SPOLEČNOST HONDA PLNÍ CÍL STRATEGIE „ELECTRIC VISION“ NA ROK 2022 A OHLAŠUJE TŘI ZCELA NOVÉ ELEKTRIFIKOVANÉ MODELY

  • Zcela nový výhradně hybridní model Civic završuje závazek společnosti Honda elektrifikovat do roku 2022 všechny hlavní modely prodávané v Evropě.
  • Společnost Honda potvrzuje trio nových elektrifikovaných modelů pro Evropu v roce 2023.
  • Řešení nabíjení a energetické služby jsou součástí komplexního přístupu k technologiím s nulovými emisemi pro produkty a služby společnosti Honda.
  • Společnost Honda se zavázala být do roku 2050 uhlíkově neutrální a do roku 2040 ukončit prodej vozidel se spalovacím motorem.

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

Společnost Honda dnes představila svůj další elektrifikovaný model pro Evropu, zcela nový Civic e:HEV. Model Civic 11. generace, který bude evropským zákazníkům k dispozici koncem tohoto roku, završuje tak závazek společnosti Honda elektrifikovat do konce roku 2022 celou svou řadu hlavních modelů určených pro evropský trh.

Společnost Honda také potvrdila další rozšíření své elektrifikované produktové řady v roce 2023, čímž oproti předchozím létům rozšíří svou nabídku modelů nabízených v Evropě. Mezi nové přírůstky patří plně elektrické SUV v segmentu B, představené jako prototyp e:Ny1, plně hybridní SUV segmentu C a zcela nový model CR-V, jenž bude v Evropě poprvé k dispozici s možností plně hybridní a plug-in hybridní hnací jednotky.

Elektromobil (EV) e:Ny1, který přijde na trh v roce 2023, bude středem budoucí produktové řady společnosti Honda. Kompaktní SUV, které nabízí jedinečnou kombinaci dynamiky, technologie a designu, kterými se společnost Honda proslavila, je skvělou volbou pro rodiny, které hledají svůj první elektromobil.

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

„Dovršení našeho cíle v oblasti elektrifikace představuje významný okamžik pro společnost Honda v Evropě,“ říká Tom Gardner, výkonný viceprezident společnosti Honda Motor Europe. „Neusínáme však na vavřínech. S našimi plány na další rozšíření nabídky akumulátorových elektromobilů a hybridních vozidel pro naše zákazníky a naší nabídky v rychle rostoucích segmentech B- a C-SUV vozů jsme již značně pokročili. V roce 2023 představíme nové modely určující směr nové generace elektrifikovaných vozů Honda, přičemž všechny si zachovávají poutavou jízdní dynamiku, pohodlí a mimořádnou užitnost, na kterou si naši zákazníci zvykli.“ 

Honda Civic 11. generace

Nový model Civic doplňuje hlavní řadu elektrifikovaných vozů společnosti Honda pro Evropu a je nejnovějším vozem nabízeným výhradně s technologií e:HEV (hybridní elektromobil). Připojuje se tak k dalším elektrifikovaným modelům: Jazz, Crosstar, CR-V, HR-V a Honda e.

Pohon modelu Civic je nejpokročilejší verzí jedinečné hnací jednotky e:HEV společnosti Honda, která kombinuje lithium-iontový akumulátor s vysokou hustotou výkonu, dva kompaktní a zároveň výkonné elektromotory a nově vyvinutý 2-litrový zážehový motor DOHC i-VTEC s přímým vstřikováním. Cílem bylo dosáhnout u modelu Civic emisí CO2 pod 110 gramů/km, což je méně než 5 l / 100 km s maximálním výkonem motoru 135 kW a točivým momentem 315 Nm.

Nový model Civic bude po příchodu do Evropy na podzim 2022 jedním z nejpůsobivějších produktů. Vynikající úroveň výhledu a pohodlí jsou spojeny s působivou dynamikou, účinností a bezkonkurenční sadou pokročilých bezpečnostních technologií.

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

Inovace v oblasti řízení energií

Kromě vylepšení své elektrifikované řady pro Evropu v roce 2023 se společnost Honda i nadále zaměřuje na působení v oblasti řízení energií. Její ambicí je vytvořit udržitelnou společnost s nulovým dopadem na životní prostředí propojením produktů elektrifikované mobility a energetických služeb. To pomůže zvýšit používání domácích nabíječek pro elektromobily, řešení pro nabíjení ve městech a komerčních energetických služeb.

