Tisková konference Svazu lyžařů ČR před sezonou 2022/2023

S novým vedením, silnými partnery a ambicemi být úspěšní na sportovním poli i jako jedna z nejvýznamnějších sportovních organizací v tuzemsku vstupuje Svaz lyžařů České republiky do zimní sezony 2022/2023. V ní mimo jiné znovu po čtyřech letech přivítá podnik Světového poháru alpských lyžařek, které ve Špindlerově Mlýně budou na konci ledna závodit ve slalomu a obřím slalomu.

Od poloviny května stojí v čele nejstaršího lyžařského svazu na světě úspěšný sportovní manažer David Trávníček. Ten v pozici prezidenta Svazu lyžařů ČR nahradil odstoupivšího Lukáše Heřmanského. „Na komplexní hodnocení mého působení na svazu je zatím příliš brzy. Nicméně věřím, že jsme nastartovali procesy, které povedou k jeho prospěchu. Cílem je, aby byl svaz efektivnější, systematičtější a sebevědomě šel vstříc větší partnerské a finanční stabilitě,“ říká po necelých pěti měsících ve funkci.

Novým generálním sekretářem svazu se v září stal Jan Šindelář. Bývalý špičkový bobista, který se ještě letos představil na zimních olympijských hrách v čínském Pekingu, ve funkci nahradil Jakuba Čeřovského. „Děkuji vedení svazu za projevenou důvěru. Přicházím do prostředí, které mi není neznámé. Kromě kariéry aktivního sportovce jsem se v minulých letech na Českém svazu bobistů a skeletonistů spolupodílel na chodu sportovní organizace,“ říká Šindelář.

AutoPalace Group a Audi, noví hlavní partneři SLČR

Do zimní sezony 2022/2023 půjde Svaz lyžařů ČR se dvěma novými hlavními partnery. Mobilitu reprezentantů a realizačních týmů zajistí společnosti Audi a AutoPalace Group. Ty poskytnou novou flotilu složenou z osobních i užitkových vozů.

„Toto partnerství je pro nás klíčové a velmi si ho vážíme. Naši sportovci i jejich realizační týmy tráví přejezdy na místa závodů a tréninků velké množství času, v autě musí absolvovat tisíce kilometrů. Využívají různé typy vozů, osobní i užitkové, zásadní je přitom komfort, bezpečnost a spolehlivost. Přesně to nám partnerství s Audi a AutoPalace přináší. Navíc Audi dlouhodobě k lyžování patří. Je partnerem alpských disciplín v rámci Mezinárodní lyžařské federace i řady zahraničních svazů a sportovců. Je skvělé, že po nějaké době to bude teď opět stoprocentně platit také pro české lyžování a snowboarding,“ uvedl prezident Svazu lyžařů ČR David Trávníček.

„Počínající spolupráce se Svazem lyžařů ČR je pro AutoPalace Group další formou podpory sportu a já jsem za to nesmírně rád. Lyžování patří k velmi oblíbeným sportovním aktivitám veřejnosti, což dnes můžeme hodnotit i z pozice aktivního partnera skiareálu Monínec. Vnímáme však velký zájem lidí také o lyžování jako profesionální sport, jehož popularitu představují mnohé nedávné úspěchy českých lyžařů v různých disciplínách, a to i na světové scéně. Jako významná automobilová skupina na trhu jsme se proto rozhodli pro spolupráci se Svazem lyžařů ČR formou poskytnutí dvaceti vozů značky Audi, která patří do našeho širokého portfolia nabízených značek na trhu v ČR a SR. Celosvětově je Audi s lyžováním velmi úzce propojeno a já jsem velmi potěšen, že se k tomuto silnému spojení přidává také značka AutoPalace. Pevně věřím, že skrze toto významné partnerství budeme schopni brzo oslovit i v komunitě lyžařů případné nové zákazníky hledající komplexní řešení své mobility,“ řekl František Švec, generální ředitel dealerské skupiny AutoPalace Group.

„Velmi mě těší, že si Svaz lyžařů ČR, ve spolupráci s naším obchodním partnerem AutoPalace Group, vybral značku Audi. Zima a sníh jsou přirozeně spojeny s lyžováním, stejně jako Audi a pohon všech kol quattro. Audi je se zimními sporty spojeno jak na globální, tak i lokální úrovni. Spolupráce se Svazem lyžařů ČR přirozeně navazuje na naše stávající aktivity „home of quattro“ ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a tamním hotelem Savoy. Čeští lyžaři ukázali, že s houževnatostí dokáží prorazit mezi nejlepší i na mezinárodní scéně a věřím, že nové vozy Audi ji pomohou k dalším úspěchům,“ uvedl Marcel Archleb, vedoucí divize Audi společnosti Porsche Česká republika.

