve svém segmentu. Marco Polo 250 BlueTEC, vrcholná verze s výkonem 140 kW (190 k) a mohutným maximálním točivým momentem 440 N.m, má normovanou spotřebu pouhých 6,2 litru na 100 km.

Optimální trakci na jakémkoli povrchu nabízejí všechny tři motory ve spojení s trvalým pohonem všech kol 4MATIC

Hnací síla je rozdělována mezi přední a zadní kola v poměru 45:55 %. Systém pohonu všech kol přitom pracuje zcela bez mechanických uzávěrek diferenciálů. Elektronicky řízený stabilizační systém ESP® zajišťuje společně se systémem elektronického řízení trakce 4ETS nejvyšší možnou trakci. Jakmile nějaké kolo ztratí přilnavost, je elektronikou okamžitě přibrzděno. Systém 4ETS tímto způsobem automaticky přenáší hnací sílu na kola s lepší trakcí bez potřeby dodatečných mechanických systémů. Tato technika, která nalézá uplatnění také v mnoha modelech SUV a terénních vozidlech Mercedes-Benz, snižuje hmotnost a zároveň zvyšuje bezpečnost a komfort.

Mezi průkopnické systémy v segmentu kompaktních cestovních a obytných vozidel patří navíc volič čtyř jízdních režimů AGILITY SELECT a podvozek AGILITY CONTROL se selektivním přizpůsobováním tlumičů stavu vozovky.

Marco Polo ACTIVITY – všestranný talent pro každé dobrodružství (cena od 991 595 Kč včetně DPH)

1MBMPakti700

Marco Polo ACTIVITY otvírá další nové světy pro intenzivní prožívání svobody a spontánnosti. Nový automobil Mercedes-Benz pro volný čas nabízí nejvyšší možnou flexibilitu a pro posádku má vždy připraveno pohodlné zázemí pro přenocování. Majitel díky tomu hravě zvládne ranní jízdu do práce, odvoz dětí do školy, večerní vyjížďku za město s horským kolem připevněným k nosiči na zádi i víkendový výlet s rodinou nebo přáteli za surfováním po mořských vlnách nebo na hudební festival pod širým nebem.

Marco Polo ACTIVITY je standardně vybaven

– třímístnou lavicí/lůžkem s jednodílným opěradlem a prodlužovacím dílem lůžka. Lavice je uložena v kolejnicích a lze ji podélně posouvat. Během chvilky je tak možné zdvojnásobit objem zavazadlového prostoru pro přepravu surfových prken, výbavy pro paragliding nebo jízdního kola v interiéru. Je-li zapotřebí ještě více místa, například pro právě zakoupené regály, je k dispozici jako ložná plocha také podlaha pod lůžkem. Pod lůžkem jsou umístěny dvě výsuvné schránky, které lze vyjmout a vytvořit tak místo pro uložení dlouhých předmětů.

Pro přenocování lze lavici několika snadnými úkony proměnit v pohodlnou postel

– s rozměry 1,93 metru krát 1,35 metru pro až tři osoby. Další dvě osoby mohou spát na lůžku s matrací ze studené pěny a bodově elastickými pružinovými prvky pod zdvihací střechou, které zajišťuje rovněž i v novém modelu Marco Polo vynikající komfort ležení nad úrovní vozů tohoto segmentu.

Není-li komfortní lůžko pod zdvihací střechou zapotřebí, může být – stejně jako v modelu Marco Polo – při zdvihnuté střeše vyklopeno dopředu. Tím vznikne v interiéru příjemná výška. Zároveň je do interiéru oběma bočními ventilačními průduchy ve skládacích stěnách z tkaniny přiváděno ještě větší množství čerstvého vzduchu. Dalšími možnostmi přívodu příjemného svěžího vzduchu jsou obě výklopná okna vzadu dodávaná standardně. Tato okna lze otvírat a zavírat elektricky, což modelu Marco Polo ACTIVITY dopřává výjimečné postavení v segmentu kompaktních cestovních a obytných vozidel. Rovněž standardně se dodávají závěsy vzadu. Pro kompletní zatemnění interiéru je k dispozici neprůhledný a pratelný závěs na čelní a boční okna vpředu.

Marco Polo ACTIVITY je standardně vybaven sklopným stolem

– s povrchem odolným vůči poškrábání, který skvěle poslouží například k útulnému společnému posezení za špatného počasí nebo jako hrací plocha pro děti. Stůl nabízí kromě velkorysé odkládací plochy držák na lahve a dva držáky pro nápoje. Další držáky lahví a nápojů, odkládací schránky a celkem pět 12V zásuvek se nacházejí v bočních stěnách vzadu, na přístrojové desce a v zavazadlovém prostoru. Nejlepší možné osvětlení zajišťují čtyři bodové svítilny vzadu a dvě svítilny LED s ohebným ramenem a nastavitelným jasem u lůžka pod zdvihací střechou.

Marco Polo ACTIVITY nabízí na přání poprvé v tomto segmentu odnímatelnou markýzu nad posuvné dveře

Markýza poskytuje stín pro příjemný pobyt venku. Markýzu lze například v zimě, kdy není zapotřebí, demontovat, takže nemusí být po celý rok na palubě vozu.

