Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh

Peugeot 807 je nový originální velkoprostorový vůz s řadou technických novinek.

Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh
Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh
Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh

Vnější design vyjadřuje dynamiku vozu, robustnost, podtrhuje dojem kvality i bezpečnosti. Technologie zajišťuje nejen dokonalé jízdní vlastnosti, ale i maximální bezpečnost a příjemný požitek z jízdy jak pro řidiče tak i ostatní cestující. Prostorný interiér je řešen s ohledem na maximální pohodlí cestujících s možností jeho variabilního uspořádání podle počtu cestujících a dopravovaného nákladu.

Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh
Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh
Peugeot 807 s pěti až osmi sedadly do prodeje na náš trh

Nový Peugeot 807 přichází na český trh ve dvou úrovních výbavy s možností výběru z pěti motorů: třech benzínových (2,0, 2,2 a 3,0 l) a dvou naftových HDI (2,0 a 2,2 l). Oba motory HDI jsou vybaveny ekologickým filtrem pevných částic (FAP). Výrobce uvádí kombinovanou spotřebu u benzinových motorů: 2,0 – 9,1 l, 2,2 – 9,7 l, 3,0 – 11,5 l. U naftových motorů: 2,0 – 7,0 l, 2,2 – 7,4 l.

Peugeot 807 je 472 cm dlouhý, široký 185 cm, včetně zpětných zrcátek 220 cm; vysoký je 175 cm a jeho rozvor je 282 cm. Barevné odstíny karoserie jsou oproti modelu 806 bohatší o dvě nové metalické barvy, kterými je béžová Astrolabe a šedá Iceland. Béžová Astrolabe je zcela novou barvou, která se zatím v modelové řadě Peugeot nevyskytuje. Celkem je v nabídce 10 odstínů karoserie z toho 8 metalických. Interiér modelu 807 je laděn do dvou odstínů : zelená (Cedre) a šedá (Diamant).


Peugeot 807 bude v době uvedení na českém trhu nabízen ve 2 úrovních výbavy, 807 a 807 Pack. Exkluzivní šestimístná verze 807 Pack Pullman bude uvedena v prosinci.


Základní verze 807 bude k dispozici se dvěma motory, benzínovým 2,0 16V 100 kW (138 k) a dieselovým 2,0HDI 16V 80kW (108 k). U první úrovně výbavy si zákazník může vybrat ze dvou typů interiéru, Cedre nebo Diamant s látkovým čalouněním Dandy.


Druhá vyšší verze výbavy Peugeot 807PACK je určena náročnějším klientům. Nabídka motorů zahrnuje: benzínový 2,2 16V (116 kW/160 k) a 3,0 V6 s automatickou převodovkou (150 kW/208 k), naftový 2,2HDI 16V (94 kW/130 k). Verze 807 Pack je k dispozici v obou typech interiéru, Cédre a Diamant s velurovým čalouněním Dalma.


Zvláštní důraz byl při vývoji modelu 807 kladen na bezpečnost. K prvkům aktivní bezpečnosti patří v základní výbavě systém ABS, elektronický rozdělovač brzdných sil (REF), brzdový asistent (EVA), samočinná aktivace výstražných světel, ve druhé verzi výbavy pak systém ESP propojený s protiprokluzovým systémem ASR. Prvky pasivní bezpečnosti představují přední, boční a hlavové airbagy, aktivní přední opěrky hlavy, tříbodové bezpečnostní pásy s předpínači, bezpečnostní sloupek řízení atd. Z hlediska bezpečnosti lze kladně hodnotit i senzor tlaku v pneumatikách.


Peugeot 807 uveze až 8 cestujících ve třech řadách sedadel. Sedadla ve druhé a třetí řadě využívají systém Quickfix, který umožňuje rychle, prakticky a bez použití nástrojů sedadla sklopit nebo úplně vyjmout. Díky tomuto systému je interiér 807 velice jednoduše „přestavitelný“. Do třetí řady lze umístit dvě jednotlivá sedadla (systém Quickfix) nebo třímístnou lavici. Krajní sedadla ve druhé a třetí řadě i krajní sedadla lavice jsou vybavena systémem ISOFIX, který umožňuje instalaci dětských sedaček bez použití bezpečnostního pásu.


Interiér vozu 807 je maximálně prosvětlen. Přední panoramatické okno s reflexním sklem má plochu téměř 2 m2. Celková zasklená plocha včetně bočních oken je 4,1 m2. Pokud je vozidlo vybaveno třemi střešními okny (807 Pack) zasklená plocha dosahuje až 5,2 m2. Model 807 má 61 odkládacích míst prakticky rozmístěných po celém interiéru vozu.


V závislosti na stupni výbavy jsou k dispozici dva zcela odlišné typy palubní desky: kompaktní přístrojová deska obsahuje tři sdělovače – otáčkoměr, rychloměr, palivoměr a teploměr chladicí kapaliny. Plošné podsvětlení je zelené. Druhá verze palubní desky je s barevným navigačním systémem s barevným širokoúhlým displejem 7“ s vysokým rozlišením a dvěma sdělovači – s rychloměrem a otáčkoměrem.


Cestování v  modelu 807 zpříjemňuje řada komfortních a praktických doplňků. Mezi unikátní prvky se řadí ve výbavě 807 Pack elektrické posuvné boční dveře. Dalším jedinečným doplňkem je multifunkční vysokofrekvenční dálkové ovládání, které nezajišťuje pouze odemykání a zamykání vozu, ale i manipulaci elektrických posuvných bočních dveří, lokalizaci vozidla rozsvícením směrových světel a stropního osvětlení v interiéru, vyvětrání vozu otevřením oken, uložení polohy sedadel a elektrických vnějších zpětných zrcátek do paměti (u 807 Pack na přání). Praktickým doplňkem je i kontrolní zrcátko (807 Pack), díky kterému cestující na předních sedadlech mohou jediným pohledem obsáhnout celý prostor zadních sedadel a mohou tak pozorovat chování dětí.


