Nový Peugeot 307 SW – vůz (nejen) pro volný čas

Nový model Peugeot 307 SW s bohatou výbavou v základní ceně bude na český trh uveden v květnu, jeho cenu vám včas oznámíme.

Model Peugeot 307 SW se řadí do segmentu M1 (nižší střední třída). Tato třída představuje v Evropě téměř pět milionů vozidel, což je téměř každý třetí nový vůz. Konstrukce modelů v tomto segmentu prošla v průběhu posledního desetiletí revolučními změnami. Reakcí na požadavky zákazníků je čím dál častější transformace hatchbaků do podoby kombi/jednoprostorových vozů.


Nový Peugeot 307 SW – vůz (nejen) pro volný čas
Nový Peugeot 307 SW – vůz (nejen) pro volný čas
Nový Peugeot 307 SW – vůz (nejen) pro volný čas

Styl 307 SW charakterizuje dynamika, čisté linie a velká prosklená střecha, která prodlužuje rozměrné čelní sklo. Vůz je koncipován v elegantním a rafinovaném stylu, který je podtržen provedením ochranných lišt a nárazníků v barvě karosérie a chromovanými střešními lištami a klikami dveří. Celých 5,34 m2 skla tvoří třetinu celkového povrchu vozu. Reflexní čelní sklo o ploše 1,46 m2 (stejně jako u hatchbacku) a panoramatická střecha z tónovaného skla o velkosti 1,33 m2 prosvětlují vnitřní prostor vozu zcela originálním způsobem. Střechu lze zakrýt roletou s elektrickým ovládáním.

U modelu 307 SW lze měnit vnitřní prostor kombinováním 7 samostatných sedadel následujícím způsobem:

  • 2 přední sedadla jsou nastavitelná ve všech třech směrech,
  • 3 sedadla ve druhé řadě jsou posuvná se sklopitelnými opěradly, sklopitelná jako stolek, lze je i zcela složit a uložit za přední sedadla. Tato sedadla můžeme rovněž vyjmout nebo dokonce přemístit do třetí řady. Pokud chybí prostřední sedadlo, můžeme krajní sedadla posunout ke středu.
  • 1 nebo 2 přídavná sedadla umožňují dopravovat další osoby ve třetí řadě. Jsou rovněž sklopná a vyjímatelná.

Originální řešení interiéru a jeho variabilita zpříjemňují cestujícím život na palubě vozu. Je zde řada odkládacích prostorů, praktická síťka k uchycení zavazadel, roleta k jejich zakrytí. Ve stylu vozu pro volný čas je možné využít obrazovkou formátu 16/9 (na přání), která umožňuje pasažérům ve druhé a třetí řadě sledovat DVD nebo hrát videohry.


Peugeot 307 SW bude v České republice k dostání se dvěma benzínovými motory 1,6 16V (110 k) a 2,0 16V (138 k) a dvěma dieslovými motory 2,0 HDI s přímým vstřikováním paliva typu common rail s výkonem 90 k (66) a 110 k (79). Silnější verze motoru 2,0 HDI má mezichladič stlačeného vzduchu, turbokompresor, dvojitý torzní tlumič setrvačníku a filtr pevných částic. Benzínové motory budou k dispozici i s automatickou převodovkou s ovládáním „Tiptronic System Porsche“.


Standardní výbava Peugeotu 307 SW obsahuje mimo jiné přední, boční a hlavové airbagy, automatické stěrače, palubní počítač, ABS, elektronický rozdělovač brzdných sil, systém podpory brždění v kritických situacích, posilovač řízení s elektro-hydraulickým systémem, výškově nastavitelné sedadlo řidiče i spolujezdce, automatickou klimatizaci, rádio s CD přehrávačem s ovládáním u volantu, panoramatickou střechu a podélné střešní nosiče. Hlavice řadící páky, kliky a střešní lišty jsou u všech verzí v hliníkovém provedení.


I seznam výbavy na přání je velmi bohatý. Mimo jiné obsahuje superzamykání, CD měnič, hliníková kola, automatickou převodovku Tiptronic, parkovacího asistenta, navigační systém s černobílou nebo barevnou obrazovkou a s rádiotelefonem, zatmavená skla.


Peugeot 307 SW bude k dispozici ve třinácti barvách karosérie a ve třech volitelných provedeních interiéru – Cédre (zelená), Cobalt (modrá), Titane (černá).

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autodružstvo Frýdek Místek
Beskydská 704, 738 02 - Frýdek Místek
730 588 237
seat@autodruzstvo-fm.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Zpěvák Mika a Peugeot 108 v originálním klipu

Zpěvák Mika a Peugeot 108 v...

Mika, populární zpěvák, skladatel a ambasador městského vozu Peugeot 108, se po úspěchu komunikační kampaně, v níž se s tímto vozem loni představil, vrací a představuje novinku. Mika a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot 508 byl zvolen „nejlepším vozem ženevského autosalonu“

Nový Peugeot 508 byl zvolen...

Nový Peugeot 508, který byl představen ve světové premiéře na ženevském autosalonu, získal 16. března 2018 první cenu od čtenářů časopisu Autoplus a posluchačů rozhlasové stanice RTL v...

Skupina PSA a společnost DCS...

Skupina PSA a Digital Charging Solution (DCS) – dceřiná společnost skupiny BMW a provozovatel služby ChargeNow – uzavřely partnerství, na jejímž základu získávají zákazníci značek Peugeot...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí svých vozů ve skutečném provozu

Skupina PSA zveřejňuje výsledky emisí...

Protokol pro měření spotřeby paliva ve skutečném provozu, který vypracovala skupina PSA společně s neziskovými společnostmi T&E, FNE a orgánem Bureau Veritas, byl rozšířen na měření...

VIDEO – Peugeot 508, Peugeot Rifter...

Radka Matthey, PR manažerka Peugeot, nám na ženevském autosalonu 2018 představila novinky stáje Peugeot.