Největší ze smečky: Nový Peugeot Boxer

Stejně jako u menších dodávek hraje u největšího užitkového vozu značky Peugeot významnou roli elektrický pohon. Peugeot E-Boxer vstupuje se zcela novým 100% elektrickým motorem o výkonu 200 kW (270 k) a dojezdem až 430 km do nové epochy. Modelová řada Boxer nadále poskytuje také širokou škálu dieselových motorů BlueHDi.

Modernizace modelu Boxer se stejně jako u ostatních vozů užitkové řady zaměřila zejména na elektrifikaci pohonů. Umístění baterie do podvozku vozidla zachovává objem nákladového prostoru, který může dosáhnout až 17 m3, užitečné zatížení až 1 500 kg. Díky tomuto uspořádání je nový E-Boxer víc než vhodný pro řadu specifických přestaveb, které požaduje mnoho profesionálních zákazníků.

Pozoruhodný výkon, točivý moment i dojezd

Plně elektrický Peugeot E-Boxer využívá zcela nové elektrické komponenty, od motoru až po baterii. Elektromotor nyní dosahuje výkonu 200 kW/270 k a výrazně se zvýšil i točivý moment na 400 Nm. Baterie nového modelu E-Boxer má kapacitu 110 kWh, což zajišťuje pozoruhodný dojezd až 420 km. Maximální rychlost je 130 km/h.

Nový Peugeot E-Boxer má k dispozici tři jízdní režimy, které lze zvolit na přístrojové desce a optimalizovat tak výkon a dojezd vozu v závislosti na situaci: Normal pro všestranné využití (výkon omezený na 160 kW), Eco pro optimální dojezd (výkon omezený na 120 kW) nebo Power pro maximální výkon (celkový výkon 200 kW). Ovladači za volantem lze aktivovat 4 úrovně rekuperačního zpomalení.

E-Boxer je vybaven třífázovou palubní nabíječkou o výkonu 11 kW, která nabízí dobíjecí výkon vhodný pro veškerá využití a infrastruktury, přičemž palubní nabíječka je schopna dosáhnout výkonu 150 kW.

Vylepšený design exteriéru a interiéru

Nový Peugeot Boxer nabízí nový vnější vzhled, který posiluje jeho moderní design a zároveň optimalizuje jeho aerodynamickou účinnost. Vůz získal nový přední nárazník, zpětná zrcátka a masku chladiče, která je v barvě karoserie s automaticky ovládanými klapkami pro regulaci proudění vzduchu. Peugeot Boxer má také nové přední full LED světlomety i zadní světla. Stejně jako ostatní modely značky je i tento vůz opatřen aktuálním logem značky.

Interiér vozu Boxer byl zcela přepracován. Nový design byl použit na volantu, přístrojové desce, palubní desce, látkovém čalounění sedadel a výplních dveří.

Dodávka se může pochlubit i nejširší výbavou ve svém segmentu:

Elektrickou parkovací brzdu lze aktivovat rychleji a snadněji pomocí ovladače na palubní desce.

Elektrický posilovač řízení automaticky přizpůsobuje míru asistence rychlosti vozidla.

Systém „keyless“ umožňuje řidiči otevřít, zavřít a nastartovat vozidlo, aniž by musel použít klíč. To je pohodlné zejména pro řidiče dodávek, kteří během dne často zastavují.

Bezdrátová nabíječka chytrých telefonů je umístěna uprostřed palubní desky, v dosahu řidiče i spolujezdce, což je praktické pro uživatele, kteří mnohokrát denně nastupují a vystupují z vozu s telefonem v ruce. Kromě toho je nyní Boxer vybaven zásuvkou USB-A a zásuvkou USB-C.

A pak tu jsou nové asistenční systémy řízení: sledování únavy řidiče, snímání dopravních značek, systém udržování vozu v jízdním pruhu, nouzové automatické brzdění s detekcí chodců a cyklistů, inteligentní omezovač rychlosti, adaptivní tempomat s funkcí Stop and Go.

Nový Peugeot Boxer je nabízen v několika verzích. Verze dodávky se skříňovou karoserií se dvěma různými rozvory (345 cm a 404 cm) je k dispozici ve třech délkách (L2, L3 a L4), ve třech různých výškách (H1, H2 a H3), ve čtyřech hmotnostních verzích a s užitečným objemem od 10 do 17 m3. Pro specifické potřeby klientů se vůz dodává i v těchto podobách:

• Podvozek (+ dvoukabina)

• Valník (+ dvoukabina)

• Sklopný valník

Cena začíná na 609 000 Kč (bez DPH), u E-Boxera od 1,6 milionu Kč.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Olomouc se chystá na druhou soutěž šampionátu v ecorally

Olomouc se chystá na druhou soutěž...

Letošní Mistrovství ČR v ecoRally pokračuje druhou soutěží. Po úvodním podniku v Českém Krumlově přichází druhé kolo, a to se odehraje o nadcházejícím víkendu v podhůří Jeseníků....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostal nový outfit. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má českou cenu

Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má...

Už příští rok bude mít Peugeot nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů. Velký krok k této metě udělal tím, když nahradil svůj bestseller...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...