Digitální Michelin www.ViaMichelin.com

Miliony km silnic, statisíce měst, desítky tisíc hotelů a restaurací…

Digitální Michelin www.ViaMichelin.com

Inovativní www stránky Michelin pro cestování Evropou obsahují mimo jiné podrobný itinerář i s propočtem cestovních nákladů na počkání a umožňují osobní nastavení. Michelin začal poskytovat motoristům a obecně všem cestovatelům inovativní služby nové kvalitativní úrovně. Dostaly název ViaMichelin a staly se plnohodnotnou organickou součástí funkční struktury skupiny Michelin.

Cíl společnosti Michelin je skutečně ambiciózní: Stát se v celoevropském měřítku uznávanou vedoucí autoritou v oblasti digitálních asistenčních služeb určených profesionálním i privátním motoristům a cestovatelům!


Nejdůležitějším nástrojem koncernu Michelin při realizaci tohoto náročného úkolu se stal Internet www.ViaMichelin.com. Na této adrese dostane každý zájemce kdykoli celou škálu informací, tipů, rad a užitečných údajů, které usnadní jeho cesty, ať už se jedná o vyhledání konkrétní adresy v sousedním městě nebo detailního naplánování dvouměsíčního putování celou Evropou.


Internetový portál ViaMichelin v současné době pokrývá více než čtyři desítky evropských zemí včetně České republiky. Do jeho paměti je zaneseno hodně přes dva milionů kilometrů silnic všech řádů, které spojují na 170 000 měst a významných lokalit. Kromě základní funkce vyhledávání zadané destinace a navržení trasy do zvoleného cíle nabízí základní data a kontaktní údaje o více než sedmdesáti tisících „testovaných“ hotelů a restaurací. Zájemce může velmi jednoduše získat i zajímavé informace o přibližně jedenácti tisících turisticky významných objektech, místech, lokalitách či událostech.


Díky propracované koncepci se ve struktuře této domény orientuje každý uživatel. Nejzákladnější službou je vyhledání určitého města v Evropě. Vyhledaná destinace se zobrazí na jednoduché mapce, jejíž měřítko lze snadno měnit. V těch státech, které mají kvalitně zpracované digitální mapy, je možné vyhledat konkrétní ulice a dokonce jednotlivá popisná čísla nebo přesně lokalizovat významnější objekty. Při tom přijde vhod koncept intuitivního vyhledávání, založený na možnosti jednoduchého zjemňování měřítka mapy pomocí tzv. zoomování.


Druhou základní funkcí portálu www.ViaMichein.com je naplánování itineráře pro cestu z jednoho do druhého zadaného bodu. Systém dává uživateli možnost volit např. nejrychlejší nebo nejkratší trasu, trasu bez poplatků či naopak preferující jednoduché cestování především po dálnicích. Kromě podrobné kilometráže a vyznačení důležitých průjezdních bodů či míst, kde je nutné odbočovat, systém propočítá i předpokládanou dobu jízdy a dokáže dokonce spočítat cestovní náklady související s čerpáním pohonných hmot a placením mýtného na dálnicích.


Velkou výhodou portálu ViaMichelin je těsná a systematická spolupráce jeho obslužného týmu s řadou firem, institucí a úřadů ve většině evropských zemí. Na rozdíl od mnoha podobných serverů, které nabízejí „průvodcovské“ služby, jsou údaje o silniční síti portálu aktualizovány každý týden a uživatel tedy dostává nejčerstvější a především korektní informace.


Promyšlený koncept ViaMichelin jde do takových detailů, jakými jsou např. zobrazení aktuálního počasí a předpovědi počasí v cílové oblasti. A v případě Velké Británie a Francie získává uživatel dokonce on-line informace o aktuální dopravní situaci na navržené trase.


Kromě podrobného itineráře dokáže adresa www.ViaMichelin.com nabídnout i možnost ubytování nebo občerstvení na zvolené trase. V této oblasti portál využívá provázanosti se známou knižnicí uznávaných cestovatelských bedekrů Michelin Red Guide, které shromažďují ověřené informace o desítkách tisíc evropských restaurací, hotelů a penzionů. Přímo z portálu ViaMichelin je je také možné stáhnout si průvodce Red Guide v datech do osobního počítače PDA.


Portál www.ViaMichelin.com má ambice stát se opravdu užitečným a oceňovaným partnerem motoristů, a proto nabízí i „personalizaci“ svých služeb: Po jednoduchém přihlášení do systému za pomoci osobního identifikačního hesla si může každý zájemce vytvářet databanku „svých“ preferovaných lokalit, takže práce se systémem je pak ještě jednodušší, rychlejší a efektivnější.


Příjemným „nadstandardem“ adresy www.ViaMichelin.com je rubrika „Magazín“, což jsou velmi kvalitní měsíčně obměňované internetové stránky přibližující nejkrásnější a turisticky nejzajímavější kouty Evropy. Magazín respektuje různorodost zájmů a preferencí motoristů, a proto vedle článků o historických památkách či kulturních akcích avizuje třeba významné sportovní události, jako je např. závod na 24 hodin v Le Mans. Pokud čtenáře některý tip zaujme, může okamžitě dostat vyčerpávající detailní informace o tom, jak se do daného místa dostat, kde se ubytovat atd…


Portál www.ViaMichelin.com je zpracovaný v pěti jazykových mutacích: Francouzština, Angličtina, Němčina, Italština, Španělština. Pro jeho využívání je zapotřebí software Explorer 4.0 / Netscape 4.08 nebo jejich vyšší verze, systém je optimalizovaný pro 14“ monitor s rozlišením 800×600.

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Audi a Home of quattro jsou skvěle připraveni na novou zimní sezonu, na kterou Audi zve všechny fanoušky zimních sportů do Skiareálu Špindlerův Mlýn, jehož je společnost Audi dlouholetým partnerem

Audi a Home of quattro jsou skvěle...

Novou Audi Q5 převzal Ondřej Bank, který  se stal pro letošní zimní sezonu hlavní tváří Skiareálu Špindlerův Mlýn, od zástupce společnosti Audi Jakuba Hanuše (zcela vpravo). Slavnostního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová generace Suzuki Swift získala titul Japonské auto roku 2018

Nová generace Suzuki Swift získala titul...

Pro Suzuki to je již sedmý zisk tohoto prestižního ocenění, které uděluje japonská asociace automobilových inženýrů a novinářů RJC. Nový Swift je třetí globální generací kompaktního...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Porsche ČR startuje projekt QHERO na podporu mladých talentů v autobranži: cílem projektu je motivace studentů k aktivnímu zájmu o obor a praxi

Porsche ČR startuje projekt QHERO na...

QHERO, projekt komplexní podpory škol a studentů automobilového zaměření, zahájili v Integrované střední škole automobilní v Brně jednatelé společnosti Porsche Česká republika Vratislav...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Oficiální slavnostní otevření digitální laboratoře SEAT

Oficiální slavnostní otevření...

SEAT Metropolis:Lab Barcelona sází ve svých budoucích projektech na autobusy na požádání nebo sdílené cestování po městě. Laboratoř SEAT Metropolis:Lab Barcelona – stoprocentní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kia se vyšplhala až na samotný vrchol seznamu nominací soutěže Světové auto roku (WCOTY), a to díky šesti nominacím modelů Kia, nově uváděných na trzích po celém světě.

Kia se vyšplhala až na samotný vrchol...

Mezi nominovanými je i gran turismo Kia Stinger: Vysoký počet nominací – jde ruku v ruce s nedávnou produktovou ofenzivou automobilky Kia. Porotci soutěže WCOTY budou hodnotit modely Picanto,...