Nová modelová řada Peugeot 206 na českém trhu!

Modely 206, 206 SW, 206 CC a 206 XA mají úpravy exteriéru i interiéru.

Modelová řada je obohacena o nové verze 206 Premium 1.4 HDI a 206 SW Contact 1.1 a 1.4 HDI. U vybraných modelů dochází k obohacení výbavy bez navýšení ceny. ABS bude nyní k dispozici u modelu 206 a 206 SW, v základní výbavě již od druhé verze Style.


Mezi nejvýraznější změny exteriéru nové modelové řady 206 patří přední světlomety s čirou optikou u všech verzí modelu i karoserie. Zadní světlomety prošly rovněž úpravou (kromě 206 SW, kde jsou zachována světla ve tvaru boomerangu), nová podoba světlometů byla navržena po vzoru modelu 307. Všechny verze modelu 206 i karoserie mají nyní sportovně pojaté zadní nárazníky, sportovní verze Peugeot 206 XS, GTI a model 206 CC mají ochranné lišty předních nárazníků a boční lišty v barvě karoserie. Mezi další změny exteriéru patří např. kliky dveří v barvě karoserie (kromě 206 XA), nový kryt osvětlení registrační značky či větší chromovaný znak lva na pátých dveřích vozu. Nové jsou i tři barvy karoserie.


Interiér modelu 206 prošel povrchovými úpravami palubní desky a změnami sdruženého přístroje, který se odlišuje podle verze modelu. CD měnič na 5 CD je nově umístěn v odkládací schránce spolujezdce. Nejnižší verze modelu 206 Contact přebírá interiéry vyšší verze Style, zákazník má nyní na výběr ze tří barevných verzí interiéru.


Kromě zavedení ABS od druhé verze Style u modelu 206 a 206 SW došlo i k dalším změnám v sériové výbavě modelů. Základní výbava první verze Contact byla obohacena o nastavitelné opěrky hlavy a sportovní sedadla. Navýšená výbava neměla dopad na cenu, ta se naopak snížila z původních 277 100 Kč na 273 900 Kč (u třídveřové verze Contact s motorem 1.1). Cena sportovní verze 206 XS začíná nyní na ceně 348 900 Kč (původně 353 800 Kč) a základní výbavu má kromě ABS obohacenou o hliníková kola. Verze Premium má navíc v základní výbavě ABS, manuální klimatizaci a reflexní čelní sklo, odebrána byla hliníková kola. První cena modelu 206 XA je 219 900 Kč (bez DPH).


Kromě navýšení základní výbavy dochází v nové modelové řadě k novinkám ve výbavě na přání. Nově jsou k dispozici např. přední mlhové světlomety, elektrická a vyhřívaná zpětná zrcátka pro verzi Contact, systém ESP + ASR pro verzi Style či CD měnič pro Peugeot 206 CC.


Ve srovnání se stávající modelovou řadou došlo k obohacení výběru motorických jednotek u vybraných verzí. Peugeot 206 Premium se nabízí nově s motorem 1.4 HDI, 206 XS s motorem 2.0 HDI.


V rámci změn modelové řady 206 dochází u 206 SW nejen ke změnám vnějšího designu, ale i ke změnám v konstrukci modelové řady a s tím spojeným změnám ve výbavě a cenách modelu. 206 SW má nově tři úrovně výbavy Contact, Style a XS. Vytvoření první verze Contact s benzínovým motorem 1.1 umožnilo snížit základní cenu modelu na 323 900 Kč.

