Nový Volkswagen Scirocco a Scirocco R bude představen ve světové premiéře na březnovém autosalonu v Ženevě a v prodeji budou oba modely již od srpna tohoto roku

Přinášíme podrobnou informaci o těchto modelech, které mají nový exteriér i interiér, nové motory s vyšším výkonem a nižší spotřebou a vylepšené jízdní vlastnosti.

První generace modelové řady Scirocco

– debutovala na Ženevském autosalonu v roce 1974, Kupé Scirocco od té doby obohacuje, jako agilní, stylově vytříbený a cenově dostupný sportovní vůz, životy řidičů, kteří touží po radosti z dynamické jízdy. Volkswagen nyní, přesně po 40 letech představuje, opět v Ženevě ve světové premiéře nejnovější provedení aktuální generace ikony, které se dosud prodalo již více než jeden milion vozů.

Exteriér nového Scirocco

1wvshipred900

1wvshizzad900

Design tvoří optický rámec celkové koncepce sportovního vozu Scirocco. Svou nezaměnitelnou siluetou, charakteristickou zádí, suverénní přídí a přitažlivými proporcemi ukazuje kupé i po vizuální stránce, že nabízí vysokou míru agility, a tím i radosti z jízdy. Stejně jako první Scirocco je i třetí generace tohoto sportovního vozu považována za stylistickou ikonu.

Nová příď.

Nový vzhled přídě tvoří precizně vedené linie, kompletně nový světelný podpis světlometů a úzké aerodynamické prvky po stranách na nárazníku, ve stylu Golfu GTI. Nové Scirocco má výraznější kontury a působí širším dojmem díky plochám v nárazníku, které jsou nyní lakované barvou karoserie místo dosavadní černé. U světlých laků tvoří nepřehlédnutelný kontrast úzké aerodynamické prvky a černý, směrem nahoru otevřený rámeček v nárazníku. Rovněž černé a nově tvarované jsou otvory pro přívod vzduchu, velký ve spodní části a menší v horní části přídě. Scirocco je společně s modely XL1 a Beetle jediným vozem Volkswagen, u něhož se logo VW nachází na kapotě motoru. Parkovací senzory ParkPilot, které zvukovou signalizací upozorňují na přibližující se překážku, se nyní dodávají i pro přední nárazník, aby byla příď lépe chráněna před poškozením při parkování.

Nové světlomety.

Pro všechny vozy Volkswagen je typický výrazný světelný design. U nového modelu Scirocco je tento světelný „otisk prstů“ mimořádně zajímavý ve spojení s novými bi-xenonovými světlomety. Pod xenonový modul integrovali inženýři a designéři úzký, klenutý pás diod LED, který vypadá jako oční víčko a plní funkci světel pro denní svícení. Samostatně na okrajích nárazníku jsou uloženy ukazatele směru, mlhové světlomety a – v základní výbavě – světlomety pro denní svícení. Vizuálně je od sebe oddělují již zmiňované aerodynamické prvky. Společně s výplní spodního otvoru pro přívod vzduchu v barvě karoserie je tím opět zdůrazněna šířka vozu. Scirocco díky novému designu budí navíc dojem, že je ještě víc přikrčeno k silnici.

Nová záď.

Šířka vozu je zdůrazněna horizontálními stylistickými prvky na přídi a zádi. U nového modelu Scirocco je tento efekt ještě více umocněn zcela nově navrženými zadními světlomety LED a rovněž novým zadním výklopným víkem. Zadní světlomety se světelnou konturou ve tvaru písmene C se směrem k podélné ose vozidla zužují a zasahují dál do zadního víka, jímž prochází horizontální světelná hrana pod zadním oknem. Do tohoto mohutného a precizního designu zapadá nový černý difuzor, který opticky snižuje výšku nárazníku a stejným způsobem ovlivňuje i vnímání proporcí vozu. Praktickým prvkem je již výše uvedené logo VW, které se při zatlačení natočí kolem vodorovné osy vzhůru, aby posloužilo jako madlo, chráněné před znečištěním, k otevření zadního výklopného víka. Rovněž tabulka registrační značky je sériově osvětlena diodami LED.

Nová kola a barvy.

Při pohledu z boku jsou nápadná nově navržená 17“ (typ „Shanghai“) nebo 18“ kola z lehké slitiny (typ „Lisboa“ a „Salvador“). Scirocco je sériově vybaveno 17“ koly z lehké slitiny typu „Long Beach“ a pneumatikami s šířkou 205 mm (od 110 kW s šířkou 225 mm). Na přání může být kupé objednáno – a i to je novinka – mimo jiné s legendárními 18“ nebo 19“ koly z lehké slitiny „Talladega“, která byla dosud vyhrazena modelu Scirocco R. Nově bylo do nabídky zařazeno pět z celkem 13 barev: tři nemetalické barvy „bílá –  Pure White“, „červená – Flash Rot“ a „šedá – Uranogrey“, společně s metalickými laky „fialová – Ultra Violet“ a „zlatá –  Pyramid Gold“.

