Toyota Corolla oceněna jako nejlepší kombík a rodinný vůz

Toyota Corolla coby nejoblíbenější vůz segmentu C na světě byl dvakrát oceněn v prestižní anketě What Car 2024 Awards. Vůz získal dvě ocenění – verze hatchback byla zvolena Rodinným autem roku, zatímco varianta TS byla oceněna jako Kombi roku.

Ceny nových vozů neustále rostou a Corolla na trhu vyniká kombinací rozumně kalkulované ceny a mimořádně úsporné jízdy. Důležitá však nejsou jen čísla. Tento vůz patří mezi rodinné vozy s nejlepšími jízdními vlastnostmi,“ řekl Steve Huntingford, šéfredaktor časopisu What Car?

Větší a praktičtější Corolla TS kombi si podle názoru porotců zasloužila zvítězit díky nízkým provozním nákladům, pohodlí, praktickému zavazadlovému prostoru a spolehlivosti, kterou jsou vozy Toyota proslulé.

Stejně jako verze hatchback i Corolla TS kombi zaujme komfortní jízdou a hybridní technologie poskytuje vysoký výkon i vynikající účinnost. Cestující mají dostatek prostoru a velký, stupňovitě uspořádaný zavazadlový prostor s nízkou rovnou podlahou je skvělý pro přepravu velkých nákladů,“ dodal Huntingford.

Corolla 2024 přichází s novými technologiemi

Corolla se v tomto roce představí v novém hávu s několik zcela novými technologiemi. Bude mezi nimi například systém regulace kvality ovzduší nanoe-X se schopností potlačovat šíření virů, bakterií, alergenů a nepříjemných pachů v kabině vozidla. Zákazníci se mohou těšit i na nové odstíny karoserie včetně módní zelené metalízy smaragdové.

Majitelé Corolly modelového roku 2024 mohou nově využívat praktické řešení v podobě chytrého digitálního klíče. Vedle fyzického klíče je tak vozidlo možné otevřít a běžně používat prostřednictvím chytrého telefonu.

Digitální klíč je kompatibilní s telefony s operačními systémy Apple iOS a Android a umožňuje ke každému vozidlu uložit až pět osobních profilů. Autorizovanému uživateli tak k odemčení a spuštění vozidla stačí mít u sebe mobilní telefon – bez nutnosti před odemykáním spouštět aplikaci.

Modely Corolla jsou již od svého faceliftu z kraje roku 2023 vybaveny pátou generací hybridní technologie, která přináší lepší jízdní schopnosti a delší čistě elektrickou jízdu při současném snížení spotřeby paliva a emisí.

Dodací lhůty se zlepšily

Novou Corollu modelovém provedení 2024 je už možné objednávat, první vozy by k zákazníkům tedy měly dorazit v průběhu března 2024. Dodací lhůty pro model Corolla se na českém trhu v posledních týdnech výrazně zlepšily, a to zejména u verze Corolla Touring Sports (kombi). Všechna provedení jsou aktuálně ve vybraných verzích skladem a při objednání do výroby se standardní dodací lhůtou do 3 měsíců.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
CB Auto a.s.
Dr. Milady Horákové 1477, 370 05 - České Budějovice
385 102 421
seat@cb-auto.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Japonci oznámili průlom ve vodíkové technologii

Japonci oznámili průlom ve vodíkové...

Japonští vědci dosáhli průlomu, který by mohl usnadnit používání a skladování vodíkového paliva. Tým z Japonského institutu fyzikálního a chemického výzkumu vytvořil elektrodu, která...

Toyota testuje obří draky jako nový...

Toyota v Japonsku testuje využití velkých osmimetrových draků, kteří by se v budoucnu mohli stát zdrojem energie. Automobilka před lety vyvíjela letecké motory, které byly certifikovány ve...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota uvede novou generaci baterií s dojezdem až 1100 km

Toyota uvede novou generaci baterií s...

Automobilka Toyota vyvíjí novou generaci baterií s vyšší hustotou a lepším výkonem, což vede k prodloužení dojezdu a zkrácení doby nabíjení. Po roce 2026 budou vozy Toyota používat mimo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jak bezpečně jezdit v zimě/hqdefault.jpg">

Jak bezpečně jezdit v zimě

Přichází zima a řidiči by měli věnovat větší pozornost bezpečnosti. Vedle kontroly a přípravy samotného vozu je dobré s sebou v zimě vozit některé dodatečné pomůcky, ale také vědět,...

Jak nejlépe vozit lyže a snowboard v autě

Před jízdou na hory je nutné vědět, jak poskládat lyže, snowboard a další vybavení do auta. Nejpohodlnější variantou je střešní box, kam se vejde nejen několik párů lyží či snowboard,...