Volkswagen zahajuje na českém trhu předprodej nových modelů Tiguan a Passat

Volkswagen zařadil do předprodeje na českém trhu nové generace oblíbených modelů Tiguan a Passat. Třetí generace kompaktního SUV a devátá generace manažerského kombi přinášejí do svých segmentů pokrokové technologie a na první pohled zaujmou působivým designem a precizními liniemi. Ceny modelů Tiguan a Passat začínají již od 899 900 Kč, resp. 999 900 Kč.

The new Passat Elegance in the colour Mariposit Green Metallic

Třetí generace modelu Tiguan startuje již od 899 900 Kč

Třetí generace SUV značky Volkswagen byla kompletně nově navržena a ve všech oblastech vylepšena. Toto SUV je ještě hospodárnější než dosud díky novému hybridnímu pohonu s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Nové uspořádání přístrojové desky s důsledně intuitivním ovládáním zahrnuje ještě větší počet digitálních služeb a aplikací. Nejnovější generace systému „Park Assist“ automatizuje zaparkování vozidla i vyjetí z parkovacího místa. Nový adaptivní podvozek „DCC Pro“ zdokonaluje komfort a dynamiku jízdy. V sériové výbavě jej mají varianty 4MOTION a eHybrid.

Tiguan je nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Tiguan, Life, Elegance a R-Line.

Ceny základní verze modelu Tiguan s 48V mild hybridním pohonem o výkonu 96 kW (130 k) začínají od 899 900 Kč.

Hospodárné pohony – eHybrid, eTSI, TSI a TDI

Nový Tiguan bude nabízen s osmi různými pohony. Již nyní lze objednávat dva nové 48V mild hybridní pohony. Jednotky eTSI poskytují nejvyšší výkon 96 kW (130 k) nebo 110 kW (150 k) a disponují automatickou deaktivací válců (ACT). Obě verze Tiguan eTSI kombinují vysokou hospodárnost s vynikajícími výkony. Zákazníci si v současnosti mohou nakonfigurovat auto také s osvědčeným vznětovým motorem TDI o výkonu 110 kW (150 k). Ještě výkonnější pohonné jednotky TSI a TDI pro náročné řidiče budou do nabídky přidány v následujících týdnech.

Ve třetí generaci kompaktního SUV vévodí na moderně uspořádané přístrojové desce nový digitální panel sdružených přístrojů Digital Cockpit a velký displej informačního a zábavního systému MIB4, který má sériově ve všech variantách úhlopříčku 12,9 palce, za příplatek dokonce až 15 palců. Sedadla vpředu jsou ve všech výbavových stupních sériově vyhřívaná. Nastavení vozu si může řidič kdykoli přizpůsobit vlastním preferencím nebo aktuálním provozním podmínkám voličem jízdních režimů s OLED displejem.

Bohatou sériovou výbavu Tiguanu lze již ve fázi předprodeje na přání výhodně individualizovat akčními pakety u všech výbavových variant se zákaznickou výhodou 25%.

The new Passat Elegance in the colour Mariposit Green Metallic

Devátou generaci modelu Passat lze pořídit již za 999 900 Kč

I zcela nově vyvinutou devátou generaci modelu Passat lze objednávat. Tento model přesvědčí novým aerodynamickým designem, vysokou kvalitou, novými hospodárnými pohony i novým hybridním pohonem s čistě elektrickým dojezdem cca 100 km. Devátá generace Passatu bude nabízena výhradně jako prostorné kombi. Passat patří s dosud více než 34 miliony prodaných vozů mezi bestsellery značky Volkswagen.

Největší Passat všech dob

Volkswagen zavádí do výroby devátou generaci modelu Passat pouze v karosářské variantě kombi. Ta dostala do vínku rozvor náprav 2841 mm a mimořádně prostornou karoserii s variabilním interiérem, jejíž vnější délka je 4917 mm, šířka 1849 mm a výška 1506 mm. Z prodloužení rozvoru náprav, o 50 mm oproti předchůdci, těží především prostor pro nohy cestujících na zadních sedadlech. Nový Passat je dokonalým všestranným automobilem pro podnikání i volný čas také díky svému výrazně většímu objemu zavazadlového prostoru až 1920 litrů (dosud 1780 litrů) po sklopení asymetricky dělených zadních sedadel. V základní konfiguraci se zadními sedadly nabídne plných 690 litrů.