Peugeot 807 je v sérii vybaven autorádiem s přehrávačem CD s ovládáním pod volantem. Hudební soustava může být doplněna měničem na šest CD umístěným v odkládací skříňce spolujezdce. Informace týkající se rádia jsou zobrazeny na multifunkčním displeji. Celý systém je připraven k instalaci navigačního systému, který nabízí i možnost spojení se zákaznickým centrem nebo automatické tísňové volání. Cestování na palubě 807 zpříjemní barevná obrazovka formátu 16/9 zabudovaná ve střeše. Ta je svým promyšleným umístěním viditelná všemi členy posádky. Ve spojení s přehrávačem DVD určitě zpříjemní dlouhé cesty. Děti si mohou rovněž připojit hrací konzoli.


Ceny Peugeotu 807 v základním stupni výbavy jsou podle zvoleného motoru od 859 000 do 919 000 Kč.

Uvedené ceny obsahují bohatou základní výbavu:

 • Přední, boční a hlavové airbagy
 • Variabilní posilovač řízení
 • ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil REF
 • Podpora brždění v kritických situacích (EVA) + samočinná aktivace výstražných světlometů
 • Přední mlhové světlomety
 • Reflexní čelní sklo
 • Zadní stěrač
 • Druhá řada sedadel (3 samostatná sedadla)
 • El. ovládání předních oken sekvenční + centrální zamykání s dálkovým ovládáním
 • El. a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka
 • Palubní počítač
 • Manuální klimatizace
 • Výškově a osově nastavitelný volant
 • Výškově nastavitelné sedadlo řidiče
 • Rádio + CD přehrávač + 8 reproduktorů
 • Kryt zavazadlového prostoru

Ceny Peugeotu 807 ve vyšším stupni výbavy 807PACK jsou podle zvoleného motoru od 989 000 do 1 119 000 Kč.

Uvedené ceny obsahují oproti výše uvedené základní výbavy navíc:

 • ESP + ASR
 • Senzor tlaku v pneumatikách + hliníková kola
 • Ztmavená skla
 • Automatické stěrače + samočinná aktivace světlometů
 • Elektrochromatické vnitřní zpětné zrcátko
 • Manuálně otočná přední sedadla
 • El. ovládání zadních oken sekvenční
 • Sluneční clony oken 2., 3. řady a výklopných zadních dveří
 • El. sklopná vnější zpětná zrcátka
 • El. ovládání bočních dveří
 • Automatická klimatizace
 • Kožené doplňky interiéru (kožený volant a řadicí páka)
 • Příčné střešní nosiče
 • Síťka k uchycení zavazadel

Výbava na přání obsahuje řadu dalších položek jako ku příkladu: Metalický lak (14 200 Kč), alarm + superzamykání (10 900 Kč), parkovací asistent (17 000 Kč), xenonové světlomety + ostřikovače světlometů (13 700 Kč), el. a vyhřívaná přední sedadla s pamětí (21 500 Kč), 2 zadní samostatná sedadla pro 3. řadu (26 000 Kč), Pack Pullman – 6 luxusních sedadel (2 v každé řadě)s loketními opěrkami 29 000 Kč), tři elektrická střešní okna (51 300 Kč), CD měnič (13 000 Kč), rádiotelefon + navigační systém s barevnou obrazovkou (66 000 Kč) a další.


Je samozřejmé, že lze dokoupit na přání některé z položek z výbavy vyššího stupně 807PACK i do základního stupně výbavy.


Po zapůjčení nového Peugeotu 807 k redakčnímu testu vás budeme rádi podrobně informovat o jeho jízdních a provozních vlastnostech a našich dojmech.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Modernizovaný PEUGEOT 208 WRX ve Švédsku prokázal svůj potenciál, přestože Team Peugeot Total nedosáhl stupňů vítězů

Modernizovaný PEUGEOT 208 WRX ve...

V Höljesu ve Švédsku se představila nejnovější vývojová verze vozu PEUGEOT 208 WRX, přičemž tým využil známé kvality předchozího vozu jako základ nového nástupu. Zatímco potenciál...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TRATĚ BOHEMKY PEUGEOTŮM 208 R2 SVĚDČILY

TRATĚ BOHEMKY PEUGEOTŮM 208 R2 SVĚDČILY

Na čtyřicátém pátém ročníku Rally Bohemia hostoval mimo jiné PEUGEOT RALLY CUP CZ, jehož účastníci se v tomto seriálu utkali letos počtvrté. O potenciálu vozů Peugeot 208 R2 nejlépe...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA je evropským lídrem v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) a v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek

Skupina PSA je evropským lídrem v...

Posílení produktové ofenzívy LUV skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass Po obnovení řady kompaktních dodávek v roce 2016 nastala další etapa modernizace nabídky LUV Nová...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Spojit užitečné s příjemným, každý den usedat za volant s radostí, optimalizovat svůj čas, cítit se v bezpečí a zvládat jakékoli jízdní podmínky, to je nabídka, kterou si značka Peugeot...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří...

Mezi dvoukolkami se na 14. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče bojovalo od začátku do konce. Stejně jako v absolutním pořadí byly mezi první posádkami pouze nepatrné časové rozdíly a do...