Nová modelová řada Peugeot 206 na českém trhu!

Modely 206, 206 SW, 206 CC a 206 XA mají úpravy exteriéru i interiéru.

Modelová řada je obohacena o nové verze 206 Premium 1.4 HDI a 206 SW Contact 1.1 a 1.4 HDI. U vybraných modelů dochází k obohacení výbavy bez navýšení ceny. ABS bude nyní k dispozici u modelu 206 a 206 SW, v základní výbavě již od druhé verze Style.


Mezi nejvýraznější změny exteriéru nové modelové řady 206 patří přední světlomety s čirou optikou u všech verzí modelu i karoserie. Zadní světlomety prošly rovněž úpravou (kromě 206 SW, kde jsou zachována světla ve tvaru boomerangu), nová podoba světlometů byla navržena po vzoru modelu 307. Všechny verze modelu 206 i karoserie mají nyní sportovně pojaté zadní nárazníky, sportovní verze Peugeot 206 XS, GTI a model 206 CC mají ochranné lišty předních nárazníků a boční lišty v barvě karoserie. Mezi další změny exteriéru patří např. kliky dveří v barvě karoserie (kromě 206 XA), nový kryt osvětlení registrační značky či větší chromovaný znak lva na pátých dveřích vozu. Nové jsou i tři barvy karoserie.


Interiér modelu 206 prošel povrchovými úpravami palubní desky a změnami sdruženého přístroje, který se odlišuje podle verze modelu. CD měnič na 5 CD je nově umístěn v odkládací schránce spolujezdce. Nejnižší verze modelu 206 Contact přebírá interiéry vyšší verze Style, zákazník má nyní na výběr ze tří barevných verzí interiéru.


Kromě zavedení ABS od druhé verze Style u modelu 206 a 206 SW došlo i k dalším změnám v sériové výbavě modelů. Základní výbava první verze Contact byla obohacena o nastavitelné opěrky hlavy a sportovní sedadla. Navýšená výbava neměla dopad na cenu, ta se naopak snížila z původních 277 100 Kč na 273 900 Kč (u třídveřové verze Contact s motorem 1.1). Cena sportovní verze 206 XS začíná nyní na ceně 348 900 Kč (původně 353 800 Kč) a základní výbavu má kromě ABS obohacenou o hliníková kola. Verze Premium má navíc v základní výbavě ABS, manuální klimatizaci a reflexní čelní sklo, odebrána byla hliníková kola. První cena modelu 206 XA je 219 900 Kč (bez DPH).


Kromě navýšení základní výbavy dochází v nové modelové řadě k novinkám ve výbavě na přání. Nově jsou k dispozici např. přední mlhové světlomety, elektrická a vyhřívaná zpětná zrcátka pro verzi Contact, systém ESP + ASR pro verzi Style či CD měnič pro Peugeot 206 CC.


Ve srovnání se stávající modelovou řadou došlo k obohacení výběru motorických jednotek u vybraných verzí. Peugeot 206 Premium se nabízí nově s motorem 1.4 HDI, 206 XS s motorem 2.0 HDI.


V rámci změn modelové řady 206 dochází u 206 SW nejen ke změnám vnějšího designu, ale i ke změnám v konstrukci modelové řady a s tím spojeným změnám ve výbavě a cenách modelu. 206 SW má nově tři úrovně výbavy Contact, Style a XS. Vytvoření první verze Contact s benzínovým motorem 1.1 umožnilo snížit základní cenu modelu na 323 900 Kč.

Základní výbava Peugeot 206 SW Contact (1.1, 1.4 HDI*)

 • Airbag řidiče
 • Airbag spolujezdce (první ve své třídě již v základní výbavě)
 • Posilovač řízení
 • Imobilizér
 • Tónovaná skla
 • Otáčkoměr
 • Výškově nastavitelný volant a sedadlo řidiče
 • Výškově a osově nastavitelné přední opěrky hlavy
 • Sportovní sedadla
 • Sklopné zadní sedadlo dělené 1/3 – 2/3 + 3 výškově nastavitelné opěrky hlavy
 • Síťka k uchycení zavazadel
 • Příprava na rádio + 2 reproduktory vpředu
 • Nárazníky, kliky dveří a zpětná zrcátka v barvě karoserie
 • Mezi prvky výbavy na přání patří dvojité boční airbagy, ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil + EVA + samočinná aktivace výstražných světel, přední mlhové světlomety, el. ovládání předních oken + centrální zamykání + radiové dálkové ovládání, manuální klimatizace, rádio s kazetovým přehrávačem nebo CD přehrávačem.
 • U verze Style je ABS již v základní výbavě. Cena verze Style začíná na 353 900 Kč (pro motor 1.1).