Volkswagen zcela nově koncipoval rovněž velmi kvalitní interiér. Jeho dominantou je přehledně členěná přístrojová deska s velkoplošnými zobrazovacími plochami včetně sériově dodávaného 12,9“ displeje (úhlopříčka 32 cm), který může být na přání nahrazen obrazovkou o úhlopříčce 15 palců (38 cm). Technickým základem je nejnovější generace modulární platformy pro informační a zábavní systémy (MIB4). Nový Passat sdílí strukturu menu a grafiku mimo jiné s elektrickými modely ID.

V oblasti pohonu mají zákazníci na výběr sedm variant: nový zážehový motor s mild hybridní technikou (1.5 eTSI 110 kW/150 k), dva nové plug-in hybridní pohony (eHybrid 150 kW/204 k a 200 kW/272 k), dvě přeplňované vznětové jednotky (2.0 TDI 110 kW/150 k a 142 kW/193 k 4MOTION) a dva přeplňované zážehové čtyřválce (2.0 TSI 150 kW/204 k a 195 kW/265 k 4MOTION). Ve všech případech je hnací síla přenášena na vozovku prostřednictvím sériově dodávané sedmistupňové, resp. šestistupňové (eHybrid) dvouspojkové převodovky DSG. Ceny základní verze modelu Passat s mild hybridním pohonem o výkonu 110 kW (150 k) začínají od 999 900 Kč.

Nový Passat nabízí velmi bohatou sériovou výbavu už od základní verze. Její součástí jsou mimo jiné nejnovější informační a zábavní systém MIB4, technologie Car2X, App Connect (bezdrátová integrace telefonů Apple a Android), automatická klimatizace, rozhraní USB-C s nabíjecím výkonem 45 W vpředu, LED světlomety, zadní LED svítilny a velký počet asistenčních systémů od adaptivního tempomatu ACC přes asistenta pro změnu jízdního pruhu Side Assist, systém pro sledování okolí vozidla Front Assist a asistenta pro jízdu v jízdním pruhu Lane Assist až po asistenta pro odbočování, asistenta pro zaparkování a vyjetí z parkovacího místa, zadní kameru Rear View a rozpoznávání dopravních značek. Podobně jako Tiguan je i Passat nabízen se čtyřmi výbavovými liniemi: Passat, Business, Elegance a R-Line.

Možnosti individualizace nového modelu Passat ve fázi předprodeje rozšiřují akční pakety s cenovým zvýhodněním od 11 % do 22 %.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Svět mobility se mění: Nový ID. Buzz GTX představuje nejvýkonnější Bulli všech dob

Svět mobility se mění: Nový ID. Buzz...

Značka Volkswagen Užitkové vozy představila ve světové premiéře nový model ID. Buzz GTX s nejvyšším výkonem až 250 kW (340 k). To neznamená nic jiného, než že jde o nejvýkonnější Bulli...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dokonalý VW Touareg po plastice

Dokonalý VW Touareg po plastice

Tohle je sága rodu Touaregu. Před mnoha lety se objevila první generace, která definovala pojem lidový off-road. Dnes je technologicky nejlepší Volkswagen někde úplně jinde… Před více než 20...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poodhaluje nový Transporter

Volkswagen poodhaluje nový Transporter

Volkswagen Užitkové vozy uvede v roce 2024 na evropský trh nástupce současných modelů Transporter 6.1 a Caravelle 6.1. Nová generace této produktové řady byla významně vylepšena ve všech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejkompaktnější SUV od VW je ještě lepší než dosud

Nejkompaktnější SUV od VW je ještě...

Volkswagen spouští předprodej vizuálně a technicky zdokonaleného modelu T-Cross. Výrazný vnější design je nyní ještě atraktivnější. Nově navrženy byly sériově dodávané LED světlomety...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Amarok jako kempovací vůz se střešním stanem a hardtopem

Nový Amarok jako kempovací vůz se...

Volkswagen Užitkové vozy představuje na veletrhu Caravan Salon přestavbu modelu Amarok PanAmericana. Tento speciální pick-up byl upraven společností Genesis Import. Vznikl tak dokonalý automobil pro...