Nový Mercedes-Benz Actros stojí na startu

Úspěšný model dále zdokonalen v oblasti hospodárnosti, komfortu, bezpečnosti a designu. Nový Mercedes-Benz Actros lze objednávat od 28. ledna 2008.

Výroba zdokonaleného modelu Mercedes-Benz Actros bude zahájena v druhé polovině roku 2008.

Nový Mercedes-Benz Actros stojí na startu
Nový Mercedes-Benz Actros stojí na startu
Nový Mercedes-Benz Actros stojí na startu

Od svého uvedení v roce 1996 určuje Actros trend v oboru a s 550.000 prodaných vozidel ve více než 100 zemích se stal nejúspěšnějším modelem těžkého nákladního vozidla.

Převodovka Mercedes PowerShift byla dále zdokonalena a je montována sériově do všech silničních vozidel Actros. Tím se Mercedes-Benz stává jediným výrobcem užitkových vozidel, který nabízí plně automatizovanou převodovku sériově v těžkém nákladním vozidle. Mercedes PowerShift kombinuje převodovku s řídící elektronikou, která kromě automatického řazení rychlostních stupňů a ovládání spojky obsluhuje řadu dalších funkcí. V praxi tak zákazník získává výhody především díky komfortnější, ekonomičtější a bezpečnější jízdě. S ohledem na stále rostoucí hustotu provozu je automatizované řazení dalším příspěvkem k vyšší bezpečnosti dopravy. Za pohon slouží 100.000-krát osvědčené motory Blue-Tec s hospodárným provozem v šesti výkonových kategoriích od 235 do 350 kW (od 320 do 476 k) s motory V6 a ve třech výkonových kategoriích od 375 do 440 kW (od 510 do 598 k) s motory V8.

BlueTec spojuje jedinečným způsobem ekonomiku s ekologií. Nákladní automobily Mercedes-Benz BlueTec, které byly doposud uvedeny do provozu, ušetřily okolo 300 miliónů litrů dieselového paliva a životní prostředí ušetřily zátěže 700.000 tun CO2. Motory se již dnes vyrábějí i v provedení splňujícím normu Euro 5, platnou od podzimu 2009.

Nový Actros znovu určuje měřítka komfortu. Poprvé se u nákladního vozidla objevuje nivoregulace pro vodorovnou polohu (horního) komfortního lůžka. Díky tomu je umožněn kvalitní spánek i na nerovném stanovišti. Také spodní lůžko je nyní vybaveno elastickým komfortním lamelovým roštem. Dále vylepšená nezávislá klimatizace vytváří konstantní teploty a lepší klima v prostoru kabiny. Optimalizované řízení vzduchově odpruženého tahače návěsů je ještě přímější, zaručuje lepší držení stopy a lépe si poradí s vyjetými kolejemi na vozovce. Přispívá tak nejen ke zvýšenému komfortu, nýbrž také k vyšší bezpečnosti.

Ještě užitečnější pro praxi je nyní „Obytný prostor Actros“ s velkým výkyvným zrcátkem na holení, sklopným stolem se snadnou obsluhou a dvěma držáky ručníků resp. prádla. Nový Atros je dodáván se sadami komfortních výbav „Basic“, „Classic“ a „Top“. Sady komfortních výbav zvyšují pocit pohodlí řidiče a jeho dobrou kondici a v neposlední řadě řidičovo ztotožnění se s jeho pracovištěm. A pro snadné čištění kabiny je v Actrosu sériově k dispozici přípojka pro stlačený vzduch.

Množství výbav na přání slouží také bezpečnosti provozu. Pro nový Actros budou nyní nabízeny asistenční systémy bezpečnosti ve výbavových „Sadách bezpečnosti”, sadě Classic Safety nebo Top Safety. Sada Top Safety obsahuje všechny disponibilní systémy včetně bezkonkurenčního systému Active Brake Assist.

Nový Mercedes-Benz Actros vykazuje emocionální a funkční design. Čelo nového Actrosu vyzařuje čirou dynamiku. Na rozdíl od předchůdce jsou podélné strany mřížky chladiče zakřivené a harmonicky se táhnou až ke sluneční cloně. Zároveň se snížil počet lamel ozdobné mřížky před chladičem. Jejich tvar je však mnohem výraznější. Mají nyní se svými na konci vzhůru směřujícími křídly dynamické obrysy. Chromovaný střední díl zdůrazňuje dojem kvality a lehkosti. Směrem dolů spočívá čelo vozu na novém čelním spoileru, jehož decentní vzhled se třemi otvory a protiběžnou tangentou propůjčuje dojem síly a spojení s vozovkou.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v České republice

Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v...

Autem roku 2024 v České republice je nová třída E. Rozhodla o tom odborná porota složená z 20 předních českých motoristických novinářů, kteří vítězný automobil vybírali ve dvoukolové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....