Exteriér modelu Scirocco R.

Na vrcholu modelové řady stojí Scirocco R, které se tradičně vyznačuje svébytnými stylistickými prvky a výbavou. Příkladem jsou přední a zadní spoilery v závodním stylu nebo kola. Vpředu jsou mimořádně nápadné tři velké, leskle černé výplně otvorů pro přívod vzduchu, sériově dodávané bi-xenonové světlomety, světlomety LED pro denní svícení a ukazatele směru s diodami LED. Při pohledu z boku dodávají vozu jedinečný vzhled mimo jiné kryty vnějších zpětných zrcátek v matné chromované úpravě, rozšířené boční prahy ve stylu „R“ a černě lakované brzdové třmeny s logem „R“. Vzadu opět patří mezi charakteristické prvky verze „R“ chromované koncovky výfukové soustavy (po jedné na levé i pravé straně) a větší střešní spoiler. Novinkou v oblasti zádě jsou velké otvory v nárazníku pro odvádění vzduchu. Rovněž nově byla navržena 18“ sériová kola modelu Scirocco R s označením „Cadiz“. Na přání lze tato kola z lehké slitiny objednat také s průměrem ráfku 19 palců.

Interiér modelu Scirocco

1wvshipal900

Přídavné přístroje jako v prvním modelu Scirocco. Nová verze modelu Scirocco byla v mnoha ohledech zdokonalena také v interiéru. Do oka okamžitě padne optimalizovaná přístrojová deska na straně spolujezdce, jejíž výrazná horizontální hrana vizuálně odlehčuje těleso přístrojové desky. Kryty výdechů ventilační soustavy a centrální panel kolem navigační jednotky se vzhledem hliníku jsou nyní hladce zapuštěny do přístrojové desky, a podtrhují tak velmi dobrou kvalitu zpracování a vysokou hodnotu interiéru. Scirocco je nyní, podobně jako například Golf GTI, navíc vybaveno novými sdruženými přístroji ve válcovém designu. Přístroje mají nové grafické zpracování a jsou ohraničeny ušlechtilými rámečky s hliníkovou povrchovou úpravou. Od Golfu GTI byl odvozen rovněž design volantů. Sériová výbava kromě toho zahrnuje tři přídavné přístroje umístěné nad středovou konzolou: ukazatel plnicího tlaku, stopky a ukazatel teploty motorového oleje. Tyto přístroje jsou vzpomínkou na první Scirocco, u něhož byly v závislosti na verzi výbavy uloženy dva přídavné přístroje níž ve středové konzole. Nové Scirocco je samozřejmě i nadále sériově vybaveno mimo jiné klimatizací, asistentem pro rozjezd do kopce, elektrickým ovládáním oken bočních dveří a sportovními sedadly.

Sportovní ozdobné obložení, tkaniny a barvy.

Vedle páky ruční brzdy se nyní nalézá úložná schránka, kterou lze uzavřít žaluzií. Nové ozdobné obložení s označením „Checkered Black“ na středovém panelu navazuje zcela záměrně vizuální spojení se světem Golfu GTI. V neposlední řadě byla nově navržena sedadla s nově sestavenou nabídkou potahových materiálů. Mezi novinky patří tkanina „Matthew“ (károvaný vzorek s titanově černými vnějšími plochami sedadel), potahy z Alcantary „Greg“ v barevných odstínech „Ceramique“, „Deep Mocca“ a „titanově černá – Titanschwarz“, jakož i barevné varianty „Ceramique“, „Sioux“ a „černá ve stylu Carbon“ pro čalounění kůží „Vienna“. Rovněž nové je světlé provedení „Ce-ramique“ pro spodní část přístrojové desky, výplně dveří a středovou konzolu, nabízené namísto „černé“.

Interiér modelu Scirocco R stejně jako exteriér nese rukopis společnosti Volkswagen R GmbH. Mezi individualizované prvky výbavy patří potahy sedadel „Race“ s logem „R“ a krystalově šedým ozdobným stehováním, dále černé čalounění stropu, ozdobné obložení „Carbon Race“, lesklé ozdobné prvky v odstínu „Piano Black“ (panel rádia, multifunkční sportovní volant obšitý kůží a vnitřní madla dveří) a pedály z ušlechtilé oceli. Tradiční jsou rovněž modré ručičky specifických přístrojů „R“ a hliníkové prahové lišty s logem „R“.