Základní výbava Peugeot 206 SW Contact (1.1, 1.4 HDI*)

 • Airbag řidiče
 • Airbag spolujezdce (první ve své třídě již v základní výbavě)
 • Posilovač řízení
 • Imobilizér
 • Tónovaná skla
 • Otáčkoměr
 • Výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče
 • Výškově a osově nastavitelné přední opěrky hlavy
 • Sportovní sedadla
 • Sklopné zadní sedadlo dělené 1/3 – 2/3 + 3 výškově nastavitelné opěrky hlavy
 • Síťka k uchycení zavazadel
 • Příprava na rádio + 2 reproduktory vpředu
 • Nárazníky, kliky dveří a zpětná zrcátka v barvě karoserie
 • Mezi prvky výbavy na přání patří dvojité boční airbagy, ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil + EVA + samočinná aktivace výstražných světel, přední mlhové světlomety, el. ovládání předních oken + centrální zamykání + radiové dálkové ovládání, manuální klimatizace, rádio s kazetovým přehrávačem nebo CD přehrávačem.
 • U verze Style je ABS již v základní výbavě. Cena verze Style začíná na 353 900 Kč (pro motor 1.1).

Style (1.1, 1.4, 1.4 HDI)

 • Základní výbava navíc k verzi Contact:
 • ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil + EVA + samočinná aktivace výstražných světel (nový prvek základní výbavy v rámci zavedení modelové řady 2003)
 • Přední mlhové světlomety
 • El. ovládání předních oken + centrální zamykání + radiové dálkové ovládání
 • Zcela novým prvkem výbavy na přání navíc k verzi Contact je systém kontroly stability ESP + ASR (s motorem 1.6 a 2.0 HDI nyní, s 1.4 HDI od konce roku 2003).

XS (1.4, 1.6, 2.0HDI)

 • Základní výbava navíc k verzi Style
 • Hliníková kola
 • El. a vyhřívaná vnější zpětná zrcátkla
 • Automatická klimatizace a reflexní čelní sklo
 • Palubní počítač (s motorem 1.6 a 2.0 HDI nyní, s 1.4 HDI od konce roku 2003)
 • Rádio RD3 + CD přehrávač + 2 reproduktory vzadu + 2 výškové reproduktory + ovládání u volantu

Výbava na přání u verze XS zahrnuje navíc k verzi Style automatickou převodovku (s motorem 1.6), automatické stěrače a samočinnou aktivaci světlometů, CD měnič ve schránce spolujezdce a kožené čalounění.


Na všechny verze modelu 206 SW je možné uplatnit odpočet DPH v kategorii M1 montážní.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - 38. Rally Pačejov se bude konat již tuto sobotu 29. července s centrem v Horažďovicích a Autoklub Peugeot Rally Talent zve všechny své fanoušky k tratím RZ do západních Čech

38. Rally Pačejov se bude konat již tuto...

Pořadatelé z AMK Pačejov připravili pro více než stovku posádek 8 rychlostních zkoušek o celkové délce bezmála 75 kilometrů. Posádka Filip Mareš – Jan Hloušek do nich odstartuje – se...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v Silk Way Rally

Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v...

Cyril Despres/David Castera proměnili dva starty ve dvě vítězství. Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté – co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR č....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally připsal šesté umístění na prvním a druhém místě

Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally...

Po 11. etapě Cyril Despres získal několik dalších minut ke svému celkovému vedení v Silk Way Rally, zatímco jeho týmový kolega Stéphane Peterhansel etapu vyhrál. Despres dojel druhý –...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Týmový duch Peugeotu ožil, když Despres v 10.etapě upevnil vedení v Silk Way Rally

Týmový duch Peugeotu ožil, když...

Po včerejších dramatech byla 10.etapa pro Team Peugeot Total mnohem méně komplikovaná, neboť dva zbývající vozy dojely bezpečně do cíle. Cyril Despres/David Castera s vozem Peugeot DKR č. 100...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - V deváté etapě Silk Way Rally Team Peugeot Total prožil dramatické okamžiky, neboť vedoucí Sébastien Loeb havaroval, Stéphane Peterhansel úžasným způsobem etapu vyhrál a Cyril Depres převzal vedení v soutěži, kterou loni vyhrál je v čele soutěže!

V deváté etapě Silk Way Rally Team...

Po včerejším krátkém volném dnu v Urumqi v  Číně se dnes „Tým snů“ Peugeotu za volanty vozů Peugeot DKR a Peugeot DKR Maxi vrátil do akce v soutěži Silk Way Rally. Sébastien Loeb na...