Na mezinárodním Autosalonu v Detroitu se ve světové premiéře představí 14. ledna zcela nové kupé Lexus RC F

Nové kupé Lexus RC F dravého vzhledu pohání nový agregát 5,0 l o výkonu, který překračuje 450 k.

1mlexde1000

Lexus RC F

1mlexdeinter1000

– byl koncipován s ohledem na optimální stabilitu za vysokých rychlostí, což je klíčové u nejvýkonnějšího sportovního vozu s motorem V8, jenž kdy Lexus vyrobil. Charakterizují jej širší kola a pneumatiky, aktivní zadní spoiler, zvětšené nádechy chladícího vzduchu a komponenty z uhlíkových vláken, které dohromady utvářejí to, co Lexus popisuje termínem ‘funkční krása’.

Design vnějšku vozu

Předním partiím modelu RC F dominuje pro Lexus charakteristická maska chladiče ve tvaru vřetene s jemným „F“ motivem aplikovaným do mřížky pod symbolem Lexus. I samotná kapota je vyšší než v případě modelu RC, a napomáhá tak utvářet dynamický rozšířený profil, jenž verzi F přísluší. Model F lze dále rozpoznat díky jeho postoji, ke kterému přispívají průduchy pod předním nárazníkem a blatníky, stejně tak jako strategicky rozmístěná aerodynamická stabilizační žebra.

Vzduchové kanály v zadní části předních blatníků navazují na rozšířené prahy karoserie, a tvoří tak písmeno „L“. K celkově agresivnímu vyznění přispívají celkem čtyři lichoběžníkové koncovky výfuků, umístěné vždy ve dvojicích nad sebou.

Model RC F se svým designem inspiroval u supersportovního vozu Lexus LFA. Ze zádě RC F se při rychlostech nad 80 km/h vysouvá aktivní zadní spoiler, který zajíždí zpět, když rychlost poklesne pod 40 km/h, aby byly zdůrazněny linie kupé u stojícího vozu.

V závislosti na stupni výbavy jsou k dispozici tři verze desetipaprskových kol o rozměru 19″, vyrobených z kované hliníkové slitiny. Dvě verze jsou strojově leštěné, zatímco u nejvyššího stupně výbavy jsou kola ručně leštěná specialisty.

Design interiéru

Dravý exteriér modelu Lexus RC F jde ruku v ruce s pozoruhodným interiérem, jenž připomíná kokpit. Jako jedinečné lze označit ukazatele, volant, sedadla, dekory i pedály. Přístrojovému panelu dominuje přepínatelný kruhový ukazatel, jenž se mění v závislosti na některém ze čtyř volitelných jízdních režimů. Mění se zobrazované údaje, barva displeje i velikost písma.

Velmi důležité je i pohodlí cestujících. V modelu RC F je poprvé použit volant se silným věncem eliptického průřezu (novinka u značky Lexus) a optimálním umístěním pádel ručního řazení. Zcela nová sedadla s dlouhými opěradly a vystupujícím označením „F“ na opěrkách hlavy byla navržena tak, aby připomínala těsně obepnuté sportovní oblečení a nabídla i podobnou úroveň opory. U sedadel lze volit z pěti různých typů kůže, vždy s kontrastním stehováním.

U brzdového a plynového pedálu jsou nově použity unikátní gumové drážky ve tvaru písmene „L“, které spojují formu s funkčností a zajišťují lepší kontakt při ovládání.

Vůz se poprvé ukáže na mezinárodním autosalonu NAIAS 2014 v Detroitu; tisková konference se uskuteční na stánku Lexus 14. ledna 2014 v 8:45 ráno východního standardního času (14:45 SEČ).

Více informací: www.lexus.cz, www.lexus.sk

 

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Největší obchodní dům

automobilů v ČR

 

Motto AUTO JAROV zní: „Prodejem naše služby nekončí...”

Kontakt:
AUTO JAROV, s.r.o.
130 00 Praha 3, Osiková 2
251 002 111
autojarov@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear a Lexus spolupracují na budoucnosti elektromobility

Goodyear a Lexus spolupracují na...

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou novou vizi elektromobilu společnosti Lexus. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím jiným nesrovnatelný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.