INEX SPEDITION: Školení řidičů je nutnost, která se vyplatí!

Majitel firmy INEX SPEDITION Josef Dvořák si u švédské automobilky Scania nechal vyškolit už více než 20 svých řidičů.

Všem českým řidičům a dopravcům to doporučuje Josef Dvořák, majitel firmy INEX SPEDITION, který si u švédské automobilky Scania nechal vyškolit už více než 20 svých řidičů. A investice do tohoto školení se Dvořákově firmě velmi vyplatila.

Čeští dopravci a zejména řidiči nákladních automobilů by se měli více zaměřovat na školení řidičů. Jen tak lze docílit větší bezpečnosti v silniční dopravě a zároveň dosáhnout nižších nákladů na provoz vozidel. Dobře školení řidiči znamenají nižší náklady na palivo, nižší náklady na opravy a údržbu, vyšší bezpečnost na silnicích a menší dopad na životní prostředí.

Společnost Scania nabízí aktivní školení řidičů ve více než 30 zemích. V roce 2006 se tohoto školení zúčastnilo více než 7000 řidičů nákladních vozidel a autobusů z celé Evropy, v Česku to bylo 220 řidičů.

„Efekt těchto školení se prokázal velice rychle,“ potvrzuje Josef Dvořák a dodává konkrétní čísla: „Průměrná spotřeba u proškolených řidičů se snížila téměř o 2 litry na 100 km. Dobře vyškolený řidič tak naší firmě ušetří několik desítek tisíc korun ročně,“ dodává Dvořák.

INEX SPEDITION: Školení řidičů je nutnost, která se vyplatí!

Školený Roman Ryšavý zabodoval!

Že se školení řidičů vyplatí potvrzuje i Roman Ryšavý z INEX SPEDITION. Letos v červnu vyhrál české kolo celoevropské soutěž Mladý evropský řidič kamionu 2007, kterou organizuje Scania pro profesionální řidiče kamionu ve věku do 35 let.

Roman Ryšavý velmi těsně porazil svého kolegu Martina Antoše. Oba řidiči excelovali zejména v jízdě hospodárnosti. „Myslím, že tato soutěžní disciplína rozhodla celou soutěž, protože Roman i Martin porazili ostatní v jízdě hospodárnosti rozdílem třídy,“ chválí Josef Dvořák své řidiče, které přijel osobně povzbudit na finále soutěže. „Samozřejmě mám z umístění Romana i Martina velkou radost, protože mi to už poněkolikáté potvrdilo, že investice do našich řidičů je věc, která se vyplatí,“ dodává Dvořák.

Roman Ryšavý bude Českou republiku reprezentovat na celoevropském finále soutěže YETD 2007 ve Švédsku. Nemusí se ale bát, že by cestoval na sever Evropy sám. Josef Dvořák se rozhodl, že do Švédska spolu s Romanem Ryšavým pojede tým kolegů z jeho firmy INEX SPEDITION. „Všichni, kdo budou Romana doprovázet na evropské finále, uvidí, jak dobře musí být špičkový řidič vyškolený. Nejedná se jenom o snížení spotřeby nebo snížení nákladů na opravu, ale jde o celkovou bezpečnost silničního provozu,“ doplňuje Dvořák a na závěr dodává: „Ve školení se Scanií budeme dál pokračovat, letos jím projde 10 řidičů.“

Cílem je proškolit 700 řidičů ročně

Společnost Scania v České republice nabízí školení řidičům více jak 10 let. „V loňském roce naše školení absolvovalo přibližně 220 řidičů a letos toto číslo vzroste o další stovku řidičů,“ říká Irenej Štalmach, šéfinstruktor programu Scania Optimum Jízda. doplňuje Štalmach.

Školení řidičů je otevřeno pro každého řidiče kamionu. „Pokud se chce někdo zlepšit ve využití potenciálu vozidla tak, aby mu citelně klesla spotřeba, je vřele vítán. Já slibuji, že se mu to podaří. Úspěch je ale podmíněn tím, že řidič musí sám OPRAVDU CHTÍT! Pokud k nám firma pošle řidiče bez motivace, kterého to nezajímá, je to pro všechny zúčastněné ztráta času a druhý Roman Ryšavý z něj nebude,“ upozorňuje Štalmach.

Nezbývá než doufat, že řidičů, kteří budou mít osobní a opravdový zájem o toto školení, bude neustále přibývat. Jen tak se totiž dá zvýšit bezpečnost silničního provozu a tím i zlepšit celková situace na českých silnicích.

O společnosti Scania Czech Republic

Scania Czech Republic s.r.o. je dceřinou společností švédské firmy Scania CV AB. V roce 2007 oslaví třinácté výročí působení na českém trhu, kde dlouhodobě patří mezi nejoblíbenější značky. Společně s nezávislými dealery pracuje pro Scania CZ 479 zaměstnanců.

Pro řidiče kamionů letos již potřetí organizuje Scania celoevropskou soutěž „Mladý evropský řidič kamionu 2007“. Ta je určena řidičům profesionálům ve věku do 35 let, kteří mají řidičské oprávnění na nákladní vozy a přívěsy, bez ohledu na značku vozu, který řídí. Společnost Scania usiluje prostřednictvím tohoto projektu o prohloubení teoretických a praktických znalostí mladých řidičů, které považuje za důležitý faktor bezpečnosti na silnicích. Informace najdete na www.yetd.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic i-DTEC diesel se dostává na český trh!

Nová Honda Civic i-DTEC diesel se...

Prodej Civicu s dieselovou motorizací je podpořen akčním bonusem pro první zákazníky ve výši 20 000,- Kč a zvýhodněnou sadou příslušenství. Zaváděcí akční nabídka platí od 9.2.2018...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Peugeot Rifter

Nový Peugeot Rifter

Je to více než nové jméno, je to cesta vedoucí k cíli! Nový Peugeot Rifter si zachovává výrazný a reprezentativní vzhled nejnovějších modelů značky. Nabízí velmi inovativní tvar karoserie...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Na Prvního máje autodrom přivítá místo alegorických vozů flotilu trabantů

Na Prvního máje autodrom přivítá...

První květnový den navážou na diváckém svahu mosteckém autodromu na premiérové setkání z loňského roku majitelé, přátele a fanoušci legendárního východoněmeckého vozu Trabant. I když...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

HONDA bude v Brně na MOTOSALONU

 

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Volkswagen Polo R-Line osloví sportovně laděné zákazníky

Nový Volkswagen Polo R-Line osloví...

Nové Polo R-Line přichází s vytříbeným sportovním stylem Čtyři zážehové motory a jeden vznětový s výkony 55 – 110 kW Ceny bohatě vybavených modelů začínají již od 407 900 Kč...