Mercedes-Benz S 600 slaví v Detroitu světovou premiéru nového vrcholového modelu Mercedes-Benz

Špičkový vrcholový model Mercedes-Benz S 600, poháněný motorem V12 Biturbo s výkonem 390kW a točivým momentem 830 Nm, se dodává  výhradně s dlouhým rozvorem a luxusní výbavou. Uvedení na trh bude již v březnu 2014.

Třída S posiluje i v dalších ohledech:

Výbavu aktuální modelové řady, která byla vždy ztělesněním  nejvyšších ambicí značky v oblastech automobilové techniky a designu  rozšiřují navíc průhledový displej, touchpad a COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS.  S 600 poprvé disponuje funkcí ECO Start-Stop ve standardní výbavě a navíc splňuje emisní normu Euro 6. V kombinovaném provozu vyžaduje S 600 přesně 11,1 litru benzinu na 100 kilometrů – o 21 procent méně než předchůdce (14,1 l/100 km).

Přehled nejdůležitějších atributů motoru:

 • Celohliníkový blok motoru
 • Jednodílný řetězový rozvod
 • Kovaný klikový hřídel z velmi kvalitní ušlechtilé oceli
 • Modifikované kované písty
 • Nové řízení motoru
 • Nové jednotlivé zapalovací cívky (dvojité zapalování) s vícejiskrovým procesem zažehování směsi
 • Zdvihátka s kladkou
 • Dva sací a jeden výfukový ventil (tříventilový rozvod)
 • Výfukové ventily s dutým dříkem se sodíkovou výplní
 • Nízkoteplotní chladicí okruh se samostatnou vyrovnávací nádobou.

 Rozsáhlá standardní výbava modelu S 600

podtrhuje jeho roli vlajkové lodi. Standardně se dodávají mimo jiné adaptivní světlomety LED ILS (Intelligent Light System), podvozek MAGIC BODY CONTROL s funkcí skenování povrchu vozovky ROAD SURFACE SCAN a paket asistenčních systémů Plus, který zahrnuje aktivního asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, aktivního asistenta pro sledování slepého úhlu, brzdového asistenta BAS PLUS s asistentem pro průjezd křižovatkou, který dokáže zabránit srážce s křižujícími vozidly, adaptivní tempomat DISTRONIC PLUS s asistentem řízení a funkcí autonomní jízdy Stop&Go a přednárazové bezpečnostní systémy PRE-SAFE® Bremse a PRE-SAFE® PLUS.

Legendární špičkové poháněcí jednotky

Číslo „600“ je již dlouho legendou v automobilové historii. Typ 600 (W 100), prezentovaný v roce 1963, byl prvním osobním vozem Mercedes-Benz s motorem V8 vybaveným vstřikováním benzinu. Tento výkonný (184 kW) a kultivovaný pohon propůjčoval od roku 1967 křídla také modelové řadě W 109 (ve vrcholném modelu 300 SEL 6.3). Dalšími vrcholnými modely s motorem V8 byly 450 SEL 6.9 řady 116 (210 kW) a 560 SE řady 126 (220 kW v evropské verzi). V typu 600 SE řady 140 oslavil v roce 1991 premiéru první sériově vyráběný dvanáctiválcový motor pro osobní vůz značky Mercedes-Benz. Jednotka M 120 dosahovala ze zdvihového objemu 6 litrů nejvyššího výkonu 300 kW  a založila tradici špičkových motorů pro třídu S v podobě agregátů V12. Od modelové řady 220 nabízí Mercedes-Benz pro třídu S navíc mimořádně sportovní vrcholné verze motorů V8 a V12, optimalizované společností AMG, pod kapotou modelů S 63 AMG a S 65 AMG.

Od března 2014: Detailní vylepšení pro novou třídu S

Stejně jako u chytrého telefonu bude od března možné ovládat všechny funkce zábavního a informačního systému prostřednictvím prstových gest na novém touchpadu, dodávaném na přání. Touchpad navíc umožňuje zadávání písmen, číslic a speciálních znaků ručním psaním, a to v jakémkoli jazyku podporovaném zábavním a informačním systémem. Touchpad tak nabízí vedle stávajícího ovládacího rozhraní systému COMAND a hlasového ovládání LINGUATRONIC další plnohodnotnou možnost interakce s vozidlem.

Pro třídu S se na přání dodává průhledový displej, který stejně jako v kokpitu letadla promítá důležité informace na čelní okno přímo do zorného pole řidiče, a zmenšuje tak potřebu odvracení pozornosti řidiče od dění na silnici. Systém informuje mimo jiné o rychlosti jízdy, omezeních rychlosti a pokynech navigačního systému.

Místo systému COLLISION PREVENTION ASSIST disponuje nyní třída S standardně systémem COLLISION PREVENTION ASSIST PLUS. Kromě adaptivního brzdového asistenta, který nabízí ochranu před kolizemi již od 7 km/h, poskytuje tento systém další doplňkovou funkci: Při přetrvávajícím riziku kolize a absenci reakce řidiče může systém nyní aktivovat autonomní brzdění při rychlosti jízdy až 200 km/h, a snížit tak intenzitu nárazu do pomaleji jedoucích nebo zastavujících vozidel. Až do rychlosti jízdy 50 km/h brzdí systém i před stojícími vozidly a do 40 km/h dokáže zabránit nárazu do překážky vpředu.

Elektrické vyhřívání skla čelního okna (výbava na přání) umožní zbavit čelní okno námrazy bez nepohodlného škrábání. Tento systém je koncipován jako doplňková podpora ventilátoru klimatizace a v zimě během krátké doby zajistí volný výhled vpřed.

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na dovolenou v obytném voze

Auto jako dům: Vyrazte s HoppyGo na...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nedávno rozšířila kapacitu vozového parku na 2 500 vozů, ve kterém nechybí ani pojízdný “rodinný hotel” Fiat Ducato. Oproti vozům s obytnou vestavbou...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak na to radí HoppyGo.

Vycestujte na dovolenou v kabrioletu! Jak...

Platforma pro sdílení aut HoppyGo nabízí přes 1 800 vozů, a kromě obytných karavanů, sportovních kupé a dalších speciálů také více než 30 kabrioletů. K dispozici jsou i modely jako Ford...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky Mercedes-Benz

LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Poutavá expozice nejvýznamnějšího a tradičního partnera značky...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ultramid® od společnosti BASF představuje inovaci pro palivové články

Ultramid® od společnosti BASF...

Technický plast Ultramid® se úspěšně používá při výrobě palivových článků Toto řešení je standardem v novém vozidle Mercedes GLC F-CELL Ultramid® obstojí i v požadavcích na čistotu...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...