Letošní dovolená Američanů a jakým motorům dávají přednost ?

Nová vozidla s dieselovými motory dojedou na jednu nádrž dál, jsou ekologičtější.

Letos v létě mnoho Američanů

– zvažuje staromódní populární hit dovolených – cestování pro celou rodinu. Ale tlak na vyšší ceny benzínu a rychlé stárnutí vozů na cestě může znamenat, že první zastávkou pro mnoho rekreantů může být autobazar.

Pro Američany, kteří hledají nové automobily s nižší spotřebou paliva, existuje nepřeberně možností. Ale pro ty, kteří hledají osvědčené technologie s dlouhodobou hodnotou, která skutečně přináší lepší ekonomiku provozu bez omezení výkonu, by nové auto nemělo vůbec používat benzín.

Pro více Američanů bude letos v létě chytřejší všestrannou volbou nový čistý diesel.

Nová generace vozidel s čistým dieselovým motorem zaručeně dělá velice dobrý dojem dojem a překračuje generační hranice obdobně, jako je opětné setkání rodiny v hotelovém parku.

Silné populační ročníky budou uvažovat, že nové dieselové motory „nejsou jako ty staré z jejich časů – díky bohu!“ Řinčení a kouř a dýchavičný pomalý výkon jsou pryč. Byly nahrazeny čistými a klidnými vozidly, které přinášejí radost z jízdy autem. Generace současných třicátníků ocení jízdní výkony, dlouhodobou hodnotu a pozitivní návratnost investic do nových vozidel s dieselovými motory.

Lidé narození v osmdesátých nebo devadesátých letech budou cvrlikat o tom, jak daleko dojeli na jednu nádrž paliva, a možnosti natankovat směs bionafty, jedinečné schopnosti sdílené všemi vozidly s dieselovým motorem, starých i nových. Bez ohledu na generace, obroda dieselových v USA přichází v kritické době, protože úspora 30 procent spotřeby paliva je předností nafty před benzínem a použití více vozidel s dieselovými motory znamená omezení poptávky po ropě a rovněž emisí skleníkových plynů.

A protože nová vládní pravidla vyžadují téměř dvojnásobnou účinnosti paliva z dnešních 27,5 mil / galon průměrně na 54,5 mil / galon v roce 2025, je snadné pochopit, proč dieselové motory jsou logickou volbou pro spotřebitele v USA, kde vozidla s dieselovými motory představují méně než tři procenta trhu. V Evropě tvoří více než 50 procent nových automobilů vozidla s dieselovými motory.

V současnosti existuje více možností výběru vozidel s dieselovým pohonem, než kdy předtím, a další modely jsou na cestě:

Spotřebitelé mají na výběr 22 vozidel s dieselovým pohonem od 10 značek – malá dvoudveřová auta, malé kombi, crossovery, velká SUV, luxusní, výkonná, půltunová a těžká nákladní auta. Před pěti lety jich byla k dispozici méně než polovina. Do roku 2015 bude v USA na výběr dvakrát tolik dieselových vozidel než dnes.

Od roku 2010 až do roku 2012 vzrostla registrace hybridních vozidel o 33 procent, zatímco vozů s dieselovými motory o 24 procent. Celkový automobilový trh vzrostl mezitím méně než o 3 procenta. Zatímco Texas a všechny jeho velké nákladní automobily se staly číslem 1 v celkové registraci dieselových vozidel, řidiči v Kalifornii, Massachusetts a New Yorku napomohli nejrychleji rostoucímu prodeji nových vozidel s dieselovým motorem a SUV v těchto státech. Viděli jsme, že tento nárůst prodejů vozidel na motorovou naftu není žádná maličkost vzhledem k relativně málo dostupným modelům, ekonomické recesi a nejvyšším zaznamenaným cenám motorové nafty.

Ano, ceny motorové nafty byly v poslední době o 20 nebo 30 centů za galon vyšší než u benzínu, ale dieselové motory poskytují:

 • nižší spotřebu paliva
 • méně zastávek na tankování
 • stále vyšší hodnoty při novém prodeji
 • často nižší náklady na údržbu
 • bezkonkurenčně dlouhodobou životnost
 • bez nejistot nebo omezení spojených se skutečnou ekonomikou paliva hybridních vozidel nebo omezení rozsahu dojezdu elektrických vozidel.

Více než polovina všech čerpacích stanic v Americe dnes prodává motorovou naftu. A s dojezdem 600 -700 mil na jednu nádrž, je více času na dovolenou a méně času potřebného pro tankování.

Autor Allen R. Schaeffer

– je výkonným ředitelem Diesel Technology Forum.

Servisem a opravami systémů vysokotlakého vstřikování nafty do válců vznětových motorů

– se zabývá firma T.A.D Praha, která zastupuje v České republice 4 z 5 největších světových (evropských) výrobců vstřikovacích systémů.

Více informací o firmě TAD Praha na obsáhlé prezentaci

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

TEST: Audi Q5 2.0 TDI QUATTRO 2017

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel Vivaro Combi+ se představí na autosalonu IAA ve Frankfurtu nad Mohanem (návštěvní dny pro veřejnost 14. – 24. září)

Premiéra: Nový Opel Vivaro Tourer a Opel...

Nové velké vany Opel Vivaro Tourer a Combi+ vynikají funkčností, komfortem a všestranností. Opel Vivaro je skutečný multitalent: Je to flexibilní a dostupný společník pro nejrůznější...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na pobřeží v Travemünde setká největší komunita fanoušků modelu Beetle na světě

Ve dnech 18. až 20. srpna 2017 se na...

 Letos se uskuteční již 13. ročník akce Beetle Sunshinetour.  (Na fotografii zleva: Hebmüller Cabriolet z 50. let, poslední vyrobený exemplář Brouk 1303 Cabriolet z 80. let a New Beetle...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ford GT bude v omezeném množství nabízen v rámci nadcházejícího modelového roku v nové limitované edici ’67 Heritage

Ford GT bude v omezeném množství...

Ford Performance tak skládá poctu závodnímu vozu Ford GT40 Mk IV, s nímž Dan Gurney a A. J. Foyt v roce 1967 zvítězili v závodě 24 hodin Le Mans. Limitovaná edice se vyznačuje speciálním...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen představí již 28.srpna ve světové premiéře nové SUV T-Roc

Volkswagen představí již 28.srpna ve...

Předprodej zcela nově vyvinutého Volkswagenu T-Roc je  u nás plánovaný již na letošní říjen, uvedení na český trh pak začátkem roku 2018. Nový T-Roc kombinuje – suverénní charakter...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Hyundai nabízí řidičům týdenní testování nového kombíku i30 nové generace

Hyundai nabízí řidičům týdenní...

Automobilka Hyundai startuje nový projekt s názvem “Týden s i30 kombi“. Od 15. září mají všichni majitelé vozů kombi a majitelé jakéhokoli vozu Hyundai – možnost otestovat si na sedm...