Mercedes-Benz Cars na Ženevském autosalonu

Kromě třídy A, třídy G a nového čtyřdveřového modelu Mercedes-AMG GT Coupé bude středem pozornosti v expozici značky Mercedes-Benz na letošním autosalonu v Ženevě také světová premiéra faceliftu třídy C v karosářských verzích sedan a kombi, vybavených novými zážehovými a vznětovými motory i hybridním pohonem s možností vnějšího nabíjení. Tisková konference bude zahájena v první tiskový den, 6. března, ve 12:30 h v hale 6.
Třída C, nejúspěšnější modelová řada značky Mercedes-Benz, vstupuje do pátého roku výroby současné generace s rozsáhlými modifikacemi. Vnější i vnitřní design byl stylově modernizován. Zcela nová je elektronická soustava. Na přání se dodává kompletně digitální panel přístrojů s displejem a multimediální systémy s nabídkou informací a hudby na míru zákazníka. Také asistenční systémy profitují z nové elektrické a elektronické soustavy a nyní jsou na úrovni vozů třídy S.
Aktuální generace třídy C byla ve čtvrtém roce své existence nejprodávanější modelovou řadou značky Mercedes-Benz. V roce 2017 bylo na celém světě celkem prodáno více než 415 000 vozů v karosářských verzích sedan a kombi.
Nový vzhled třídy C se vyznačuje spojením sportovního ducha s emocemi a inteligencí. Vizuálně se modernizace dotkla především přídě vozidla, jakož i designu světlometů a zadních svítilen. Verze AMG Line má po modernizaci „diamantovou“ masku chladiče ve standardní výbavě. Kromě toho byly pro všechny výbavové linie nově navrženy přední nárazníky, které mají buď stříbrnou ozdobnou lištu (standardní výbava), chromovanou ozdobnou lištu (v kombinaci s exteriérem AVANTGARDE) nebo třídílnou chromovanou lištu (exteriér EXCLUSIVE).
Design světlometů a zadních svítilen je definován jasně vedenými konturami. Velmi kvalitně vytvarované detaily umocňují moderní dojem. Poprvé se pro tuto modelovou řadu dodávají světlomety MULTIBEAM LED s dálkovými světly ULTRA RANGE.
Sportovní interiér evokuje pocity vysoké kvality a upoutává svým uhlazeným řešením. Středovou konzolu zdobí elegantní prvky ladných tvarů. Na přání se dodávají některé části interiéru také v provedení z hnědého dřeva ořešáku s otevřenými póry nebo z antracitového dubu s otevřenými póry. Prostorově tvarované ozdobné obložení z pravého dřeva na středové konzole vyzařuje modernost a dokumentuje vysokou řemeslnou zručnost jeho zpracování. Novými barvami interiéru jsou šedá magma/černá a sedlově hnědá pro interiér AMG Line.
Třída C přebírá koncept zobrazování a ovládání od aktuální třídy S a na přání může být vybavena kompletně digitálním panelem přístrojů s displejem a třemi individuálně nastavitelnými styly zobrazování. Třída C disponuje rovněž dotykovými ovládacími prvky Touch Controls na volantu. Nové je také ovládání adaptivního tempomatu DISTRONIC a tempomatu ovládacími prvky přímo na volantu. Informační a zábavní systém lze navíc ovládat prostřednictvím touchpadu s otočným tlačítkem (novinkou je haptická zpětná vazba) na středové konzole nebo prostřednictvím hlasového ovládání LINGUATRONIC.
Nová třída C disponuje nejaktuálnějšími asistenčními systémy s kooperativní podporou řidiče, a nabízí tak ještě vyšší úroveň aktivní bezpečnosti než předchůdce. Třída C umožňuje v některých situacích částečně automatizovanou jízdu. Třída C kromě toho používá pro asistenční funkce mapové podklady a data navigačního systému. Adaptivní tempomat DISTRONIC, součást paketu asistenčních systémů, tak může řidiče podporovat v mnoha situacích na základě mapových podkladů a předvídavě přizpůsobovat rychlost jízdy např. před zatáčkami, křižovatkami nebo kruhovými objezdy. Novými funkcemi aktivního asistenta řízení jsou intuitivně srozumitelný aktivní asistent pro změnu jízdního pruhu a aktivní asistent pro nouzové zastavení.
Novinkou ve třídě C jsou na přání dodávané světlomety MULTIBEAM LED. V každém světlometu je uloženo 84 diod LED, které lze pomocí elektronického řízení jednotlivě ovládat. Díky tomu je možné extrémně rychle a precizně přizpůsobovat rozložení světla aktuální dopravní situaci.
Systém řízení komfortu ENERGIZING (výbava na přání) síťově propojuje různé komfortní systémy vozidla, čímž umožňuje cílené používání funkcí klimatizace (včetně parfémování vzduchu) a sedadel (vyhřívání, odvětrávání, masáž) i světelné a hudební kulisy za účelem vytvoření příjemné atmosféry v souladu s požadavky nebo náladou zákazníka a uživatelů. To má pozitivní vliv na jejich kondici a výkonnost.

