Mercedes-Benz aktualizuje svou nabídku pancéřovaných vozidel představením nového modelu S 600 Guard, vycházejícího z nové třídy S (podrobná informace).

S 600 Guard nabízí kompletní ochranu na úrovni třídy balistické odolnosti VR9 (v průhledné a neprůhledné oblasti).

1nmbguar800

Nový vrcholný model Mercedes-Benz Guard za cenu se pohybuje kolem 9 milionů  korun bez možných příplatků.

– přináší do segmentu pancéřovaných automobilů dosud nevídanou úroveň díky prvotřídnímu komfortu, suverénnímu podvozku AIRMATIC, výkonnému motoru V12, inteligentním asistenčním systémům a neomezeným užitným vlastnostem v každodenním provozu. Mercedes-Benz tak důsledně pokračuje v dlouhé tradici pancéřovaných vozidel s hvězdou, která poskytují své posádce speciální ochranu.

Mercedes-Benz nabízí s modely Guard v celosvětovém měřítku nejširší paletu pancéřovaných vozidel. Výrobní program Mercedes-Benz Guard zahrnuje v současnosti vozy třídy S, E, M a G. Nejnovějším členem rodiny modelů Guard s hvězdou je Mercedes-Benz S 600 Guard.

Neukazovat slabá místa – integrované pancéřování

Pancéřování modelu S 600 Guard je na základě dlouholetých zkušeností značky Mercedes-Benz s konstrukcí vozidel, nabízejících speciální ochranu, koncipováno podle principu integrovaného pancéřování. Mezi zásadní přednosti patří:

 • Nejvyšší možná pevnost a stabilita díky cílenému vyztužení základní struktury, které bylo integrováno už do procesu výroby skeletu karoserie.
 • Zachování vysokého standardního komfortu díky promyšlené integraci všech ochranných prvků a jejich inteligentnímu překrytí.

Již během fáze výroby skeletu karoserie jsou integrovány ochranné komponenty ze speciálních ocelí do dutin mezi strukturou skeletu a vnějšími panely. Speciální aramidové a polyethylenové komponenty zvyšují dodatečnou ochranu před střepinami. Na mimořádně kritických místech, jako jsou spáry a přechody mezi různými materiály, zaručují komplexní balistickou ochranu inteligentní systémy překrytí.

Okna jsou pevnou a zásadní součástí ochranných opatření. Na vnitřní straně mají vrstvu polykarbonátu proti střepinám a díky své vrstvené struktuře nabízejí vynikající optické vlastnosti. Mimořádná pozornost z hlediska bezpečnosti byla věnována významu prosklení při výběru odpovídajících materiálů a jeho tlouštěk.

Součinností všech komponentů vzniká pro cestující prostor s velmi účinnou ochranou, který kromě balistické ochrany zahrnuje také kompletní ochranu před trhavinami. Také při boční explozi výbušné nálože se střepinami, v blízkosti vozidla, jsou cestující účinně chráněni pancéřováním.

Nový S 600 Guard bez problémů dostál všem požadavkům příslušných německých úřadů

– zabývajících se ochranou osob, díky svému propracovanému a účinnému ochrannému systému. Zároveň je jako první vozidlo kompletně certifikován v souladu s nejvyšší třídou balistické odolnosti VR9 (podle BRV 2009, verze 2). Co se týče trhavin, prokázal nový sedan S-Guard svou vynikající úroveň splněním normy ERV2010 a požadavků Spolkového kriminálního úřadu BKA (Bundeskriminalamt). Nové pancéřování podlahy poprvé zakrývá podlahu téměř kompletně, což je v tomto segmentu civilních pancéřovaných vozidel jedinečné.

Diskrétnost je samozřejmostí

Navzdory rozsáhlým ochranným opatřením se S 600 Guard svým zevnějškem téměř vůbec neliší od běžné verze třídy S. Exteriér zaujme stejně elegantními plochami a liniemi, které propůjčují vozidlu již v klidu dojem síly a dynamiky, stejně pregnantním uspořádáním vysokovýkonných světlometů LED a stejným solitérním stylem zadních svítilen, osazených technikou LED. Protože S 600 Guard nelze prakticky vůbec rozpoznat jako pancéřovaný luxusní sedan, splňuje tato novinka nejlepším možným způsobem další důležitý požadavek na pancéřovaná vozidla: maximální diskrétnost díky své nenápadnosti.

S 600 Guard disponuje velkorysým prostorovým konceptem.

