Mercedes-Benz vystavuje ve světové premiéře na probíhajícím autosalonu v Paříži úspěšnou modelovou řadu třídy B po rozsáhlé modernizaci

Modernizovaná řída B je dokonalým všestranným vozem pro ty, kteří kladou velký důraz na praktičnost, komfort a bezpečnost, ale zároveň se nechtějí vzdávat sportovních vlastností a jízdní dynamiky.

1nmbtrb1000

U prodejců se modernizovaná třída B

– objeví již na konci listopadu 2014, ceny začínají od 555 000 Kč za B 160 CDI Entry model. Předprodej nové třídy B byl zahájen 12. září a množství objednávek potvrzuje, že prodej dosáhne vysokých čísel.

Hospodárné motory

Pět vznětových modelů s rozpětím hodnot spotřeby od 3,6 do 5,0 l/100 km, čtyři úsporné zážehové motory se spotřebou od 5,4 do 6,6 l/100 km, alternativní pohony (B 200 Natural Gas Drive a třída B Electric Drive) a na přání dodávaný pohon všech kol 4MATIC, představují v tomto segmentu jedinečný výběr. Sportstourer s hodnotou součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx necelých 0,25 zůstává i nadále vzorem ve své třídě.

Více světla: vysokovýkonné světlomety LED nově v nabídce

Modernizované modely třídy B s motorem na benzin nebo naftu lze nejsnadněji rozpoznat zepředu. Organičtější a dynamičtější vzhled vytváří nový nárazník, široká maska chladiče se dvěma lamelami a nyní do světlometů integrovaná světla pro denní svícení. Zadní nárazník byl rovněž modifikován a má nyní výrazněji tvarovaný plášť s chromovanou ozdobnou lištou. Ještě výraznější vzhled ve dne i v noci obstarávají vysokovýkonné světlomety LED (výbava na přání, nedodávají se pro třídu B Electric Drive a Natural Gas Drive). Tyto světlomety zvyšují bezpečnost při jízdě za tmy širším rozložením světla a barvou, která se podobá dennímu světlu. Viditelnost zlepšují také vizuálně výrazné zadní světlomety LED.

Velmi kvalitní a funkční interiér umocňuje prémiové ambice třídy B.

Modernizace byla zaměřena na další zvýšení exkluzivity, modernosti a rozšíření možností individualizace. Mezi velmi kvalitní detaily, jimiž Mercedes-Benz vylepšil třídu B, patří například velký volně stojící displej informačního a zábavního systému, který je nyní s úhlopříčkou až 20,3 cm (8“) o poznání větší, a ušlechtilé grafické zpracování sdružených přístrojů. U dekoračního osvětlení je na výběr celkem 12 barev, s nimiž lze v interiéru vytvořit individuální atmosféru.

Mercedes-Benz kromě toho přepracoval modelovou nabídku

– přizpůsobil ji struktuře ostatních kompaktních modelů. Novinkou jsou tři výbavové linie Style, Urban a AMG Line s mnoha originálními vnějšími i vnitřními detaily. Další individualizaci umožňují pakety Night, Exklusiv a AMG Exklusiv.

Novým prvkem výbavy na přání je systém KEYLESS-GO. Tento přístupový systém umožňuje odemknutí dveří a zamknutí vozidla, spolu se spuštěním motoru, na základě přítomnosti elektronického klíčku v blízkosti vozidla, např. v kapse nebo kabelce. Součástí systému je rovněž funkce KEYLESS-GO Start.

Bezpečnost: autonomní částečné brzdění při rozpoznaném riziku kolize

Třída B dále rozšířila výbavu o další nové asistenty nabízející řidiči ještě větší podporu pro bezpečnou jízdu. COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS rozšiřuje funkce systému COLLISION PREVENTION ASSIST o autonomní částečné brzdění, které snižuje riziko nárazu do vpředu jedoucího vozidla. Kromě toho byl zdokonalen standardně dodávaný asistent pro sledování pozornosti řidiče ATTENTION ASSIST, který nyní pětistupňovým sloupcovým ukazatelem vizualizuje aktuální stav pozornosti řidiče a pracuje v rozšířeném pásmu rychlostí (60 – 200 km/h).

