Svět mobility se mění: Nový ID. Buzz GTX představuje nejvýkonnější Bulli všech dob

Značka Volkswagen Užitkové vozy představila ve světové premiéře nový model ID. Buzz GTX s nejvyšším výkonem až 250 kW (340 k). To neznamená nic jiného, než že jde o nejvýkonnější Bulli všech dob.

Navíc se dvěma rozvory náprav a dvěma velikostmi akumulátorové baterie, volitelně 5, 6 nebo 7 sedadel, k tomu sériově dodávaný pohon všech kol – optimální tažná síla a trakce v každé jízdní situaci. „Tento vůz by se vlastně měl jmenovat ID. Buzz GTXXL! To je skvělý začátek roku 2024,“ nastiňuje Lars Krause, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy.

ID. Buzz GTX je ve verzi s normálním rozvorem vybaven novou sadou akumulátorů s využitelnou kapacitou 79 kWh. Verze s prodlouženým rozvorem náprav (plus 250 mm) je napájena z rovněž nové akumulátorové baterie o využitelné kapacitě 86 kWh. Obě verze GTX mají společný sériově dodávaný pohon všech kol 4MOTION a předběžný údaj zrychlení z 0 na 100 km/h za pouhých 6,5 sekundy. Předprodej modelu ID. Buzz GTX bude zahájen v létě.

Elektrický pohon všech kol

Nový ID. Buzz GTX je vybaven dvěma elektromotory. Přední nápravu pohání elektromotor o výkonu 80 kW, zadní nápravu elektromotor o výkonu 210 kW – oba společně tvoří pohon všech kol. Nejvyšší rychlost obou verzí modelu GTX bude elektronicky omezena na 160 km/h. Elektromotorům modelu ID. Buzz GTX dodává elektrickou energii akumulátorová baterie o kapacitě 79 kWh, resp. 86 kWh. Sada akumulátorů s kapacitou 79 kWh může být na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích nabíjena výkonem až 185 kW. Při využití maximálního nabíjecího výkonu trvá nabití z 10 na 80 procent cca 26 minut. Při doplňování elektrické energie do akumulátorové baterie o kapacitě 86 kWh na stejnosměrných rychlonabíjecích stanicích dosahuje nabíjecí výkon až 200 kW. I v tomto případě je tak nabíjení z 10 na 80 procent maximálním nabíjecím výkonem otázkou cca 26 minut.

Tažná síla GTX

ID. Buzz GTX nabízí díky nárůstu výkonu o 100 kW (136 k) a pohonu všech kol 4MOTION ještě vyšší maximální přípustnou hmotnost přívěsu. Verze s normálním rozvorem náprav si suverénně poradí s přívěsem o hmotnosti až 1800 kg (brzděný, stoupání 8 procent), u verze ID. Buzz GTX s dlouhým rozvorem náprav to je maximálně 1600 kg. Nejvyšší přípustnou hmotnost přívěsu se tak podařilo zvýšit o 800 kg, resp. 600 kg. Systém 4MOTION poskytuje značné výhody z hlediska trakce především na mokrém povrchu nebo na nezpevněných cestách, ale také při jízdě s přívěsem. Nový ID. Buzz GTX je tak ideálním vozem pro tažení přívěsu – například pro přepravu lodi nebo koní, při níž se souprava s přívěsem často pohybuje v terénu s kluzkým povrchem.

Exteriér GTX

ID. Buzz GTX se vyznačuje individualizovanou čelní partií. Nárazník v designu GTX s černou voštinovou mřížkou ventilačního otvoru a novými aerodynamickými prvky na krajích přispívá k dynamickému a současně originálnímu vzhledu. Na levé a pravé straně jsou do nárazníku integrovány nově navržené prvky světel pro denní svícení. Všechny černé karosářské prvky, mezi něž patří nová mřížka ventilačního otvoru, aerodynamické prvky, nápisy GTX a kryty vnějších zpětných zrcátek, mají leskle černou povrchovou úpravu. ID. Buzz GTX je navíc sériově vybaven 20“ koly z lehké slitiny „Solna“. Spektrum kol pro verzi GTX rozšiřují dva nové typy 21“ kol z lehké slitiny4. Součástí sériové výbavy jsou vždy „světlomety IQ.LIGHT – LED Matrix “. Exkluzivně pro ID. Buzz GTX je navíc nabízen nový lak v odstínu „červená Cherry“. Zákazníci si mohou tuto červenou barvu objednat jako sériově dodávaný nemetalický lak nebo si mohou svůj vůz na přání nakonfigurovat s dvoubarevným lakováním4 v kombinaci s metalickým lakem „stříbrná Mono“.

Interiér GTX

Sportovní charakter nejvýkonnější verze modelu ID. Buzz umocňují tmavé barvy interiéru. Obě verze modelu ID. Buzz GTX jsou jako jediní zástupci této modelové řady vybaveny černým čalouněním stropu. Ve specifickém designu GTX byla navíc koncipována sedadla. Vpředu nalézají uplatnění elektricky nastavitelná komfortní sedadla s paměťovou funkcí pro uložení nastavené polohy. Sedadla ozvláštňuje čalounění černou tkaninou z mikrovlákna „ArtVelours Eco“ s novým kosočtvercovým vzorem, červeným kontrastním prošíváním a červeným lemováním. Červeným křížovým prošitím je ozdoben i multifunkční volant, doplněný navíc červeným ozdobným prvkem na spodním rameni a chromovaným nápisem GTX.

