Společnost Honda zahájí v Indii v první polovině roku 2022 službu sdílení akumulátorů pro elektrické tříkolové taxíky

Společnost Honda Motor Co., Ltd. dnes oznámila plány na zahájení služby sdílení akumulátorů pro elektrické tříkolové taxíky (tzv. „rikšy“) v Indii v první polovině roku 2022 s využitím zcela nových přenosných a vyměnitelných akumulátorů Mobile Power Pack e: (dále jen „MPP e:“) společnosti Honda.

Honda to Begin Battery Sharing Service for Electric Tricycle Taxis in India in the First Half of 2022

Honda to Begin Battery Sharing Service for Electric Tricycle Taxis in India in the First Half of 2022

S pokračujícím hospodářským rozvojem v Indii roste poptávka po energii a v důsledku toho se zhoršuje znečišťování ovzduší. S cílem vyřešit tyto problémy je v celé zemi vyvíjena snaha rozšířit využívání obnovitelné energie a aktivně se zasazovat o elektrifikaci odvětví dopravy, které představuje přibližně 20 % národních emisí skleníkových plynů.

V Indii je více než 8 milionů automobilových rikš, jež lidé využívají jako jeden z hlavních prostředků každodenní dopravy. Ve městech jsou tyto rikši poháněny převážně CNG (stlačený zemní plyn) a představují klíčovou výzvu pro elektrifikaci.

Produkty elektrifikované mobility, které jsou v současnosti na trhu k dispozici, čelí třem problémům: krátký dojezd, dlouhá doba nabíjení a vysoká cena akumulátorů. S cílem přispět k indickému úsilí urychlit elektrifikaci a rozšířit využívání obnovitelné energie bude společnost Honda pracovat na odstranění těchto tří problémů využitím vyměnitelných akumulátorů a jejich sdílením. Za tímto účelem spustí společnost Honda v první polovině roku 2022 službu sdílení akumulátorů MPP e: pro elektrické rikši.

S ohledem na tuto novou obchodní příležitost zahájila společnost Honda v Indii v únoru 2021 předváděcí testování s 30 elektrickými rikšami, které najezdily celkem více než 200 000 km. Při testování společnost Honda odhalila problémy, které je třeba řešit, a ověřila životaschopnost tohoto projektu.

Služba sdílení akumulátorů společnosti Honda umožní řidičům rikš zastavit u nejbližší stanice pro výměnu akumulátorů, které se ve městech v současnosti zřizují, a vyměnit akumulátor MPP e: s nízkou zbývající kapacitou za plně nabitý akumulátor. Využití této služby výrazně sníží obavy řidičů z vybití akumulátorů a také riziko ztráty obchodních příležitostí (tedy zákazníků) při čekání na dobití akumulátorů rikš.

V rámci zahájení této služby založí společnost Honda místní pobočku v Indii, která bude podnikat v oblasti služeb sdílení akumulátorů. Tato pobočka zřídí řadu stanic Mobile Power Pack Exchanger e: společnosti Honda  pro výměnu akumulátorů a bude zajišťovat službu sdílení akumulátorů ve městech. Společnost Honda bude spolupracovat s výrobci elektrických rikš a službu zahájí nejprve ve vybraných městech a poté ji postupně rozšíří do dalších oblastí.

Komentář doplňuje Minoru Kato, ředitel pro tvůrčí činnosti životního stylu společnosti Honda Motor Co., Ltd.

„Akumulátor Mobile Power Pack (MPP) společnosti Honda má obrovský potenciál elektrifikovat všechny druhy vozidel včetně malých produktů mobility a rozšířit využití obnovitelné energie. Tím, že bude společnost Honda v Indii nabízet služby sdílení akumulátorů, přispěje k urychlení elektrifikace rikš a častějšímu využívání obnovitelné energie. Kromě toho bude společnost Honda i nadále sloužit lidem po celém světě a přinášet jim radost z naplňování jejich životního potenciálu dalším rozšiřováním využití akumulátorů MPP v dalších oblastech.