S 600 Guard skvěle plní roli vrcholného modelu třídy S příkladnou nabídkou místa pro hlavy cestujících a šířkou v úrovni loktů na zadních sedadlech. Ve svém segmentu je třídou sama pro sebe také v dalších rozměrech, definujících úroveň komfortu, ať se jedná o výšku prahu dveří nebo rozměry vstupního otvoru po otevření dveří. Nový S 600 Guard je kromě toho poprvé – a jako jediný v segmentu luxusních sedanů – nabízen jak ve čtyřmístné, tak i v plnohodnotně pětimístné verzi, a s objemem zavazadlového prostoru 350 litrů i vysokou užitečnou hmotností poskytuje neomezenou využitelnost v každodenním provozu.

Díky důmyslně integrovanému pancéřování zůstává i ve variantě Guard pro cestující zachována atmosféra první třídy sedanu třídy S, která splňuje nejvyšší nároky na dojem kvality, výbavu a komfort. Téměř bez výjimky jsou i pro verzi S-Guard k dispozici prvky komfortní výbavy sériově vyráběných variant, včetně rozmanitých inovací. Mezi ně patří například:

 • Šoférský paket, zahrnující nastavení sedadla spolujezdce pro jízdu s řidičem, komfortní opěrky hlavy EASY ADJUST pro řidiče a spolujezdce, na straně spolujezdce sklopné a odnímatelné, a opěrky pro nohy, které jsou na straně spolujezdce elektricky výsuvné.
 • Sedadlo Executive vzadu na straně spolujezdce nabízí opěrku nohou a airbag v sedáku.
 • Komfortní paket pro sedadla vzadu včetně vnějších sedadel vzadu s nastavitelnými bočními polštáři, vyhřívání sedadel Plus a masážní funkcí ENERGIZING.
 • Paket PRE-SAFE® pro zadní sedadla s osvětlenými podávači bezpečnostních pásů, předpínači bezpečnostních pásů PRE-SAFE® a airbagy v bezpečnostních pásech pro vnější sedadla vzadu, automatické dovírání dveří a víka zavazadlového prostoru.
 • Zadní sedadla ve stylu první třídy s průběžnou středovou konzolou promění zadní část interiéru v pojízdnou kancelář se dvěma samostatnými křesly.
 • Vyspělý telefonní systém v zadní části interiéru nabízí ovládací sluchátka s dotykovým displejem a vlastní zónu handsfree pro cestující vzadu.
 • Paket pro tepelný komfort vyhřívá všechny plochy, s nimiž přicházejí cestující do styku, na zvolenou příjemnou teplotu.
 • Paket AIR-BALANCE včetně ionizace s vylepšenou filtrací vzduchu a parfémováním.
 • Pro S 600 Guard se kromě toho dodává na přání bodová svítilna pro zadní sedadla s nově vyvinutým osvětlením LED.

S 600 Guard realizuje suverénní jízdní výkony se zážehovým motorem V12

– který nyní dosahuje nejvyššího výkonu 390 kW, takže nabízí ještě větší hnací sílu než motor předchůdce. Díky točivému momentu 830 N.m a samočinné převodovce 7G-TRONIC, která je poprvé k dispozici s motorem V12, dosahuje S-Guard, při nižší spotřebě paliva, pozoruhodných hodnot zrychlení, aby byl schopen rychle opustit nebezpečnou oblast v případě ohrožení. Nejvyšší rychlost je z důvodu hmotnosti elektronicky omezena na 210 km/h.

Suverénní podvozek se vzduchovým odpružením

S 600 Guard nabízí svým cestujícím vynikající jízdní komfort a excelentní jízdní dynamiku na vysoké úrovni Mercedesu. Vděčí za to vzduchovému odpružení AIRMATIC s plynule měnitelnou charakteristikou tlumičů, jakož i zvýšené hmotnosti vozidla přizpůsobeným podvozkovým komponentům a regulačním systémům, jako jsou ESP® nebo ASR. Například přední náprava je vybavena silnějšími vzduchovými pružinami, zatímco zadní náprava je doplněna přídavnými ocelovými pružinami. Stejně jako nepancéřovaná třída S je i S-Guard vybaven trvalým udržováním stálé světlé výšky vpředu i vzadu bez ohledu na zatížení vozidla. Tento systém navíc v modelu S 600 Guard kompenzuje sníženou světlou výšku kvůli pancéřování podlahy.

Brzdy modelu S-Guard jsou oproti sériové verzi výrazně mohutnější, aby byla vyšší hmotnost bezpečně pod kontrolou. Na přední nápravě jsou použity například větší šestipístkové brzdové třmeny a výrazně větší brzdové kotouče. Také brzdy na zadní nápravě jsou robustnější než u sériově vyráběných vozů.