Ve Švýcarsku společnost Honda dodala 50 elektromobilů Honda e a 35 jednotek Honda Power Manager společnosti Mobility, jež působí na poli sdílení vozidel a je rovněž členem konsorcia „V2X Suisse“. Vozy Honda e budou využívány jako součást vozového parku pro sdílení vozidel v průkopnickém testu, jenž využívá funkci obousměrného nabíjení modelu Honda e k dodávání energie zpět do sítě, když se vozidla nepoužívají.

Mezi další projekty společnosti Honda patří nová služba chytrého nabíjení e:PROGRESS. Služba e:PROGRESS, která již byla úspěšně uvedena na britský trh, umožňuje majitelům elektromobilů snižovat náklady na jejich provoz a zároveň maximalizovat množství energie z obnovitelných zdrojů.

V Německu společnost Honda a energetická firma Vattenfall zahájily prodej jejich první společné chytré nabíječky pro elektromobily uvedením produktu Honda Power Charger S+ (4G). Spolu se službou e:PROGRESS je tato služba důležitou součástí cíle společnosti Honda vytvořit udržitelnou společnost s nulovým dopadem na životní prostředí, a to propojením elektrifikovaných produktů mobility a energetických služeb a zároveň využíváním obnovitelné energie.

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

Cesta elektrifikace společnosti Honda nabírá na síle

V další fázi své cesty vedoucí k elektrifikaci společnost Honda využívá komplexní strategii s cílem splnit do roku 2050 svůj závazek uhlíkové neutrality u všech produktů a firemních aktivit společnosti Honda. Společnost bude intenzivně investovat do řady technologií s nulovými emisemi včetně akumulátorů, výměnných akumulátorových systémů, uhlíkově neutrálních paliv a vodíkových článků.

Stěžejní součástí této strategie bude, že všechny hlavní trhy, včetně evropského regionu, zvýší podíl prodejů elektromobilů a vozidel s palivovými články (FCV) na 40 % do roku 2030 a na 80 % do roku 2035. Společnost také do roku 2040 ukončí celosvětový prodej automobilů se spalovacím motorem.

Společnost Honda také rozšiřuje své působení v nových oblastech, přičemž čerpá ze své dlouhé historie vytváření jedinečných a pokročilých technologií a produktů. V letectví společnost Honda vyvine elektrické letadlo se svislým vzletem a přistáním (eVTOL) pro dopravu z města do města s využitím technologií a znalostí získaných při výrobě letadel HondaJet, ze závodů Formule 1 a elektrifikace. V oblasti robotiky bude do konce roku 2024 ve stopách robota ASIMO kráčet Honda Avatar Robot s více prsty ovládaný umělou inteligencí. Praktické využití se plánuje ve 30. letech 21. století.

HONDA MEETS ‘ELECTRIC VISION’ 2022 TARGET AND ANNOUNCES THREE ALL-NEW ELECTRIFIED MODELS

Ambice společnosti Honda sahají až za hranice Země. Probíhá společný výzkum s Japonskou národní agenturou pro výzkum a vývoj v oblasti letectví a kosmonautiky s cílem využít technologii palivových článků společnosti k poskytování podpory života pro budoucí měsíční základny.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda v Milánu představí vizi udržitelnosti

Honda v Milánu představí vizi...

Honda na festivalu Milan Design Week, který se uskuteční ve dnech 16. až 21. dubna, představí svůj rozvíjející se přístup k udržitelnějšímu produktovému designu a poprvé v Evropě...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda a GM zahajují výrobu systémů vodíkových palivových článků

Honda a GM zahajují výrobu systémů...

Společnosti GM a Honda zahájily výrobu systémů vodíkových palivových článků ve svém společném podniku Fuel Cell System Manufacturing LLC (FCSM), který je vůbec prvním velkým výrobním...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Plně elektrické SUV Honda e:Ny1 budou pohánět nové jednotky od Vitesco Technologies

Plně elektrické SUV Honda e:Ny1 budou...

Společnost Vitesco Technologies, přední mezinárodní dodavatel moderních pohonných technologií a řešení pro elektrifikaci, bude společnosti Honda dodávat pro nové plně elektrické SUV...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda spustila mohutnou elektrickou ofenzivu

Honda spustila mohutnou elektrickou ofenzivu

Většina automobilek představuje vždy jen jeden nový model s velkým haló. Zcela výjimečně může jít o dva. A pak je tu Honda, která v evropském výzkumném a vývojovém středisku značky v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda EM1 e: Skútr s baterkou na pronájem

Honda EM1 e: Skútr s baterkou na pronájem

Honda představuje svůj první elektrický skútr – záležitost s ocelovým rámem, výškou sedla 740 mm a celkovou hmotností 95 kg včetně baterie. Model EM1 e: není nic míň než první...