Mercedesy-Benz CLK s motorem V8 a bohatší výbavou

Do modelového roku 2000 vstupují úspěšné vozy CLK kupé a CLK kabriolet automobilky Mercedes-Benz s ještě bohatší sériovou výbavou a novými progresivními technickými systémy. Doposud se na světě rozhodlo pro zakoupení některého z  modelů CLK více než 135 000 automobilistů, z nichž asi 110 000 zvolilo kupé a kolem 25 000 dalo přednost kabrioletu.

Tím se prodej vozu kupé oproti svému předchůdci z modelové řady 124 zdvojnásobil. Kabrioletů CLK se během pouhých dvou let prodalo přesně takové množství, jakého bylo dosaženo u dřívějšího čtyřdveřového kabrioletu během jeho výroby trvající pět let. Pozoruhodné také je, kolik tato atraktivní řada získala klientů, kteří byli doposud zákazníky jiné automobilové značky. U CLK kupé to je 40 procent, kabriolet přilákal dokonce 60 procent dalších zájemců.

Mercedesy-Benz CLK s motorem V8 a bohatší výbavou


Svůj sportovně-elegantní charakter ještě intenzivněji zdůrazňuje CLK 430 kabriolet poháněný moderním 4,3 litrovým benzinovým osmiválcem V8 , který je v prodeji od konce srpna. Motor výkonu 205 kW, zrychluje tento čtyřsedadlový otevřený vůz během 7,4 s z 0 na 100km/h. V rozmezí otáček 3000 – 4000 1/min je k dispozici maximální točivý moment s hodnotou 400 Nm, takže CLK 430 kabriolet může svoji plnou hnací sílu uplatnit již při nízkých otáčkách, což umožňuje rychlé rozjezdy a bezpečné předjíždění. Nejvyšší rychlost udává výrobce 250 km v hodině. I přes příkladnou dynamiku vykazuje tato nová modelová varianta kombinovanou spotřebu pouhých 12,2 l/100 km.


Do sériové výbavy tohoto špičkového modelu kabrioletu patří mimo jiné pětistupňová samočinná převodovka, automatická klimatizace, široké nízkoprofilové pneumatiky rozměru 225/45 WR 17 obuté na sedmnáctipalcových discích z lehké slitiny, paměťová funkce pro elektrické ovládání předních sedadel a zpětných zrcátek a dále elektricky přestavitelný sloupek volantu. Dále program elektronické stability jízdy (ESP), účinnější kotoučové brzdy s vnitřním chlazením o průměru 330 mm na předních kolech a 300 mm na kolech zadních spolu s modifikovaným podvozkem doplňují technickou výbavu vozu.


U příležitosti zahájení sériové výroby nového CLK 430 kabrioletu došlo k dalšímu zhodnocení celé modelové řady CLK z hlediska designu, techniky a výbavy. kupé a kabriolet získaly nyní obdobné technické inovace, které zvyšují bezpečnost a jízdní komfort vozů třídy E modelového roku 2000. Celkem bylo na vozech CLK aktualizováno asi 800 dílů.


Jako doposud jsou modely CLK nabízeny ve dvou designérských a výbavových liniích. Pouze linii Sport nahradil Mercedes-Benz exkluzivnějším provedením Avantgarde, které se od linie Elegance liší např. loukoťovým designem kol a řadou různých detailů. Na přání je možné získat další progresivní systémy třídy E a S. Především jde o systém COMAND určený pro ovládání a zobrazování funkcí souvisejících s provozem autorádia, měniče CD a navigace.


Mercedesy-Benz CLK s motorem V8 a bohatší výbavou

Na vrcholu modelové řady CLK je od srpna 1999 nový CLK 55 AMG, jehož podvozek a hnací soustava odpovídá aktuálnímu provedení vozu s bezpečnostní funkcí používaného při závodech formule 1. Toto vysokovýkonné kupé používá pro pohon benzinový dvacetičtyřventilový osmiválec do V, vyvinutý u Mercedes-AMG, s výkonem 255 kW a pozoruhodně vysokou hodnotou točivého momentu 510 Nm v rozpětí otáček 3000 – 4300 1/min. Tento motor zrychluje CLK 55 AMG z 0 na 100 km/h během 5,4 s a vzdálenost 1000 m absolvuje za pouhých 24,3 s.

Hnací agregát AMG vyvinutý na základě osmiválce modelu S 500 používá pracovní písty z hliníkové slitiny účinně chlazené olejem vstřikovaným speciálními tryskami. Sací trakt provedený jako dvouproudý spolu s přepracovanými vačkovými hřídeli z motoristického sportu a nově vyvinutým přepínáním délky sacího potrubí vykazují velmi dobré plnění válců, které se projevuje příkladným průběhem točivého momentu. Díky těmto konstrukčním prvkům vykazuje model CLK 55 AMG podle údajů výrobce kombinovanou spotřebu pouze 11,7 l na 100 km.


Oproti modelu Mercedes-Benz CLK 430 je CLK 55 AMG snížen o 25 mm, dostal tvrději odladěné tlumiče pérování, zesílené stabilizátory a modifikované pružiny. Rozměrné brzdy na všech kolech s vnitřně chlazenými kotouči o průměru 334 mm zaručují výborné hodnoty při brždění vozu. Do sériové výbavy tohoto kupé patří i elektronický systém stability jízdy (ESP).


Také exteriér CLK 55 AMG se od modelu CLK 430 liší řadou designérských prvků, které mají příznivější aerodynamické vlastnosti, odlišná jsou i sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny s nízkoprofilovými pneumatikami. V interiéru provedeném v kůži nechybí vyhřívaná sedadla, automatická klimatizace, stereopřijímač a řada dalších prvků zvyšující jak bezpečnost tak komfort jízdy.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak na to radí HoppyGo.

Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí přes 1 800 vozů, a kromě obytných karavanů, sportovních kupé a dalších speciálů také více než 30 kabrioletů. K dispozici jsou i modely jako Ford...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky Mercedes-Benz

LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Poutavá expozice nejvýznamnějšího a tradičního partnera značky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ultramid® od společnosti BASF představuje inovaci pro palivové články

Ultramid® od společnosti BASF...

Technický plast Ultramid® se úspěšně používá při výrobě palivových článků Toto řešení je standardem v novém vozidle Mercedes GLC F-CELL Ultramid® obstojí i v požadavcích na čistotu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...