Již od 16. května je v prodeji na našem trhu nový model Peugeot 307 SW (O současně uvedeném modelu Peugeot 307 Break jsme vás informovali ve včerejším článku)

Víceúčelový Peugeot 307 SW – vůz (nejen) pro volný čas

Již od 16. května je v prodeji na našem trhu nový model Peugeot 307 SW (O současně uvedeném modelu Peugeot 307 Break jsme vás informovali ve včerejším článku)

Uvedením modelu 307 SW sleduje automobilka Peugeot současný dynamický trend v segmentu víceúčelových prostorných vozů, kam patří modely kombi a především velkoprostorové rodinné vozy (MPV). Peugeot 307 SW odpovídá na rozličné požadavky zákazníků, kteří očekávají větší prostor, variabilitu a v neposlední řadě i využití vozu pro volný čas.

Elegantní Peugeot 307 SW charakterizuje dynamika, čisté linie a velká prosklená střecha, která prodlužuje rozměrné čelní sklo. Celých 5,34 m2 skla tvoří třetinu celkového povrchu vozu. Reflexní čelní sklo o ploše 1,46 m2 a panoramatická střecha z tónovaného skla o velkosti 1,33 m2 prosvětlují vnitřní prostor vozu zcela originálním způsobem. Střechu lze zakrýt roletou s elektrickým ovládáním.


Oproti Peugeot 307 hatchbacku je rozvor 307 SW prodloužený o 10 cm. Vozidlo je dlouhé 442 cm – je tedy o 22 cm delší než hatchback. Celková výška včetně střešních lišt dosahuje 154 cm.


Již od 16. května je v prodeji na našem trhu nový model Peugeot 307 SW (O současně uvedeném modelu Peugeot 307 Break jsme vás informovali ve včerejším článku)

U modelu 307 SW lze měnit vnitřní prostor kombinováním 7 samostatných sedadel následujícím způsobem:

  • 2 přední sedadla jsou nastavitelná ve všech třech směrech,
  • 3 sedadla ve druhé řadě jsou posuvná se sklopitelnými opěradly, sklopitelná jako stolek, lze je i zcela složit a uložit za přední sedadla. Tato sedadla můžeme rovněž vyjmout nebo dokonce přemístit do třetí řady. Pokud chybí prostřední sedadlo, můžeme krajní sedadla posunout ke středu.
  • 1 nebo 2 přídavná sedadla umožňují dopravovat další osoby ve třetí řadě. Jsou rovněž sklopná a vyjímatelná.

V interiéru vozu je řada odkládacích prostorů, praktická síťka k uchycení zavazadel, roleta k jejich zakrytí. Ve stylu vozu „pro volný čas“ je možné využít obrazovkou formátu 16/9 (na přání), která umožňuje pasažérům ve druhé a třetí řadě sledovat DVD nebo hrát videohry.


Peugeota 307 SW si můžete vybrat ze dvou benzinových a dvou dieslových motorů.


Benzinový šestnáctiventilový motor 1,6 má nejvyšší výkon 80 kW (110 k), maximální rychlost uvádí výrobce 182 km/h a zrychlení z 0 na 100 km za 11,9 sekund. Kombinovanou spotřebu 7,7 l na 100 km. Druhý výkonnější šestnáctiventilový benzinový motor 2,0 má výkon 100 kW (138 k) ), maximální rychlost uvádí výrobce 200 km/h a zrychlení z 0 na 100 km za 9,8 sekund. Kombinovanou spotřebu 8,3 l na 100 km. Oba benzinové motory budou k dispozici i s automatickou převodovkou s ovládáním Tiptronic Systém Porsche.


Dva dieslové motory 2,0 HDI s přímým vstřikováním paliva typu „common rail“ jsou u modelu SW k dispozici s výkonem 66 kW (90 k) anebo 79 kW (110 k). Maximální rychlost s motorem 66 kW udává výrobce 174 km/, zrychlení z 0 na 100 km za 13,7 sekund a kombinovanou spotřebu 5,4 l na 100 km. Maximální rychlost s motorem 79 kW udává výrobce 183 km/, zrychlení z 0 na 100 km za 12,7 sekund a kombinovanou spotřebu 5,4 l na 100 km, tj. stejnou jako u slabší verze dieslova motoru. Silnější verze tohoto motoru je opatřena mezichladičem stlačeného vzduchu, turbokompresorem, dvojitým torzním tlumičem setrvačníku a filtrem pevných částic (FAP).