O akumulátoru Mobile Power Pack e: společnosti Honda

Mobile Power Pack e: (MPP e:) společnosti Honda je přenosný a vyměnitelný lithium-iontový akumulátor schopný uchovat velké množství elektřiny, více než 1,3 kWh, tedy více než předchozí verze MPP. Akumulátor MPP e: se také vyznačuje designem tělesa a rukojeti odrážejícím důkladnou snahu o uživatelskou přívětivost a vynikající možnosti manipulace. Společnost Honda totiž zohlednila zpětnou vazbu od uživatelů, kterou získala při předváděcím testování.

Základní vlastnosti

 • Univerzálnost: Kromě produktů mobility lze akumulátor MPP e: použít jako zdroj energie v široké škále kompatibilních zařízení.
 • Dlouhá životnost: Odvádění tepla při nepřetržitém vybíjení zabraňuje poškození vlivem vysokých teplot. Dále je zajištěna dostatečná odolnost proti vodě, vibracím a nárazům v očekávaném běžném provozním prostředí.
 • Využití dat: Vestavěná řídicí jednotka zjišťuje podmínky akumulátoru MPP e: a zaznamenává veškeré dění. Tato data se při nabíjení akumulátoru MPP e: shromažďují prostřednictvím konektoru a poté se využívají v rámci sdílení akumulátoru a mají další sekundární použití. 

  <Specifikace>

  Vnější rozměry (mm) Cca 298 × 177,3 × 156,3
  Typ akumulátoru Lithium-iontový akumulátor
  Jmenovité napětí Cca 50,26 V
  Jmenovitá kapacita 26,1 Ah / 1314 Wh
  Hmotnost 10,3 kg
  Čas dobíjení Cca 5 hodin
  Země výroby Indie

  (akumulátor MPP e: pro službu sdílení akumulátorů v Indii)

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společně s oslavou 30. výročí modelu Honda Fireblade se vrací i další legenda: Baba-san je zpět.

Společně s oslavou 30. výročí modelu...

Člověk legenda. Tadao Baba, autor přelomového modelu FireBlade z roku 1992, je zpět. Ve videu, kde po jeho boku stojí další tři projektoví vedoucí, kteří následovali jeho odkaz, se ohlíží za...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Honda Africa Twin zamíří v rámci třetího ročníku Adventure Roads Tour na Island

Honda Africa Twin zamíří v rámci...

Adventure Roads se v roce 2021 uskuteční na Islandu 30 jezdců na nejnovějších strojích CRF1100L Africa Twin 11 dnů Zážitek na celý život, kompletní balíček „na klíč“ Seznámíte se s...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - HONDA CRF450R, MODELOVÝ ROK 2021

HONDA CRF450R, MODELOVÝ ROK 2021

Všechny části CRF450R pro modelový rok 2021 s výjimkou kol a motoru jsou nové. Komplexní modernizace přímo těží ze znalostí a zkušeností získaných během vývojových aktivit při práci na...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - MODEL HONDA CIVIC TYPE R LIMITED EDITION VYTVOŘIL NOVÝ TRAŤOVÝ REKORD NA IKONICKÉM OKRUHU SUZUKA

MODEL HONDA CIVIC TYPE R LIMITED EDITION...

Nový rekord ve voze s pohonem přední nápravy na okruhu Suzuka s časem 2:23:993 na kolo Model Limited Edition je doposud nejextrémnější z modelů Type R Tento rekord dále upevňuje pozici vozu Civic...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Model Honda Civic Type R Limited Edition je oficiálním bezpečnostním vozem (safety car) na Světovém poháru cestovních vozů (WTCR) pro rok 2020

Model Honda Civic Type R Limited Edition...

Nový model Civic Type R Limited Edition se stane oficiálním bezpečnostním vozem (safety car) pro rok 2020 na Světovém poháru cestovních vozů FIA (WTCR) – díky tomu bude společnost Honda při...