„Mercedes connect me“ propojuje třídu B s okolím

Nová generace telematického systému nabízí ještě intuitivnější ovládání a nevšední prezentaci funkcí, prostřednictvím animovaných menu a vizuálních zobrazení, na ještě větším displeji informačního a zábavního systému. Mezi dostupné služby patří například řízení údržby a podpora v případě nehody nebo poruchy. Systém nouzového volání Mercedes-Benz po nehodě automaticky spojí cestující s centrálou nouzového volání Mercedes-Benz a odešle data o poloze a stavu vozidla do centrály záchranné služby, která pak může přímo vyslat záchranné vozidlo. Systém funguje automaticky, může být ovšem aktivován také manuálně. Na přání dodávaná funkce Remote Online umožňuje zákazníkům spojit se kdykoli a odkudkoli se svým vozidlem prostřednictvím webového portálu „connect.mercedes.me“. Na chytrém telefonu mohou třeba zjistit, kolik paliva mají v nádrži. Uživatelé systému COMAND Online mají k dispozici také dopravní zpravodajství v reálném čase v rámci služby Live Traffic Information.

Ještě obsáhlejší jsou služby „Mercedes connect me“ pro řidiče třídy B Electric Drive.

Prostřednictvím „connect.mercedes.me“ lze komfortně na dálku zkontrolovat například aktuální stav nabití lithium-iontového akumulátoru nebo momentální dojezd vozidla. Nabídka „Mercedes connect me“ je završena možností vyhřát nebo vychladit interiér vozidla na individuálně nastavenou hodinu odjezdu.

Široká nabídka: zážehové a vznětové motory, pohon všech kol, alternativní pohony

Nová třída B vyniká v oblasti hospodárnosti s jednou nejlepších hodnotou součinitele aerodynamického odporu vzduchu cx ve svém segmentu. Široká nabídka hospodárných motorů zahrnuje čtyři vznětové a čtyři zážehové jednotky, jakož i dva modely s alternativními pohony. Modely B 180 a B 180 CDI jsou kromě toho k dispozici ve verzích BlueEFFICIENCY.

Díky novému modelu B 200 CDI 4MATIC začíná potěšení z bezpečné jízdy v automobilu s pohonem všech kol nyní již od hodnoty emisí CO2 130 g/km místo dosavadních více než 150 g CO2/km (B 220 4MATIC). Zákazníci mají nově na výběr celkem čtyři modely s pohonem všech kol, které nabízejí lepší trakci, vysokou úroveň jízdní stability a bezpečnou ovladatelnost.

Zájemci o alternativní pohony budou mít na výběr hned dva modely: B 200 Natural Gas Drive a nově třídu B Electric Drive (zahájení prodeje: 3. listopadu). Oba typy využívají předností modulárního konceptu karoserie „ENERGY SPACE“ třídy B. Pod podlahou jsou uloženy tlakové nádrže na zemní plyn, jedna větší a dvě menší, společně s nádrží na 14 litrů benzinu (B 200 Natural Gas Drive), resp. lithium-iontový akumulátor (třída B Electric Drive). Díky tomuto inteligentnímu uspořádání může pětimístný vůz nabídnout zavazadlový prostor s obvyklým velkorysým objemem.

Modelová nabídka: nová struktura s třemi výbavovými liniemi

Nové jsou tři výbavové linie Style, Urban a AMG Line, které se vyznačují mnoha jedinečnými vnějšími a vnitřními prvky. Další individualizaci umožňují pakety Night, Exklusiv a AMG Exklusiv. Nové funkce KEYLESS-GO usnadňují ovládání třídy B.

Výbavová linie Style zdůrazňuje stylový vzhled.

Mezi nepřehlédnutelné prvky vnější výbavy patří kola z lehké slitiny ve výrazném designu, maska chladiče se dvěma lamelami, lakovanými odstínem stříbrná Iridium, a chromovanými lištami, jakož i chromované spodní okenní lišty. Součástí stylového interiéru jsou sedadla čalouněná tkaninou Vianen, ozdobné obložení s čárovou strukturou a vybrané prvky – například kryt na multifunkčním volantu, ozdobné prvky na řadicí páce a spínače na horním ovládacím panelu – se stříbřitě chromovanou povrchovou úpravou. Kvalitní atmosféru završují užitečné detaily, jako jsou dva držáky pro nápoje ve středové konzole a 12V zásuvka vzadu.

