Nový model Peugeot 4007 4×4 typu SUV

Tento nový 4X4 HDI – FAP, výsledek spolupráce mezi společnostmi Mitsubishi Motors Corporation a PSA Peugeot Citroën, bude oficiálně uveden na trh v červenci 2007.

Peugeot si pro svůj vstup do domény vozů (Sport Utility Vehicle) připravil nový model o celkové délce 464 cm poháněný naftovým motorem s filtrem pevných částic FAP.

Nový model Peugeot 4007 4x4 typu SUV
Nový model Peugeot 4007 4x4 typu SUV

Zdvojená číslice 0 v názvu  4007 napovídá, že se jedná o nový automobilový koncept, který je nadstavbou ke stávající klasické modelové řadě Peugeot. Číslice 4 je vyjádřením velikosti a sedmička na konci označuje generaci vozidla.

Model 4007 je dílem střediska Design Peugeot, jeho ušlechtilá přední část s rysy šelmy, protáhlé přední světlomety a působivá přední maska již na první pohled vypovídají o jeho příslušnosti ke značce. Chromovaná struktura širokého otvoru sání podtrhuje přirozenou eleganci a noblesu tohoto automobilu. Přední mlhové světlomety v chromovaných pouzdrech, uzavírající opticky spodní část nárazníku, umocňují dojem jeho síly a výkonnosti. Jak vyžadují současné stylové trendy vykreslují aerodynamické linie střechy protáhlý profil s důrazem na zadní část vozu. Tu zdobí originální stylový prvek z leštěného hliníku, který zvýrazňuje průsvitná rubínová zadní světla a vyzdvihuje chromovaný znak lva nad registrační značkou vozu.

Podběhy kol velkých rozměrů a zvýšený podvozek mají vozu 4007 dodat celkově vzhled dravé šelmy, jsou symbolem síly a výkonu, které máme plně pod kontrolou, znakem vozidla, které je určeno milovníkům jízdy ve všech terénech.

Interiéru Peugeotu 4007 je dynamický a vysoce funkční s řadou odkládacích prostorů. Provedení, design a zvolené materiály palubní desky i dveřních výplní byly zpracovány tak, aby vyhovovaly nárokům evropských zákazníků.

Peugeot vybavuje svůj SUV nejvyspělejší a čistou dieselovou technologií HDI – FAP

Značka Peugeot s ohledem na maximálně šetrný vztah k životnímu prostředí vybavila model 4007 sériově filtrem pevných částic (FAP) s aditivní technologií, která je zárukou dlouhé účinnosti, a nejnovějším dieselovým motorem 2.2 HDI.

Tento naftový motor s přímým vstřikováním systémem Common rail o objemu 2.2 l pochází ze spolupráce se skupinou Ford. Dosahuje maximálního výkonu 115 kW (156 k), vysokého maximálního točivého momentu 380 Nm a může být provozován se 30 % biopaliva. Motor, jehož předností je mimo jiné také komfort a pružnost používání, vykazuje jedny z nejnižších hodnot spotřeby paliva a emisí škodlivin ve své kategorii.

Manuální šestistupňová převodovka má speciálně přizpůsobené převody, aby bylo možné co nejlépe využít parametry této nové verze HDI motoru. Elektronické řízení pohonu všech čtyř kol se opírá o účinné podvozkové části, speciálně upravené na základě uznávaného know-how značky Peugeot v této oblasti. Parametry nosných prvků, jako jsou řízení, zadní náprava, tlumiče, brzdy a pneumatiky, byly přehodnoceny a uzpůsobeny k dosažení maximální účinnosti.

4007: rozšíření modelové řady Peugeot

Tato nová obchodní nabídka je pokračováním strategie rozvoje produktové řady značky Peugeot, která vychází ze snahy uspokojit stále rozmanitější poptávku zákaznické veřejnosti. Peugeot 4007 je konkrétní podobou a představením hodnot značky ve třídě vozů SUV 4×4, která zaznamenává soustavný významný rostoucí trend.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autopůjčovna s nabídkou vozů všech kategorií. 

 

Firmám nabízíme flexibilní pronájem vozů.

Kontakt:
RentPoint
Praha 4, Na Chodovci 2457
267 286 823
rentpoint@rentpoint.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - KONCEPČNÍ VŮZ PEUGEOT RIFTER 4×4: „Lovec hvězd“

KONCEPČNÍ VŮZ PEUGEOT RIFTER 4×4:...

Nový Peugeot Rifter se na ženevském autosalonu představí v zářivém hvězdném obleku. Koncepční vůz PEUGEOT RIFTER 4×4 CONCEPT, který nabízí specifický, ještě výraznější a...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot odhaluje monumentálního lva, nového velvyslance značky

Peugeot odhaluje monumentálního lva,...

Peugeot představí 8. března na ženevském autosalonu lva mimořádných proporcí, sochu symbolizující hrdost, sílu a excelentnost a více než dvě století dlouhou historii značky. Toto velkolepé...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA přichází s novou generací víceúčelových vozů  pro své značky Peugeot, Citroën a Opel/Vauxhall

Skupina PSA přichází s novou generací...

Pokračování produktové ofenzívy skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass; Jeden program vyvinutý pro tři různé vozy odpovídající různým postavením jednotlivých značek...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Akční dny zajistily značce Peugeot rekordní leden

Akční dny zajistily značce Peugeot...

Rok 2017 značka Peugeot zakončila rekordem a stejným způsobem začala i rok 2018. S počtem 1 104 registrovaných vozů realizovala nejúspěšnější leden ve své historii na českém trhu. Poté,...