Světová premiéra: nové čtyřdveřové kupé Mercedes-AMG GT

Značka sportovních a vysokovýkonných vozů Mercedes-AMG nabídne u Ženevského jezera hned dvě světové premiéry. Kromě nového čtyřdveřového modelu Mercedes-AMG GT Coupé budou mezi novinky patřit také základní verze nové třídy C, které se stanou součástí řady AMG 43.

EQ: značka elektrické mobility pokračuje ve svém rozvoji

Mercedes-Benz Cars pokračuje ve své ofenzivě v oblasti elektrické mobility. Produktová a technologická značka EQ poskytne v Ženevě výhled na budoucí portfolio a v rámci nového strategického a produktového směřování ukáže první sériový model s čistě elektrickým pohonem, napájeným z akumulátorů. Světovou premiéru oslaví kromě toho různé hybridní modely s možností vnějšího nabíjení nejnovější generace. Nejnovější hybridní technika Mercedes-Benz je u nich kombinována se vznětovým motorem nejnovější generace (OM 654).
S modelem smart edition nightsky (kombinovaná spotřeba elektrické energie 13,0 – 12,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2 0 g/km) činí smart další krok směrem k elektrické inteligenci. Ke snadnému a nekomplikovanému používání elektrické mobility s nulovými lokálními emisemi přispěje nová aplikace smart (k dispozici pravděpodobně od třetího čtvrtletí 2018). Uživatel může kdykoli zjistit aktuální stav svého vozidla prostřednictvím chytrého telefonu nebo chytrých hodinek. Zobrazuje se například stav nabití akumulátorů a dojezd. Od března 2018 bude možné objednávat novou palubní nabíječku o výkonu 22 kW.

Další důležité novinky divize Mercedes-Benz Cars

Evropské veřejnosti se v Ženevě poprvé představí nová třída G, zatímco novou třídu A čeká výstavní debut ve Švýcarsku.
Světovou premiéru oslaví v Ženevě Mercedes-Benz třídy X s výkonným šestiválcovým motorem a trvalým pohonem všech kol. Mercedes-Benz třídy X kombinuje typické vlastnosti pick-upu – robustnost, funkčnost, odolnost a průchodnost terénem – s klasickými silnými stránkami pravého Mercedesu – designem, komfortem, jízdní dynamikou a bezpečností. Třída X se svým designem, který je typický pro SUV značky s hvězdou, dokonale zapadá do portfolia značky Mercedes-Benz.
Luxusní značka Mercedes-Maybach představí v Ženevě ve světové premiéře nový model Mercedes-Maybach třídy S. Nová maska chladiče, na přání dodávané dvoubarevné lakování karoserie a nové, exkluzivní barevné kombinace v interiéru přispívají k ještě důstojnějšímu vzhledu.
Součástí expozice na autosalonu budou rovněž četné speciální edice S. Mezi ně patří:

  • Exclusive Edition: Třída S kupé a kabriolet.
  • Night Edition: Tato řada exkluzivně elegantních speciálních edicí kompaktních modelů okouzlí kombinací vnějšího stylu AMG a vnitřní výbavou Urban Line s bílými prvky.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CARNOVA s.r.o.
Hněvkovského 603/81, 617 00 - Brno
543 420 720
brno@carnova.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...