Na mezinárodním Autosalonu v Detroitu se ve světové premiéře představí 14. ledna zcela nové kupé Lexus RC F

Nové kupé Lexus RC F dravého vzhledu pohání nový agregát 5,0 l o výkonu, který překračuje 450 k.

1mlexde1000

Lexus RC F

1mlexdeinter1000

– byl koncipován s ohledem na optimální stabilitu za vysokých rychlostí, což je klíčové u nejvýkonnějšího sportovního vozu s motorem V8, jenž kdy Lexus vyrobil. Charakterizují jej širší kola a pneumatiky, aktivní zadní spoiler, zvětšené nádechy chladícího vzduchu a komponenty z uhlíkových vláken, které dohromady utvářejí to, co Lexus popisuje termínem ‘funkční krása’.

Design vnějšku vozu

Předním partiím modelu RC F dominuje pro Lexus charakteristická maska chladiče ve tvaru vřetene s jemným „F“ motivem aplikovaným do mřížky pod symbolem Lexus. I samotná kapota je vyšší než v případě modelu RC, a napomáhá tak utvářet dynamický rozšířený profil, jenž verzi F přísluší. Model F lze dále rozpoznat díky jeho postoji, ke kterému přispívají průduchy pod předním nárazníkem a blatníky, stejně tak jako strategicky rozmístěná aerodynamická stabilizační žebra.

Vzduchové kanály v zadní části předních blatníků navazují na rozšířené prahy karoserie, a tvoří tak písmeno „L“. K celkově agresivnímu vyznění přispívají celkem čtyři lichoběžníkové koncovky výfuků, umístěné vždy ve dvojicích nad sebou.

Model RC F se svým designem inspiroval u supersportovního vozu Lexus LFA. Ze zádě RC F se při rychlostech nad 80 km/h vysouvá aktivní zadní spoiler, který zajíždí zpět, když rychlost poklesne pod 40 km/h, aby byly zdůrazněny linie kupé u stojícího vozu.

V závislosti na stupni výbavy jsou k dispozici tři verze desetipaprskových kol o rozměru 19″, vyrobených z kované hliníkové slitiny. Dvě verze jsou strojově leštěné, zatímco u nejvyššího stupně výbavy jsou kola ručně leštěná specialisty.

Design interiéru

Dravý exteriér modelu Lexus RC F jde ruku v ruce s pozoruhodným interiérem, jenž připomíná kokpit. Jako jedinečné lze označit ukazatele, volant, sedadla, dekory i pedály. Přístrojovému panelu dominuje přepínatelný kruhový ukazatel, jenž se mění v závislosti na některém ze čtyř volitelných jízdních režimů. Mění se zobrazované údaje, barva displeje i velikost písma.

Velmi důležité je i pohodlí cestujících. V modelu RC F je poprvé použit volant se silným věncem eliptického průřezu (novinka u značky Lexus) a optimálním umístěním pádel ručního řazení. Zcela nová sedadla s dlouhými opěradly a vystupujícím označením „F“ na opěrkách hlavy byla navržena tak, aby připomínala těsně obepnuté sportovní oblečení a nabídla i podobnou úroveň opory. U sedadel lze volit z pěti různých typů kůže, vždy s kontrastním stehováním.

U brzdového a plynového pedálu jsou nově použity unikátní gumové drážky ve tvaru písmene „L“, které spojují formu s funkčností a zajišťují lepší kontakt při ovládání.

Vůz se poprvé ukáže na mezinárodním autosalonu NAIAS 2014 v Detroitu; tisková konference se uskuteční na stánku Lexus 14. ledna 2014 v 8:45 ráno východního standardního času (14:45 SEČ).

Více informací: www.lexus.cz, www.lexus.sk

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
AUTOCENTRUM Olomouc s.r.o.
Horní Lán 445/1, 779 00 - Olomouc
585 750 354
seat@seatolomouc.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Lexus LBX a inovovaný UX se představují v národní premiéře

Nový Lexus LBX a inovovaný UX se...

Zbrusu nové SUV značky Lexus pod označením LBX a inovovaný model UX se zcela novým hybridním pohonem se v národní premiéře představily v luxusním prostředí resortu Chateau Mcely. Hlavní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LBX je tak trochu jiný Lexus do města

LBX je tak trochu jiný Lexus do města

LBX je zcela novým modelem pro nový trh značky Lexus v Evropě. Má ambice změnit pravidla hry a stát se klíčovým modelem k dalšímu růstu značky v tomto regionu. LBX, dosud nejkompaktnější...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lexus prodlužuje hybridům jízdu na elektřinu

Lexus prodlužuje hybridům jízdu na...

Prémiová automobilka Lexus vyvinula systém, který optimalizuje hybridní pohon tak, aby vůz zůstal v elektrickém režimu co nejdéle. Systém Predictive Efficient Drive automaticky optimalizuje...

Luxus podle Britů? NX z garáže Lexus

Lexus NX 450h+ získal ve Velké Británii ocenění v anketě Company Car and Van Awards jako nejlepší prémiové auto roku 2022. Druhá generace tohoto modelu má nejvyšší úroveň bezpečnosti díky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ díky inteligentnímu pohonu Direct4

Mimořádné jízdní vlastnosti Lexusu RZ...

Nový Lexus RZ je první auto této značky postavené od základu jako elektromobil. Vůz má 313 koní přenášených na všechna čtyři kola pomocí inteligentního pohonu Direct4. Jeho úkolem je...