Style (1.1, 1.4, 1.4 HDI)

 • Základní výbava navíc k verzi Contact:
 • ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil + EVA + samočinná aktivace výstražných světel (nový prvek základní výbavy v rámci zavedení modelové řady 2003)
 • Přední mlhové světlomety
 • El. ovládání předních oken + centrální zamykání + radiové dálkové ovládání
 • Zcela novým prvkem výbavy na přání navíc k verzi Contact je systém kontroly stability ESP + ASR (s motorem 1.6 a 2.0 HDI nyní, s 1.4 HDI od konce roku 2003).

XS (1.4, 1.6, 2.0HDI)

 • Základní výbava navíc k verzi Style
 • Hliníková kola
 • El. a vyhřívaná vnější zpětná zrcátkla
 • Automatická klimatizace a reflexní čelní sklo
 • Palubní počítač (s motorem 1.6 a 2.0 HDI nyní, s 1.4 HDI od konce roku 2003)
 • Rádio RD3 + CD přehrávač + 2 reproduktory vzadu + 2 výškové reproduktory + ovládání u volantu

Výbava na přání u verze XS zahrnuje navíc k verzi Style automatickou převodovku (s motorem 1.6), automatické stěrače a samočinnou aktivaci světlometů, CD měnič ve schránce spolujezdce a kožené čalounění.


Na všechny verze modelu 206 SW je možné uplatnit odpočet DPH v kategorii M1 montážní.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Louda Auto a.s.
Třídvorská 70, 280 00 - Kolín V
321 715 804
lukas.lahoda@louda.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Modernizovaný PEUGEOT 208 WRX ve Švédsku prokázal svůj potenciál, přestože Team Peugeot Total nedosáhl stupňů vítězů

Modernizovaný PEUGEOT 208 WRX ve...

V Höljesu ve Švédsku se představila nejnovější vývojová verze vozu PEUGEOT 208 WRX, přičemž tým využil známé kvality předchozího vozu jako základ nového nástupu. Zatímco potenciál...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TRATĚ BOHEMKY PEUGEOTŮM 208 R2 SVĚDČILY

TRATĚ BOHEMKY PEUGEOTŮM 208 R2 SVĚDČILY

Na čtyřicátém pátém ročníku Rally Bohemia hostoval mimo jiné PEUGEOT RALLY CUP CZ, jehož účastníci se v tomto seriálu utkali letos počtvrté. O potenciálu vozů Peugeot 208 R2 nejlépe...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Skupina PSA je evropským lídrem v oblasti lehkých užitkových vozů (LUV) a v rámci své ofenzívy obnovuje svou nabídku v segmentu malých dodávek

Skupina PSA je evropským lídrem v...

Posílení produktové ofenzívy LUV skupiny PSA v rámci Core Model Strategy plánu Push to Pass Po obnovení řady kompaktních dodávek v roce 2016 nastala další etapa modernizace nabídky LUV Nová...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Nový PEUGEOT PARTNER: Ovládnout nemožné

Spojit užitečné s příjemným, každý den usedat za volant s radostí, optimalizovat svůj čas, cítit se v bezpečí a zvládat jakékoli jízdní podmínky, to je nabídka, kterou si značka Peugeot...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří nože, Talaš vybojoval zlato

PEUGEOT RALLY CUP souboje na ostří...

Mezi dvoukolkami se na 14. ročníku Agrotec Petronas Rally Hustopeče bojovalo od začátku do konce. Stejně jako v absolutním pořadí byly mezi první posádkami pouze nepatrné časové rozdíly a do...