Mercedes-Benz představuje vizionářský supersportovní vůz

1MBAMGVisionGT900

Virtuální realita par excellence: Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo

Designéři značky Mercedes-Benz vyvinuli pro závodní hru Gran Turismo® 6

– na konzolách PlayStation® 3 vizionářský koncept supersportovního vozu – Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo. Extrémní proporce, smyslné tvary a chytře inscenovaná high-tech tvoří dohromady celek, který dává vizuálně jasně najevo strhující výkon 430 kW a točivý moment 800 N. m. Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo oslavil světovou premiéru jako model 1:1 dne 19. listopadu 2013 v rámci otevření nového výzkumného a vývojového střediska Mercedes-Benz v kalifornském Sunnyvale. Supersportovní vůz s typickými křídlovými dveřmi Mercedesu vyjede na virtuální závodní okruhy se zahájením prodeje nové závodní hry v prosinci 2013 – jako první vůz řady „Vision Gran Turismo“.

Kazunori Yamauchi, producent série her Gran Turismo a prezident společnosti Polyphony Digital Inc., vyzval u příležitosti letošních 15. narozenin oblíbené hry Gran Turismo® přední světové výrobce automobilů a návrháře, aby se podívali do budoucnosti. Pod vůdčí myšlenkou „Vision Gran Turismo“ měli kreativní návrháři vytvořit směrodatné koncepční modely, které odkryjí jedinečný pohled na další vývoj automobilu. Vizionářské koncepty v podobě virtuálních vozidel, která však fungují jako skutečné automobily, budou postupně integrovány do nové hry Gran Turismo® 6 v podobě internetových aktualizací.

Extrémní proporce a maska chladiče s variabilním osvětlením diodami LED

„Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo mimořádným způsobem ztělesňuje charakteristickou designérskou filozofii naší značky jak svými proporcemi, tak svým expresivním vzhledem. Design tohoto koncepčního vozu ukazuje extrémním způsobem dokonalou souhru emocionálních a smyslných tvarů i chytře inscenované high-tech,“ říká Gorden Wagener, šéfdesignér společnosti Daimler AG.

Typické proporce sportovních vozů Mercedes-Benz jsou zde nově interpretovány.

Dlouhá kapota motoru plynule přechází do kompaktní, směrem dozadu posunuté kabiny, která se v aerodynamicky příznivém tvaru kapky mírně svažuje k zádi a následně se opírá o široká ramena zádě. Dynamický charakter je umocněn protaženou boční linií a výrazně tvarovanými podběhy kol, které splývají s nízkým a svalnatým tělesem karoserie. Šikmo postavené světlomety signalizují svou barevností a rozhodným pohledem sportovní charakter a připravenost ke skoku. Tento dojem je zesílen expresivně tvarovanou kapotou motoru a různými detaily ze světa motoristického sportu, jako jsou například odjišťovací páčky na kapotě motoru a víčku palivové nádrže. Červeně svítící obrysové linie ve spodní části vozidla působí jako vnější dekorační osvětlení, které vystupuje ze stříbrně lakovaných ploch vnějších panelů karoserie. Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo působí díky tomu ještě agresivněji.

Dalším mimořádným prvkem je nová interpretace široké masky chladiče sportovních vozů Mercedes-Benz s centrálně umístěnou hvězdou. Její tvar je připomínkou legendárních sportovních vozů 300 SL z roku 1952. Mřížka konceptu má ovšem místo klasických lamel výhradně diody LED. Maska chladiče s variabilním osvětlením diodami LED v různých světelných grafikách je dalším vývojovým stupněm „diamantové“ masky, která byla zavedena s novou třídou A.

Puristickým interiérem se prolíná vášeň pro rychlost

Na vnější design, s důsledným a vášnivým zaměřením na motoristický sport, navazuje interiér dvoumístného vozu. Stejně jako v kokpitu monopostu Formule 1 splývají červená sportovní integrální sedadla s černou podlahou, a tvoří tak ochrannou schránku pro posádku. Ladné tvary této schránky signalizují enormní touhu po pohybu. Rovněž přístrojová deska působí dynamicky. Má tvar dvou křídlových dveří, které jsou umístěny po obou stranách sloupku řízení. Samotné dveře díky tomu vypadají jako prodloužení přístrojové desky.

Optimálně v zorném poli řidiče je umístěn centrální displej v podobě skleněné desky, která se vznáší přímo nad závodním volantem s páčkami pro manuální řazení a v případě potřeby ukazuje všechny důležité informace, jako rychlost jízdy, otáčky motoru a provozní teplotu. Ovládání probíhá prostřednictvím klopných spínačů uprostřed přístrojové desky a jako v letadle na stropě. Sloupek řízení viditelně prochází stěnou do motorového prostoru, a pro řidiče tak vytváří vizuální spojení se srdcem supersportovního vozu, motorem V8 AMG uloženým za přední nápravou.

Chytrá lehká konstrukce a autentický zvuk závodního vozu

Motor AMG V8 přeplňovaný dvěma turbodmychadly reaguje s mimořádnou agilitou na nejmenší pohyby pedálu plynu. Dosahuje nejvyššího výkonu 430 kW (585 k) a maximálního točivého momentu 800 N.m. Mercedes-Benz AMG Vision Gran Turismo váží jen 1385 kilogramů díky kombinaci hliníkové karoserie s prostorovým rámem a dílů z uhlíkových kompozitů používaných v motoristickém sportu. Tomu odpovídá výkonová hmotnost pouhých 2,4 kg/k, představující absolutně špičkovou hodnotu v segmentu supersportovních vozů. Tím je garantována jízdní dynamika extra třídy. Excelentní hodnoty zpomalení a stálost účinnosti na nejvyšší úrovni zaručuje vysokovýkonná brzdová soustava AMG s kotouči z keramického kompozitu. Sportovní výfuková soustava AMG, s osmi koncovkami integrovanými do zádě, doprovází mohutným zvukem každou akceleraci supersportovního vozu a zaručuje jedinečné zážitky ze světa motoristického sportu. Pro fanoušky hry Gran Turismo® 6 vytvořili zvukoví specialisté značky Mercedes-AMG sonorní zvuk motoru, který autenticky oslavuje chuť osmiválcového motoru po vysokých otáčkách.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Země je naše Pandora

Země je naše Pandora

Před 13 lety se Avatar zapsal do historie kinematografie. Teď se vrací, do zcela jiné doby, s ambasadorem s trojcípou hvězdou. Nový snímek Avatar: The Way of Water se zaměřením na odpovědnost,...