ROLLS-ROYCE Představuje Cullinan Series II a Cullinan Series II Black Badge

Rolls-Royce Motor Cars přestavil novou podobu nejluxusnějšího SUV na světě Cullinan Series II a jeho temného alter ega Cullinan Series II Black Badge.

 

Původní Cullinan, představený v roce 2018, musel mít skutečné off-roadové schopnosti, které se dokázaly vypořádat s nejnáročnějšími podmínkami na Zemi. Zároveň bylo samozřejmostí zajistit jedinečný komfort značky a charakteristickou jízdu jako „na létajícím koberci“ bez ohledu na zvolený povrch. Cílem bylo nabídnout absolutně superluxusní SUV – robustní, ale rafinované, nezastavitelné, a přesto jemné: které jezdí s lehkostí, ať už je to kdekoli.

Na základě bezprecedentně úspěšného modelu Cullinan vznikl nástupce: Cullinan Series II představuje výraznou a sebejistou evoluci. Nové provedení je výsledkem nejrozsáhlejšího vývoje řady Series II v historii značky Rolls-Royce a reaguje na měnící se pravidla luxusu a nové způsoby používání, přitom však zůstává věrné základním kvalitám, které stojí za popularitou modelové řady Cullinan.

Zároveň Angláni vytvořili i nové provokativní alter ego vozů Rolls-Royce, série Black Badge. Tenhle asertivní a nekompromisní styl oslovuje zákazníky, kteří hledají ty nejodvážnější formy sebevyjádření.

 

CULLINAN SERIES II

Ústředním motivem jsou vertikální linie, které připomínají osvětlené mrakodrapy v megalopích, kde je Cullinan stále více doma – nejvíce patrné je to na novém zpracování vnějšího osvětlení. Tradičním středobodem je osvětlená mřížka chladiče v podobě antického panteonu, která byla dále osvěžena nižší horní hranou. Zahrnuje také novou leštěnou linii mezi světlomety pro denní svícení.

Naopak nejpodstatnější změnou v interiéru je skleněný panel po celé šířce palubní desky – elegantní a všestranný designový prvek, který vyniká jak digitálním řešením, tak řemeslným zpracováním. Series II dostal i pokročilý operační systém SPIRIT, který byl poprvé představen u plně elektrického modelu Spectre. Nové rozhraní také přináší nové digitální možnosti na míru – klienti si mohou přizpůsobit barvu číselníků. SPIRIT je propojen s privátní aplikací Whispers, určenou pro majitele vozů Rolls-Royce.

Jaké chcete město?

Přímo před spolujezdcem je osvětlený panel s nápisem Cullinan a ojedinělou grafikou Cityscape. Je inspirován nočními mrakodrapy světových megalopolí a je vytvořen pomocí 7 000 elementů. Klienti si také mohou ve spolupráci s designéry zakázkového programu Bespoke vytvořit svůj vlastní motiv osvětleného panelu.

Na straně spolujezdce se na palubní desce nachází nový panel s hodinami Spirit of Ecstasy – jedinečná vitrína zobrazující jak analogové hodinky, tak osvětlenou sošku Spirit of Ecstasy z nerezové oceli. Začlenění Spirit of Ecstasy do interiéru vozu bylo výsledkem čtyřletého vývoje a jedinečného spojení umu designérů s digitálními nástroji a zručných mechaniků s cílem vytvořit působivý a pečlivě uspořádaný tok světla.

Nová paleta materiálů

Interiér tvoří výběr povrchových panelů inspirovaných botanikou. Premiéru ve voze Cullinan Series II má jasanová dýha Grey Stained, bohatě zrnité přírodní dřevo s otevřenými póry a jemným třpytem. Tento materiál, vyvinutý oddělením Rolls-Royce Bespoke během čtyř let, podtrhuje současný charakter vozu Cullinan. Pro dosažení komplexní, výrazné textury je nezbytné individuálně vybírat každý jednotlivý kmen, „listy“ dýhy jsou následně ručně obarveny a ozdobeny přidáním mikroskopických kovových částic, což vytváří jedinečný třpytivý efekt.

Cullinan Series II také pokračuje v objevování textilií s novým umělým hedvábím nazvaným Duality Twill pocházejícím z přírodních bambusových vláken. Tato látka je inspirována rozsáhlým bambusovým hájem v arboretu Le Jardin des Méditerranées na Azurovém pobřeží, které sousedí s bývalým domem sira Henryho Royce – tamní Villa Mimosa bývala jeho útočištěm na zimu. Členové designérského týmu navštívili zahrady během exkurze zaměřené na hledání nových surovin a získali zde řadu podnětů k vývoji materiálu z bambusu.

Vilka Mimosa

Textilie s keprovou vazbou vytváří uměleckou grafiku Duality. Design založený na abstraktní interpretaci dvou písmen R coby iniciál zakladatelů značky odráží jasný námořní vliv, připomínající proplétající se lana na plachetnicích – jako další připomínka francouzské Riviéry.

Kompletní interiér s látkou Duality Twill může obsahovat až 2,2 milionu stehů, nitě o délce 11 mil (17, 7 km) a vzniká 20 hodin. Aby byla zajištěna jednotnost vzoru, každý kus je před řezáním individuálně vyroben pomocí speciálně vyvinutého laseru, který utěsní okraj materiálu a zabrání uvolnění jednotlivých nití. Základní látka s keprovou vazbou je dostupná ve třech barvách – fialové Lilac, hnědé Chocolate a černé – a klienti si mohou vybrat z 51 různých barev nití. Tato složitá vyšívaná textilie byla vyvíjena více než rok.

