Invaze Francouzů do Česka

Peugeot koncem května představil ne jednu, ne dvě, ani ne tři, čtyři nebo pět, ale rovnou šest novinek. Nádherný SUV fastback 3008 jsme si už představili, v následujících dnech doplníme zbytek flotily „užitkáčů“.

Nový Peugeot Partner

Začneme s novým Peugeotem Partner, jehož nejsilnějšími stránkami jsou nový design, ještě větší potěšení z jízdy i vyšší úroveň bezpečnosti. Elektrická verze přidává navíc dojezd s nulovými emisemi až 338 km a tepelné čerpadlo pro lepší komfort a vyšší účinnost.

Výbava posouvající vůz na vyšší úroveň

Nový Peugeot Partner je vybaven technologickými, komfortními a bezpečnostními prvky, které jsou obvykle vyhrazeny osobním vozům. Jde hlavně o 100% digitální přístrojový panel s 10palcovým barevným displejem s optimalizovaným a přizpůsobitelným zobrazením základních informací.

Centrální 10palcový dotykový displej má HD rozlišení pro ovládání audiosystému a 3D online navigaci Tom Tom. Bezdrátové připojení k Apple Car Play a Android Auto umožňuje načítat obsah chytrého telefonu na centrální obrazovku, aniž by bylo nutné telefon připojovat kabelem.

Bezdrátová nabíječka chytrých telefonů je umístěna na středové konzole, což je praktické pro uživatele, kteří mnohokrát denně nastupují a vystupují z vozu s telefonem v ruce. Nový Partner nabízí také dvě zásuvky USB.

Partner je vybaven dvěma kamerami: jednou nad zadními dveřmi a druhou pod vnějším zpětným zrcátkem na straně spolujezdce. Tato jedinečná funkce umožňuje systému Dynamic Surround View poskytnout řidiči dokonalý pohled na zadní část vozu a také na okolí vozidla na straně spolujezdce, které by jinak bylo u užitkového vozidla obtížně viditelné.

K tomu Partner využívá 17 asistenčních systémů řízení, které byly u tohoto nového modelu rozšířeny o adaptivní tempomat.

Benzín, nafta, elektřina

Nový Peugeot Partner může být poháněn elektřinou, benzínem či naftou.

Na trhu elektrických dodávek hraje elektrický Peugeot E-Partner významnou roli. Malé užitkové vozy poháněné elektřinou by se z hlediska podílu v tomto segmentu měly dostat do roku 2025 v Evropě až na třetinu. E-Partner má na tomto trhu rozhodně co nabídnout. Dojezd vozu dosahuje až 338 km. Uložení baterií pod podlahou zachovává objem nákladového prostoru. Varianta E-Partner vybavená 100% elektrickým motorem nabízí maximální výkon 100 kW (136 k) a maximální točivý moment 270 Nm v kombinaci s baterií o kapacitě 50 kWh. K dispozici jsou vždy tři jízdní režimy: Eco pro maximální dojezd, Power pro maximální výkon při plném zatížení a Normal.

Benzinový Partner pod kapotou má jednotku 1.2 PureTech MAN6 o výkonu 110 k nebo dieselové motory 1.5 BlueHDi o výkonu 100 k nebo 130 k. Posledně jmenovaný motor lze kombinovat s osmistupňovou automatickou převodovkou, zatímco varianta 100 k se pojí výhradně s manuální šestistupňovou převodovkou.

Délky pro všechny potřeby

Aby nový Peugeot Partner vyhověl potřebám všech profesionálních uživatelů, je k dispozici v různých variantách: furgon / polocombi, 2místné / 3místné provedení, L1 (standardní)/ L2 (prodloužená) délka a standardní (650 kg) / zvýšená (1000 kg) nosnost.

Objem nákladového prostoru dosahuje 3,3 m3 u verze délky L1 a 3,9 m3 u L2, užitečné zatížení je 780 kg a tažná hmotnost 750 kg, což jsou v daném segmentu nejlepší hodnoty.

Nový Peugeot Partner je v České republice nabízen s akční zárukou a servisem na tři roky (70 000 km) zdarma. Cena začíná od 419 000 Kč (bez DPH).

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Olomouc se chystá na druhou soutěž šampionátu v ecorally

Olomouc se chystá na druhou soutěž...

Letošní Mistrovství ČR v ecoRally pokračuje druhou soutěží. Po úvodním podniku v Českém Krumlově přichází druhé kolo, a to se odehraje o nadcházejícím víkendu v podhůří Jeseníků....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Nový Peugeot 208: Mini-ikona v novém

Peugeot 208, ikonický drobek a nejprodávanější vůz v Evropě v roce 2022, dostal nový outfit. Modernizací se stává ještě neodolatelnějším, zejména pak jeho elektrická verze E-208, která...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro cestování první třídou

NOVÝ PEUGEOT 5008: Sedmimístné SUV pro...

Už za pár měsíců dorazí na evropské trhy jako postrach konkurence. Jako inovativní záležitost nastavující v segmentu C-SUV tak trochu nová měřítka. Nový Peugeot E-5008 se stane jediným...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má českou cenu

Nový Peugeot 3008 SUV fastback už má...

Už příští rok bude mít Peugeot nejširší nabídku elektromobilů ze všech evropských mainstreamových výrobců automobilů. Velký krok k této metě udělal tím, když nahradil svůj bestseller...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou inteligenci ChatGPT

Peugeot i-Cockpit vyfasuje umělou...

Peugeot je jedním z prvních výrobců automobilů, který poskytl svým zákazníkům umělou inteligenci ChatGPT . Tento chatbot je začleněný do systému i-Cockpit® a aktivuje se zde prostřednictvím...