Posilovač řízení pracuje s elektro-hydraulickým systémem. Bezpečnost jízdy podporuje systém ESP s integrovaným systémem ABS, elektronickým rozdělením brzdného účinku a protiskluzovou a stabilizační kontrolou. U modelu 307 SW jsou k dispozici kola o rozměru 15″, 16″ nebo 17″. K zajištění maximálního účinku tlumičů, jsou u 307 SW použité tlumiče s proměnlivou charakteristikou tlumení.


Ceny nového modelu Peugeot 307 SW se pohybují podle zvoleného motoru od 580 000 do 680 000 Kč.


Standardní výbava Peugeotu 307 SW zahrnutá v základní ceně je opravdu bohatá. Obsahuje mimo jiné přední, boční a hlavové airbagy, ABS + elektronický rozdělovač brzdných sil + podpora brždění v kritických situacích, variabilní posilovač řízení, přední mlhové světlomety, automatické stěrače, centrální zamykání + vysokofrekvenční dálkové ovládání, elektrická a vyhřívaná vnější zpětná zrcátka, elektrické sekvenční ovládání předních a zadních oken, panoramatickou střechu, automatickou klimatizaci, palubní počítač, výškově a osově nastavitelný volant, výškově nastavitelné sedadlo řidiče a spolujezdce, podélné střešní nosiče, rádio RD3, samočinná aktivace výstražných světel atd.


Jako výbavu na přání lze objednat mimo jiné: sedadla do 3 řady (á 9 750 Kč), automatickou převodovku Tiptronic pro 1.6 a 2.0 (35 000 Kč), systém ESP (24 000 Kč), parkovací asistent (10 500 Kč), regulátor rychlosti (11 000 Kč), CD měnič (11 000 Kč) atd.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - 38. Rally Pačejov se bude konat již tuto sobotu 29. července s centrem v Horažďovicích a Autoklub Peugeot Rally Talent zve všechny své fanoušky k tratím RZ do západních Čech

38. Rally Pačejov se bude konat již tuto...

Pořadatelé z AMK Pačejov připravili pro více než stovku posádek 8 rychlostních zkoušek o celkové délce bezmála 75 kilometrů. Posádka Filip Mareš – Jan Hloušek do nich odstartuje – se...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v Silk Way Rally

Peugeot druhým rokem za sebou vítězí v...

Cyril Despres/David Castera proměnili dva starty ve dvě vítězství. Jako vítězové Silk Way Rally 2016 triumfují i letos poté – co vedli po celý druhý týden soutěže. Jejich Peugeot DKR č....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally připsal šesté umístění na prvním a druhém místě

Peugeot si na 11.etapě v Silk Way Rally...

Po 11. etapě Cyril Despres získal několik dalších minut ke svému celkovému vedení v Silk Way Rally, zatímco jeho týmový kolega Stéphane Peterhansel etapu vyhrál. Despres dojel druhý –...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Týmový duch Peugeotu ožil, když Despres v 10.etapě upevnil vedení v Silk Way Rally

Týmový duch Peugeotu ožil, když...

Po včerejších dramatech byla 10.etapa pro Team Peugeot Total mnohem méně komplikovaná, neboť dva zbývající vozy dojely bezpečně do cíle. Cyril Despres/David Castera s vozem Peugeot DKR č. 100...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - V deváté etapě Silk Way Rally Team Peugeot Total prožil dramatické okamžiky,  neboť vedoucí Sébastien Loeb havaroval, Stéphane Peterhansel úžasným způsobem etapu vyhrál a Cyril Depres převzal vedení v soutěži, kterou loni vyhrál je v čele soutěže!

V deváté etapě Silk Way Rally Team...

Po včerejším krátkém volném dnu v Urumqi v  Číně se dnes „Tým snů“ Peugeotu za volanty vozů Peugeot DKR a Peugeot DKR Maxi vrátil do akce v soutěži Silk Way Rally. Sébastien Loeb na...