Světový pohár ve Špindlerově Mlýně

Elitní alpské lyžařky se po čtyřech letech vrátí do České republiky. Světový pohár ve slalomu a obřím slalomu přivítá Špindlerův Mlýn o víkendu 28. a 29. ledna 2023. Na startu by se měly představit dvě největší aktuální hvězdy technických disciplín Slovenka Petra Vlhová a Američanka Mikaela Shiffrinová, které si rozdělily triumfy na posledním podniku v krkonošském středisku v roce 2019. Chybět nebude ani široké zastoupení domácích závodnic v čele se slalomářkou jedničkou Martinou Dubovskou nebo Adrianou Jelínkovou, specialistkou na obří slalom, jež české lyžování posílila v létě, kdy do rodné země přestoupila z Nizozemska.

Dostat podnik nejprestižnější o lyžařského seriálu zpět do České republiky přitom nebylo snadné. Původně v termínové listině figuroval až v březnu, poté z kalendáře dokonce vypadl a po dalších úpravách FIS byl naplánován na začátek února těsně před mistrovstvím světa. Poslední posun nastal v květnu na Kongresu v Miláně, kdy předsednictvo FIS definitivně schválilo finální termín 28. a 29. ledna 2023.

„Změna v termínu konání Světového poháru ve Špindlerově Mlýně ukazuje, jak velká je konkurence mezi středisky, která se o závody ucházela. O pořádání Světového poháru jsme hodně stáli, myslím, že to zástupci FIS cítili. Termín 28. a 29. ledna je výhodnější z pohledu účasti špičkových závodnic, protože se pojede dva týdny před mistrovstvím světa, takže by do Česka měly dorazit opravdu ty nejlepší lyžařky,“ říká Trávníček.

Zahraniční vrcholy sezony

Ve vrcholných mezinárodních závodech by v zimě mělo reprezentovat Českou republiku dohromady téměř sedm desítek reprezentantů napříč všemi lyžařskými a snowboardovými disciplínami, tedy v alpském lyžování, akrobatickém lyžování, běžeckém lyžování, snowboardingu, skoku na lyžích a severské kombinaci. Přibližně stejný počet bude závodit v juniorských kategoriích.

Kromě tradičního seriálu Světového poháru, který odstartuje freestylovými závody na lyžích i na snowboardu už 21. října ve švýcarském Churu, jsou na programu také tři světové šampionáty. Mistrovství světa v alpském lyžování hostí od 6. do 12. února francouzská střediska Courchevel a Méribel. Akrobatičtí lyžaři a snowboardisti budou o medaile bojovat v gruzínském Bakuriany od 19. února do 5. března a šampionát v klasickém lyžování proběhne od 21. února do 5. března ve slovinské Planici.

Oslavy 120. výročí založení

Příští rok si Svaz lyžařů ČR připomene také jedno významné jubileum. Od jeho založení uplyne na podzim 120 let, díky čemuž se pyšní přízviskem nejstaršího národního lyžařského svazu na světě. „Jako svaz můžeme být hrdí na to, jak bohatou a úspěšnou máme historii. Chceme, aby toto významné výročí bylo vidět nejen 21. listopadu, kdy byl svaz v roce 1903 založen, ale v průběhu celého roku. Plánujeme řadu akcí a projektů, které budou odkazovat k ohromné tradici, úspěchům a stěžejním osobnostem, jež se zasloužily o vývoj lyžování a snowboardingu na našem území,“ řekl Šindelář.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nové Audi RS 6 Avant GT: Když model dosáhne svého maxima…

Nové Audi RS 6 Avant GT: Když model...

Král kombíků je zpět. Audi představilo nový RS 6 Avant GT, novou vrcholnou variantou této modelové řady s masou výkonu a exkluzivitou. Vyrobí se jen 660 vozů pro celý svět, pro Česko je...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Inteligentní a poutavé: Audi Q6 e-tron s digitální technikou OLED druhé generace

Inteligentní a poutavé: Audi Q6 e-tron s...

Audi začne psát s modelem Q6 e-tron novou kapitolu nejen elektromobility, ale také jedné z důležitých součástí DNA značky: osvětlovací techniky. Q6 e-tron přinese jako světovou novinku...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nadčasová designová ikona: Audi TT je 25 let

Nadčasová designová ikona: Audi TT je...

Je to už vousatý milník, o to víc ale ukazuje, jakou trefu představuje. Letos Audi slaví 25 let od uvedení prvního modelu TT. Tehdy bylo revoluční kupátko inspirované Bauhausem a ihned se zapsalo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Kdesi na daleké severu. Audi testuje téměř sériový prototyp modelu Q6 e-tron

Kdesi na daleké severu. Audi testuje...

Blíží se to. Je to blízko. Model Q6 e-tron, který je již téměř připraven na sériovou výrobu, zahájí největší modelovou ofenzivu v historii Audi. Značka do roku 2025 představí více než...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Díky za každého koně navíc pro Audi RS 6 a 7 performance

Díky za každého koně navíc pro Audi...

V Ingolstadtu zvýšili u svých prémiových „eresek“ výkonové parametry o 30 k a 50 N.m a díky tomu se zrychlil sprint z 0 na 100 km/h na 3,4 sekundy. „Performance“ znamená u značky Audi v...