Výbavová linie Urban zdůrazňuje sportovní charakter vozidla

– úpravami exteriéru a interiéru. K dynamickému vzhledu přispívá maska chladiče se dvěma lamelami, lakovanými odstínem stříbrná Iridium, a chromovanými lištami, dále 17“ kola z lehké slitiny v pětipaprskovém designu a dvojitá výfuková soustava s chromovanými koncovkami v nárazníku. V interiéru demonstrují sportovní charakter sedadla čalouněná kombinací umělá kůže ARTICO/tkanina Montfoort a multifunkční volant obšitý kůží, perforovanou v místech pro uchopení. Atmosféru vysoké kvality završují detaily, mezi něž patří kontrastní ozdobné stehování, stříbřitě chromované ozdobné prvky a ozdobné obložení s povrchovou úpravou ve stylu plachty.

Sportovní vlastnosti a exkluzivitu vozidla ještě více navyšuje výbavová linie AMG Line.

Dynamický vzhled vozu umocňují pozoruhodné stylistické úpravy AMG, maska chladiče se dvěma lamelami, lakovanými v odstínu stříbrná Iridium, a chromovanými lištami, jakož i dvojitá výfuková soustava s chromovanými koncovkami v nárazníku. Ovladatelnost vylepšuje a potěšení z jízdy zvyšuje komfortní podvozek s nižší světlou výškou a sportovním řízením se strmým převodem. Markantní exteriér završují 18“ kola AMG z lehké slitiny v designu s 5 dvojitými paprsky, odvrtávané brzdové kotouče vpředu a brzdové třmeny vpředu s nápisem „Mercedes-Benz“. Stylově sportovní atmosféru v interiéru vytvářejí sedadla čalouněná kombinací umělá kůže ARTICO/mikrovlákno DINAMICA společně s multifunkčním supersportovním volantem s dole zploštělým věncem a řadicí pákou, které jsou obšité perforovanou kůží. Stejný účel plní také červené kontrastní ozdobné stehování na loketních opěrkách ve dveřích, středové konzole, sedadlech a řadicí páce. Dalším výjimečným prvkem jsou sportovní pedály z kartáčované ušlechtilé oceli s pryžovými protiskluzovými prvky.

Další individualizaci exteriéru umožňuje paket Night

– s vybranými stylistickými prvky v černé barvě. Maska chladiče je ozdobena dvěma leskle černými lamelami a chromovanými lištami. Rovněž černá jsou leštěná 18“ kola z lehké slitiny a stejnou barvu mají i kryty vnějších zpětných zrcátek a spodní okenní lišty. Tmavě tónovaná, determální skla oken, od střešního sloupku B dozadu, chrání interiér před zvědavými pohledy a zároveň umocňují sportovní vzhled.

Paket Exklusiv je charakterizován důrazem na komfort, kvalitu a design.

Mezi nejdůležitější prvky patří vyhřívaná sedadla vpředu, s bederní opěrkou nastavitelnou ve 4 směrech, která jsou, stejně jako multifunkční volant a řadicí páka, potažena ušlechtilou kůží. V souladu s tím jsou plochy přístrojové desky a prostředních částí výplní dveří potaženy umělou kůží ARTICO. Kožené čalounění sedadel se dodává ve výrazných barvách červená Cranberry, oříškově hnědá a černá. Kromě toho přispívají k exkluzivní atmosféře stylistické prvky v odstínu stříbřitého chromu. Paket obsahuje také mnoho praktických detailů, jako například komfortní zamykání s infračerveným dálkovým ovládáním, nebo 12V zásuvku pro cestující na zadních sedadlech.

Paket AMG Exklusiv nabízí ještě více exkluzivity, individuality a sportovnosti

Zaujme čalouněním vyhřívaných sedadel s bederní opěrkou nastavitelnou ve 4 směrech z černé kůže RED CUT s červeným kontrastním ozdobným prošíváním. S tímto stylem je sladěno obšití přístrojové desky, prostředních ploch výplní dveří a loketních opěrek ve dveřích umělou kůží ARTICO, doplněné rovněž červeným kontrastním prošíváním. Sportovní charakter završuje dole zploštělý multifunkční supersportovní volant, obšitý kůží s perforováním v místech pro uchopení, společně s kůží obšitou řadicí pákou.

S podrobnými informacemi o jednotlivých modelech vás rádi seznámí všichni prodejci značky Mercedees-Benz.

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v České republice

Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v...

Autem roku 2024 v České republice je nová třída E. Rozhodla o tom odborná porota složená z 20 předních českých motoristických novinářů, kteří vítězný automobil vybírali ve dvoukolové...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....