Cullinan Series II nově obsahuje další moderní řemeslnou techniku – cíleně umístěnou perforaci. Tento inovativní způsob umožňuje uměleckým řemeslníkům vytvářet svá díla pomocí sedadel jako pláten a miniaturních perforací v kůži. Pro Cullinan Series II vytvořili designéři vzor inspirovaný neustále se měnícími tvary a stíny mraků nad sídlem firmy Rolls-Royce v Goodwoodu – skládá se ze 107 000 otvorů o průměru 0,8 a 1,2 milimetru.

CULLINAN SERIES II BLACK BADGE

Provokativní alter ego vozů Rolls-Royce, série Black Badge, dosáhlo ve voze Cullinan svého absolutního vrcholu. Asertivní a nekompromisní styl oslovuje zákazníky, kteří hledají ty nejodvážnější formy sebevyjádření.

Právě pro tyto klienty uvádí značka na trh Cullinan Series II Black Badge, který představuje ještě odvážnější a nápadnější provedení, s nejen temnějším estetickým zpracováním, ale také s osobitým technickým řešením, které významně podporuje charakter vozu.

Vládne černá

Cullinan Series II Black Badge zdůrazňuje svou přítomnost černotou. Všechny detaily exteriéru karoserie a zářivé prvky, včetně sošky Spirit of Ecstasy, jsou rovněž provedeny v černé. Poprvé v historii vozů řady Black Badge je tak upraveno vše, od okenních lišt přes ozdobné prvky až po kliky dveří. Další zatmavené části, včetně výplní v zadních výklopných dveřích a nárazníku i kolem výfuků, jsou ošetřeny speciálním elektrolytickým chromováním pro dosažení leskle černého efektu.

Provokativní doplňky

I uvnitř umístěná soška Spirit of Ecstasy je v černé barvě a připomíná tak emblém na přídi vozu Black Badge. Nový osvětlený přístrojový panel zobrazuje zářící symbol nekonečna v novém vertikálním vzoru Cityscape. Ležatou osmičku, symbol všech vozů Black Badge, si mohou klienti nechat zobrazit i v zadní části vozu.

Naopak některé vlastnosti, které definovaly první řadu modelu Cullinan Black Badge, jako jsou vzduchové pružiny s vyšší kapacitou pro zmírnění naklánění karoserie a zvýšení rezervy výkonu, zůstaly zachovány. Stejně jako dvakrát přeplňovaný motor V12 o objemu 6,75 litru, který poskytuje výkon 600 k a točivý moment 900 Nm.

Aby bylo možné využít dodatečný výkon, převodové ústrojí a škrticí klapka zůstávají nastaveny tak, aby upřednostnily okamžité zrychlení.

Stisknutím tlačítka „Low“ na ovladači samočinné převodovky se zpřístupní další technologie vozu Black Badge. Řidiči zaznamenají změnu tónu a hlasitosti výfukového systému, což signalizuje, že všech 900 Nm je k dispozici již od 1700 ot./min – pouze o 700 ot./min výš než je volnoběh. Režim Low také zkracuje rychlost řazení o 50 %, pokud je pedál plynu sešlápnut na alespoň 90 %. Aby bylo možné plně využít potenciál vozu Cullinan Series II Black Badge, došlo ke zkrácení dráhy brzdového pedálu, což zajišťuje rychlejší odezvu na podněty řidiče.

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Rolls-Royce Spectre: První ultra-luxusní elektrické super kupé

Nový Rolls-Royce Spectre: První...

Včera model Spectre ohlásil začátek nové, zlomové kapitoly společnosti Rolls-Royce – začátek plně elektrické éry značky. V pražských Modřanech si odbyl premiéru v budově budoucích...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rolls-Royce Wraith Black Badge Black Arrow: Mimořádný závěr jedné éry

Rolls-Royce Wraith Black Badge Black...

Rolls-Royce ukončil výrobu jednoho z nejvíce personalizovaných automobilů v historii značky, modelu Wraith. Posledním počinem je Wraith Black Badge Black Arrow – mistrovské dílo...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dva miliony najetých kilometrů pro Spectre

Dva miliony najetých kilometrů pro Spectre

Model Spectre, plně elektrické super kupé značky Rolls-Royce, má najeto už 2 miliony kilometrů. Dokončuje tak třetí fázi nejnáročnějšího testovacího programu, jaký byl ve 118leté historii...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Historický rok pro R+R, průměrně jedno auto stojí 500 tisíc eur

Historický rok pro R+R, průměrně jedno...

Pro mnohé byl rok 2022 šílený, ne tak pro Rolls-Royce, který loni dosáhl svého historicky nejvyššího prodeje, když zákazníkům v přibližně 50 zemích světa dodal celkem 6 021 vozů, což je...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Drahokam světa módy

Drahokam světa módy

Rolls-Royce odhalil svůj drahokam inspirovaný světem módy, Cullinan – Inspired by Fashion. Skládá ze dvou kolekcí prêt-à-porter: odvážné Re-Belle a nápadné Fu-Shion. Tyto nádherné objekty...