Motory pro Scirocco až o 19 procent úspornější.

Nové Scirocco se bude dodávat s nejnovější generací čtyřválcových motorů Volkswagen. Zdokonalené, resp. nové motory s přeplňováním turbodmychadlem a přímým vstřikováním paliva splňují bez výjimky přísnou emisní normu EU6. Všechny verze motorů dosahují navzdory nižší spotřebě paliva vyššího výkonu. Všechny nové modely Scirocco s výkonem až 162 kW jsou sériově vybaveny systémem start-stop a režimem rekuperace kinetické energie. S výjimkou vstupního motoru (1.4 TSI) mohou být všechny motory pro model Scirocco na přání kombinovány s dvouspojkovou převodovkou DSG.

Zážehové motory s výkonem 92 kW až 162 kW. Čtyři zážehové motory TSI s přímým vstřikováním benzinu a přeplňováním turbodmychadlem pokrývají široké rozpětí výkonů od 92 kW přes 132 kW a 162 kW až po 206 kW u výjimečného modelu Scirocco R. Poprvé nalézá ve vozu značky Volkswagen uplatnění jednotka 1.4 TSI s výkonem 52 kW. Tento vstupní motor pro Scirocco spotřebuje o 1,0 litru paliva méně než předchůdce. Další novinkou v nabídce pro atraktivní kupé je čtyřválec 2.0 TSI, který v Evropě nahradí jednotku 1.4 TSI s výkonem 118 kW. Přestože je nový motor výkonnější, ušetří 0,6 litru paliva. Z Golfu GTI byla adaptována další novinka pod kapotou modelu Scirocco v podobě motoru 2.0 TSI, u kterého snížení spotřeby paliva o 1,4 litru v porovnání s předchůdcem odpovídá již zmiňovaným 19 procentům.

Dva turbodiesely TDI pro Scirocco dosahují nyní výkonu 110 kW a 135 kW. Oba motory jsou se spotřebou 4,1 l/100 km (110 kW), resp. 4,3 l/100 km (135 kW) extrémně úsporné. V porovnání s méně výkonnými motory předchůdce byla spotřeba paliva snížena u obou TDI o 0,8 litru.

Čtyři motory TSI a dvě jednotky TDI (verze s šestistupňovou mechanickou převodovkou):

motor výkon Spotřeba na 100 km CO2/km
1.4 TSI 92 kW 5,4 l benzinu 125 g
2.0 TSI 132 kW 6,0 l 139 g
2.0 TSI 162 kW 6,0 l 139 g
2.0 TSI 206 kW 8,0 l 187 g
2.0 TDI 110 kW 4,1 l nafty 107 g
2.0 TDI 135 kW 4,3 l 111 g

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Golf R Variant: Více výkonu, více dynamiky, více emocí, více prostoru

Nový Golf R Variant: Více výkonu, více...

Silné kombi: 235 kW (320 k)1, 420 N.m, z nuly na 100 km/h za 4,9 sekundy Výrazný vzhled: Působivý, sportovní design R Vynikající agilita: Pohon všech kol 4MOTION se systémem R-Performance Torque...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ikonický Volkswagen Van první generace se vrací, tentokrát jako RC stavebnice

Ikonický Volkswagen Van první generace...

Ikonický Volkswagen Transporter první generace neboli Typ 2, který je z hlediska designu mladším bratrem snad ještě slavnějšího brouka (oficiálně VW Typ 1), po letech znovu ožívá. Tentokrát v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Golf R přijíždí na start: Světová premiéra nejvýkonnějšího sériového Golfu všech dob

Nový Golf R přijíždí na start:...

TSI o výkonu 235 kW (320 k): Golf R zrychlí z klidu na 100 km/h za pouhých 4,7 sekundy R-Performance Torque Vectoring: Golf R sériově s novým pohonem všech kol Nový etalon jízdní dynamiky: Pohon...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejlepší hodnocení pro ID.3: Pět hvězd v testu Euro NCAP

Nejlepší hodnocení pro ID.3: Pět...

Vysoká dílčí hodnocení ve všech typech testů ID.3 excelentně chrání dospělé cestující i děti V nárazovém testu přesvědčil i nový sériově dodávaný centrální airbag ID.31 má za...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Rekordní dojezd: ID.3 dojel z Cvikova do Švýcarska na jedno nabití

Rekordní dojezd: ID.3 dojel z Cvikova do...

ID.3 v cíli rekordní jízdy ve švýcarském Schaffhausenu Elektrický Volkswagen absolvoval trasu dlouhou 531 kilometrů bez doplňování elektrické energie Oficiální dojezd podle metodiky WLTP byl...