Zcela nové sportovní kupé Lexus RC F Lexus v prodeji na našem trhu již od 2.ledna 2015 (cena od 2 145 000 Kč včetně DPH)

Společnost Toyota Motor Czech, importér vozů Toyota a Lexus do ČR zveřejnila oficiální ceny pro novinku roku 2015.

1torcv900

1torcvpal900

Nové atraktivní kupé RC F

– s motorem 5,0 l o výkonu 477 k a točivém momentu 530 Nm je tento model nejvýkonnějším sportovním vozem s motorem V8, který kdy automobilka Lexus vyvinula. Pozoruhodně smělý design RC F, odvozený od konceptů LF-LC a LF-CC odhalených v roce 2012, následuje verzi IS F coby další model Lexus s označením F s druhou generací motoru V8, s poukazem na ty nejpropracovanější technologie ze supersportu Lexus LFA s agregátem V10.

Nové prémiové sportovní kupé RC F je jedním z nejvýkonnějších, nejvšestrannějších a nejagilnějších vozů, které kdy automobilka Lexus představila. Nové kupé bylo navrženo pro potěšení všech motoristických nadšenců, bez ohledu jejich řidičský um a zkušenosti.

Za použitelností v každodenním provozu

– stojí příkladné jízdní chování a mimořádná stabilita za vysokých rychlostí jízdy, a to ve spojení s příkladným pohodlím, bohatou výbavou a bezpečnostními technologiemi RC F. Ryzí potěšení za volantem je ještě umocněno neopakovatelnou zvukovou kulisou vysokootáčkového agregátu 5,0 l V8 s atmosférickým plněním.

Osmistupňová převodovka SPDS (Sports Direct Shift) je vybavena šesti režimy volitelnými řidičem, včetně nového řídicího módu G-sensor AI-Shift, jenž sleduje síly bočního zrychlení G a následně optimalizuje volbu převodových stupňů při rychlé sportovní jízdě.

Systém VDIM (integrované řízení dynamiky vozidla) poprvé u značky Lexus a zároveň výlučně pro vozy s označením F nabízí v novém kupé RC F režimy SPORT a EXPERT, které řidiči skýtají bezkonkurenční paletu asistenčních a ochranných funkcí bez zbytečného obtěžování při řízení.

Kupé RC F je celosvětově prvním vozem s motorem vpředu a pohonem zadních kol

– který může být na přání vybaven inteligentním diferenciálem TVD (Torque Vectoring Differential), jenž dále zlepšuje mimořádné jízdní schopnosti díky lepšímu záběru a držení stopy.

V České republice bude tento model nabízen ve třech základních výbavách

  • Executive
  • Premium
  • Carbon

K dispozici bude také nabídka šesti paketů, které lze různě kombinovat podle zvolené výbavy. Více informací naleznete v přiloženém katalogu. Možnost výrazné personifikace dále umožní rozsáhlá nabídka prvků volitelné výbavy.

Lexus RC F boduje už velmi rozsáhlou nabídkou prvků standardní výbavy

– jakými jsou například všechny systémy na podporu bezpečnosti, stability, řízení a trakce. Dále je v základní výbavě 8 airbagů, parkovací sensory, zadní elektricky stavitelný spoiler, LED technologie ve světlech vozu, systém proti odcizení, 4,2“ barevný informační displej, 7“ Lexus Media Displey s funkcí Mirror link, elektronicky řízená dvouzónová klimatizace, přední sportovní sedadla stavitelná v 8 směrech, startování motoru tlačítkem či tempomat.

Základní cena vozu Lexus RC F ve výbavě „Executive“ je 2 145 000 Kč

V této specifikaci přibývá ke zmíněné standardní výbavě také 19“ kovaná hliníková kola, audiosystém se 6 reproduktory, čalounění sedadel Alcantara a vyhřívané přední sedadla.

Střední výbava „Premium“ posiluje sportovní model RC F

– zejména v oblasti konektivity navigačního a audio systému s 10 reproduktory a také v oblasti bezpečnosti aplikací systémů automatického ovládaní dálkových světel, sledování slepého úhlu či varování při opuštění jízdního pruhu. Cena modelu Lexus RC F ve výbavě Premium je stanovena na 2 335 000 Kč.

V nejvyšší výbavě příznačně pojmenované „Carbon“

– zaujmou především tři části karoserie – kapota motoru, střecha a zadní spoiler – vyrobených právě z vláken karbonu. Ozdobné obložení z uhlíkových vláken lze nalézt také v interiéru vozu. Parkovaní navíc usnadní monitor s asistenčními liniemi. Efektním prvkem na voze jsou rovněž 19“ kovaná hliníková kola s paprsky ve tvaru L. Lexus RC F v nejvyšší výbavě Carbon je na trhu v České republice nabízen za cenu 2 415 000 Kč

Mezi pakety lze zmínit např. ten s označením Mark Levinson Premium Audio nabízející špičkovou audiosoustavu se zvukem 7.1 Surround a 17 reproduktory. Výkon soustavy je 835W. Cena tohoto paketu je 39 000,-Kč

V oblasti volitelné výbavy zaujme milovníky bezpečné sportovní jízdy především nabídka aktivního diferenciálu TVD (Torque Vectorial Differential) za cenu 120 000 Kč.

První vozy Lexus RC F budou k vidění na showroomech autorizovaných partnerů Lexus v České republice v lednu 2015.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Anex s.r.o.
Žerotínova 378, 405 02 - Děčín III
412 558 098
seat@autoanex.cz

Související články

Luxus podle Britů? NX z garáže Lexus

Lexus NX 450h+ získal ve Velké Británii ocenění v anketě Company Car and Van Awards jako nejlepší prémiové auto roku 2022. Druhá generace tohoto modelu má nejvyšší úroveň bezpečnosti díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ díky inteligentnímu pohonu Direct4

Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ...

Nový Lexus RZ je první auto této značky postavené od základu jako elektromobil. Vůz má 313 koní přenášených na všechna čtyři kola pomocí inteligentního pohonu Direct4. Jeho úkolem je...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Čarodějnický Lexus RX v rubínové barvě

Čarodějnický Lexus RX v rubínové barvě

Luxusní SUV Lexus RX dostal novou unikátní podobu. Harris Reed, kreativní ředitel módního domu Nina Ricci, navrhl jeho novou podobu ve stylu filmu Čaroděj ze země Oz. A výsledek očaruje i...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear a Lexus spolupracují na budoucnosti elektromobility

Goodyear a Lexus spolupracují na...

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou novou vizi elektromobilu společnosti Lexus. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím jiným nesrovnatelný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...