Nový Lexus LBX a inovovaný UX se představují v národní premiéře

Zbrusu nové SUV značky Lexus pod označením LBX a inovovaný model UX se zcela novým hybridním pohonem se v národní premiéře představily v luxusním prostředí resortu Chateau Mcely.

Hlavní hvězdou akce byl nový model LBX, který přichází s jedinečným naturelem jako nejkompaktnější SUV značky Lexus ztvárněné v novém designovém jazyce a s osvědčeným hybridním pohonem. Druhou, ale neméně zajímavou hvězdou dne, byl Lexus UX 300h, který přináší zcela nový hybridní pohon 5. generace a mnoho dalších vylepšení.

LEXUS LBX

LBX, dosud nejkompaktnější model Lexus, je hybridní crossover s autonomním dobíjením, který byl navržen jako dostupný a příjemný společník v souladu s dnešním pojetím stylu, které spojuje nejvyšší kvalitu s méně formálním přístupem.

Nabízí vyspělé technologie a nekompromisní odlišení na základě kvalit Lexus, postavených na luxusním řemeslném zpracování a zásadách pohostinnosti Omotenashi pro celou posádku.

LEXUS LBX

LBX nejen pro mladší zákazníky

U LBX se Lexus také vůbec poprvé cíleně zaměřil na vývoj vozu se zohledněním specifických preferencí, vkusu a trendů evropského regionu. V Japonsku vyráběné LBX má předpoklady se okamžitě stát klíčovým modelem v nabídce značky. V roce 2024 by se tak v Evropě mohlo prodat 25 000 těchto vozů, jen pro Českou republiku je letos prodejní plán 300 kusů. Prodej 300 LBX je reálný, a to nejen díky cenové atraktivitě vozu, ale i díky široké paletě výbav, barevných kombinací a také možnosti volby pohonu 4×4.

Coby nový a cenově nejdostupnější zástupce v rámci evropské modelové nabídky Lexus je atraktivní zejména pro novou cílovou skupinu a ty zájemce, kteří o této značce dosud možná neuvažovali. Bude také zajímavou volbou všech, kteří touží po menším voze nebo potřebují druhé vozidlo kvůli novým požadavkům v rámci životního stylu. Nechtějí však dělat kompromisy z pohledu špičkové kvality a provedení.

Na českém trhu startuje Lexus LBX na ceně 699 000,- Kč vč. DPH a je již k dispozici u všech autorizovaných prodejců značky Lexus.

Lexus UX300h

UX s lepší jízdní dynamikou

Městské SUV Lexus UX, jeden z nejprodávanějších modelů značky v Evropě, se letos chlubí vylepšeným pohonem a zdokonalenou jízdní dynamikou. UX 300h, které nahrazuje UX250h, bylo navržené s cílem zprostředkovat pocit bezpečí a praktickou všestrannost v kombinaci s jízdními vlastnostmi hatchbacku.

UX je k dispozici v plně hybridní verzi s autonomním dobíjením i jako čistý elektromobil. Loni v Česku zaznamenal model UX prodejní rekord, když si ho objednalo bezmála 300 zákazníků, což bylo o 158 procent více než v roce 2022.

Lexus UX 300h je na českém trhu k dispozici v akční výbavě Limited Edition za 879 000,- Kč vč. DPH a stejně jako LBX je již k dispozici ve všech šesti Lexus showroomech v ČR.

Celodenní program se nesl v duchu japonské filozofie pohostinnosti Omotenashi, která je tradičně spojena se značkou Lexus. K dispozici bylo celodenní občerstvení vytvořené špičkovými kuchaři restaurace Piano Nobile, testovací jízdy s novými vozy a zároveň příležitost prohlédnout si exkluzivní interiéry hotelu a projít si místní zahradu na samém začátku jara. Místo akce nebylo zvoleno náhodou, Chateau Mcely jsou dlouhodobým partnerem značky Lexus.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce OPEL

Člen koncernu TUkas

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.opel@auto-staiger.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LBX je tak trochu jiný Lexus do města

LBX je tak trochu jiný Lexus do města

LBX je zcela novým modelem pro nový trh značky Lexus v Evropě. Má ambice změnit pravidla hry a stát se klíčovým modelem k dalšímu růstu značky v tomto regionu. LBX, dosud nejkompaktnější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lexus prodlužuje hybridům jízdu na elektřinu

Lexus prodlužuje hybridům jízdu na...

Prémiová automobilka Lexus vyvinula systém, který optimalizuje hybridní pohon tak, aby vůz zůstal v elektrickém režimu co nejdéle. Systém Predictive Efficient Drive automaticky optimalizuje...

Luxus podle Britů? NX z garáže Lexus

Lexus NX 450h+ získal ve Velké Británii ocenění v anketě Company Car and Van Awards jako nejlepší prémiové auto roku 2022. Druhá generace tohoto modelu má nejvyšší úroveň bezpečnosti díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ díky inteligentnímu pohonu Direct4

Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ...

Nový Lexus RZ je první auto této značky postavené od základu jako elektromobil. Vůz má 313 koní přenášených na všechna čtyři kola pomocí inteligentního pohonu Direct4. Jeho úkolem je...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Čarodějnický Lexus RX v rubínové barvě

Čarodějnický Lexus RX v rubínové barvě

Luxusní SUV Lexus RX dostal novou unikátní podobu. Harris Reed, kreativní ředitel módního domu Nina Ricci, navrhl jeho novou podobu ve stylu filmu Čaroděj ze země Oz. A výsledek očaruje i...