Komfortní přístrojová deska a standardní příprava pro rádio

Nejvyšší úroveň komfortu nabízí také přístrojová deska. Volant je výškově a podélně nastavitelný, což umožňuje pohodlné sezení zejména při jízdě na větší vzdálenosti. Na přání se dodává multifunkční volant s dvanácti tlačítky a páka voliče DIRECT SELECT s páčkami pro manuální řazení na volantu pro verze se samočinnou převodovkou. Rovněž mnohostranně nastavitelná jsou komfortní sedadla pro řidiče a spolujezdce vpředu, která umožňují zvolit individuální nastavení pro optimální sezení. Přední sedadla jsou kromě toho otočná – o 50 stupňů směrem ven a až o 180 stupňů směrem dovnitř.

Marco Polo ACTIVITY je standardně vybaven přípravou pro montáž rádia. Na přání jsou k dispozici také navigační systém Becker® MAP PILOT a informační a zábavní systémy Mercedes-Benz Audio 10 a Audio 15. Systém Audio 10 nabízí mimo jiné vstup USB pro používání přenosných koncových zařízení a čtečku paměťových karet SD. Audio 10 umožňuje přehrávání nejrůznějších formátů multimediálních souborů. Systém Audio 15 nabízí navíc displej s úhlopříčkou 14,7 cm s vysokým rozlišením, rozhraní pro iPod® a může být kombinován s navigačním systémem Becker® MAP PILOT.

Marco Polo ACTIVITY prokazuje enormní mnohostrannost také v oblasti pohonu.

Zákazníci mají na výběr čtyřválcové vznětové motory v pěti výkonových stupních od 65 kW do 140 kW (od 88 k do 190 k). Všechny nové motory se vyznačují nízkými hodnotami spotřeby paliva a emisí. Kromě toho jsou k dispozici tři různé koncepce pohonu: předních, zadních nebo všech kol. Nové vozidlo Mercedes-Benz pro volný čas se tak může pochlubit rozmanitostí nabídky pro individuální potěšení z volného času, která je v tomto segmentu jedinečná.

Pro varianty s pohonem předních kol se dodává nový čtyřválcový turbodiesel 1,6 litru s přímým vstřikováním common rail ve dvou výkonových stupních (65 kW/88 k a 84 kW/115 k). Turbodiesel přesvědčí svou suverénní výkonovou charakteristikou a vysokým komfortem při nízké spotřebě paliva (od 6,4 l/100 km). Ještě vyšší úroveň výkonu poskytuje vznětový čtyřválec se zdvihovým objemem 2,1 litru a dvoustupňovým přeplňováním turbodmychadlem ve spojení s pohonem zadních kol. Tato jednotka je nabízena s výkonem 100 kW (136 k), 120 kW (163 k) nebo 140 kW (190 k). Marco Polo ACTIVITY 220 CDI s výkonem 120 kW, kombinovanou spotřebou paliva EU od 5,8 litru na 100 kilometrů a emisemi CO2 od pouhých 152 gramů na kilometr zaujímá ve svém segmentu vedoucí postavení. Vrcholná verze Marco Polo ACTIVITY 250 BlueTEC poskytuje nejvyšší výkon 140 kW (190 k) a maximální točivý moment 440 N.m při spotřebě paliva rovněž jen 5,8 litru na 100 kilometrů.

Nejvyšší nároky v oblasti pohonu splňuje na přání dodávaný pohon všech kol

Ten je k dispozici pro všechny tři modelové varianty s motory 2,1 litru (200 CDI 4MATIC, 220 CDI 4MATIC, 250 BlueTEC 4MATIC). Mezinápravový diferenciál v rozdělovací převodovce přenáší hnací sílu na přední a zadní nápravu v poměru 45:55 %. Na rozdělování hnací síly se podílí také osvědčený systém elektronického řízení trakce 4ETS ve spolupráci se systémy řízení jízdní dynamiky ESP® a ASR. Ztratí-li jedno nebo více kol přilnavost k vozovce, systém 4ETS je individuálně přibrzdí a během milisekund přenese hnací sílu na kola s dobrou trakcí. Systém 4ETS tak plní funkci tří uzávěrek diferenciálů. Pohon všech kol navíc umožňuje lepší rozjezd a akceleraci, zejména na špatném povrchu nebo za nepříznivých povětrnostních podmínek. Přenos hnací síly zajišťuje sedmistupňová samočinná převodovka 7G-TRONIC PLUS s kapalinovým měničem, která je kombinována s funkcí ECO-Start-Stop.

Modely Marco Polo ACTIVITY 200 CDI 4MATIC, 220 CDI 4MATIC a 250 BlueTEC 4MATIC

– poskytují prostor pro ještě více flexibility a spontánnosti pro rekreační aktivity i každodenní život. Jsou ideálními komfortními vozy s všestrannými schopnostmi pro každé roční období a každý terén – od husté městské dopravy, přes jízdu po dálnici až po zdolávání nerovných šotolinových či zablácených polních cest nebo jízdu po deštěm skrápěných nebo zasněžených vysokohorských silnicích.

Další podrobné informace o obou nových modelech včetně fotografií interiérů atd.:

www.mercedes-benz.cz.contens

 

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země je naše Pandora

Země je naše Pandora

Před 13 lety se Avatar zapsal do historie kinematografie. Teď se vrací, do zcela jiné doby, s ambasadorem s trojcípou hvězdou. Nový snímek Avatar: The Way of Water se zaměřením na odpovědnost,...