Prostor pro cestující GTX

ID. Buzz GTX s normálním rozvorem náprav má pětimístný interiér s třímístnou lavicí dělenou v poměru 40:60 ve druhé řadě (2/3) nebo šestimístný interiér4 se dvěma samostatnými sedadly ve druhé a třetí řadě (2/2/2). Rovněž prodloužený ID. Buzz GTX si mohou zákazníci nakonfigurovat jako pětimístný automobil s třímístnou zadní lavicí (2/3) nebo jako šestimístný vůz4 (2/2/2). Kromě toho bude tato verze k dispozici také se sedmimístným interiérem vybaveným třímístnou lavicí ve druhé řadě a dvěma samostatnými sedadly ve třetí řadě (2/3/2). V závislosti na verzi jsou sedadla ve druhé řadě podélně posuvná v rozsahu 150 mm (normální rozvor náprav) nebo 200 mm (dlouhý rozvor náprav).

Zavazadlový prostor GTX

Zavazadlový prostor pětimístného modelu ID. Buzz GTX (normální rozvor náprav) má objem 1121 litrů (do výšky opěradel zadních sedadel) až 2123 litrů (zadní lavice sklopená, do výšky opěradel předních sedadel). Ještě prostornější je prodloužený ID. Buzz GTX. Jeho zavazadlový prostor nabízí při naložení do výšky opěradel druhé řady sedadel objem 1340 litrů. Po sklopení sedadel v prostoru pro cestující a využitím ložné plochy až za první řadu sedadel lze do delšího modelu ID. Buzz GTX naložit náklad o objemu až 2469 litrů. V dlouhé verzi GTX je dokonce i při obsazení sedmi osobami k dispozici zavazadlový prostor za třetí řadou sedadel o objemu 306 litrů. V závislosti na konfiguraci sedadel mohou být obě verze modelu ID. Buzz GTX vybaveny dlouhou nebo krátkou podlahou Multiflex (včetně dvou skládacích boxů). Podlaha Multiflex vytvoří druhou ložnou plochu, která je při sklopených zadních sedadlech rovná.

Moderní „Samba Bus“

ID. Buzz s dlouhým rozvorem náprav je nyní na přání nabízen s panoramatickou střechou „Smart Glas“, do jejíhož vrstveného skla je integrována fólie s tekutými krystaly. U této střechy lze elektronicky měnit průsvitnost skla od transparentního až po neprůhledné. Dosud největší panoramatická střecha v modelové paletě značky Volkswagen promění ID. Buzz v moderní „Samba Bus“.

Popisky

O 100 kW vyšší výkon: Volkswagen Užitkové vozy představuje nový ID. Buzz GTX1 (250 kW/340 k) jako nejvýkonnější sériově vyráběný model Bulli všech dob.

Dva rozvory náprav, dvě nové sady akumulátorů: ID. Buzz GTX s normálním rozvorem přijíždí se 79kWh akumulátorovou baterií, ID. Buzz GTX s dlouhým rozvorem obdrží sadu akumulátorů o kapacitě 86 kWh.

Velká tažná síla: ID. Buzz GTX s nejvyšší přípustnou hmotností přívěsu až 1800 kg a pohonem všech kol je ideální elektrický vůz pro tažení přívěsu s motocyklem, lodí nebo koňmi.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Borská 59, 301 00 - Plzeň-Karlov
800 900 701
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen zahajuje na českém trhu předprodej nových modelů Tiguan a Passat

Volkswagen zahajuje na českém trhu...

Volkswagen zařadil do předprodeje na českém trhu nové generace oblíbených modelů Tiguan a Passat. Třetí generace kompaktního SUV a devátá generace manažerského kombi přinášejí do svých...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Dokonalý VW Touareg po plastice

Dokonalý VW Touareg po plastice

Tohle je sága rodu Touaregu. Před mnoha lety se objevila první generace, která definovala pojem lidový off-road. Dnes je technologicky nejlepší Volkswagen někde úplně jinde… Před více než 20...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Volkswagen poodhaluje nový Transporter

Volkswagen poodhaluje nový Transporter

Volkswagen Užitkové vozy uvede v roce 2024 na evropský trh nástupce současných modelů Transporter 6.1 a Caravelle 6.1. Nová generace této produktové řady byla významně vylepšena ve všech...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejkompaktnější SUV od VW je ještě lepší než dosud

Nejkompaktnější SUV od VW je ještě...

Volkswagen spouští předprodej vizuálně a technicky zdokonaleného modelu T-Cross. Výrazný vnější design je nyní ještě atraktivnější. Nově navrženy byly sériově dodávané LED světlomety...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Amarok jako kempovací vůz se střešním stanem a hardtopem

Nový Amarok jako kempovací vůz se...

Volkswagen Užitkové vozy představuje na veletrhu Caravan Salon přestavbu modelu Amarok PanAmericana. Tento speciální pick-up byl upraven společností Genesis Import. Vznikl tak dokonalý automobil pro...