Součástí sériové výbavy modelu S 600 Guard jsou pneumatiky Michelin PAX, schopné jízdy i po ztrátě vzduchu, s doplňkovým systémem sledování tlaku vzduchu v pneumatikách. Tyto pneumatiky umožňují i s poškozením ujet z nebezpečného místa do vzdálenosti až 30 kilometrů.

Inteligentní asistenční systémy

S 600 Guard je samozřejmě vybaven také nejnovějšími technickými inovacemi, díky nimž je Mercedes-Benz třídy S vzorem pro celý vývoj osobních vozidel a také nejprodávanějším luxusním sedanem na světě. Mezi ně patří mimo jiné na přání dodávané asistenční systémy, vyvinuté v rámci konceptu Intelligent Drive s cílem výrazně zvýšit komfort a bezpečnost.

Na přání jsou k dispozici následující systémy:

 • Paket asistenčních systémů PLUS, který zahrnuje asistenční systémy DISTRONIC PLUS s funkcí Stop&Go Pilot, BAS PLUS Bremse, aktivního asistenta pro sledování slepého úhlu a aktivního asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, systém PRE-SAFE® Bremse s rozpoznáváním chodců, ESP® a elektrickou parkovací brzdu.
 • Asistent pro noční vidění Plus
 • Adaptivní světlomety LED ILS (Intelligent Light System)
 • Prostorový kamerový systém s úhlem snímání 360°
 • Speciální prvky výbavy Guard pro ještě vyšší úroveň komfortu a bezpečnosti

Mercedes-Benz nabízí kromě toho další prvky výbavy na přání, které byly koncipovány speciálně pro S-Guard. Mezi ně patří:

 • neprůhledné rolety pro všechna okna vzadu
 • vyhřívaná čelní a boční okna
 • poplašný systém pro případ ohrožení se snadným ovládáním
 • hasicí systém s funkcí samočinné aktivace
 • nouzový systém pro zásobení čerstvým vzduchem, který chrání cestující před vnikáním kouře nebo slzného plynu
 • hydraulické ovládání těžkých skel bočních oken
 • bodové svítilny LED s kardanovým uložením v interiéru vzadu
 • speciální chladicí schránka vzadu

Pro S 600 Guard i další vozidla z rodiny modelů Guard platí stejně jako u sériově vyráběných vozidel v plném rozsahu záruka výrobce. Kromě toho je pro servis, údržbu nebo eventuální opravy modelů Guard k dispozici kompletní celosvětová servisní síť Mercedes-Benz.

Rodina modelů Guard

Aktuální program Mercedes-Benz Guard zahrnuje vozidla třídy S, E, M a G. Mercedes-Benz má s celkem devíti modely nejrozsáhlejší nabídku pancéřovaných vozidel.

Mercedes-Benz E-Guard

Modely Mercedes-Benz E-Guard se dodávají se třemi variantami motorů. Se vznětovým šestiválcem v modelu E 350 CDI BlueEFFICIENCY Guard, se zážehovým motorem V6 v modelu E 350 Guard a s motorem V8 5,5 litru v modelu E 500 Guard. Všechny modely E-Guard jsou vybaveny pancéřováním s třídou odolnosti VR4 (podle zkušební směrnice BRV 2009), která zaručuje vysokou úroveň ochrany.

Mercedes-Benz G 500 Guard

Také Mercedes-Benz třídy G se dodává v pancéřované verzi. G 500 Guard je nabízen s motorem V8 5,5 litru a pancéřováním s třídou odolnosti VR6 nebo VR7 (podle zkušební směrnice BRV 2009), která zaručuje nejvyšší úroveň ochrany.

Mercedes-Benz M-Guard

M-Guard je k dispozici ve verzích ML 350 BlueTEC se vznětovým motorem V6 a jako ML 500 s výkonným zážehovým motorem V8. Trvalý pohon všech kol 4MATIC je přitom vždy součástí výbavy a zaručuje nejlepší možnou trakci a zvýšenou jízdní stabilitu. M-Guard s integrovanými ochrannými komponenty splňuje jako vozidlo, nabízející speciální ochranu, všechny požadavky třídy balistické ochrany VR7 (podle zkušební směrnice BRV 2009).

Pro informaci: třídy odolnosti

Vozidla, která nabízejí vysokou úroveň ochrany a odpovídají třídě odolnosti VR4, odolají střelbě z velkorážných revolverů a účinně chrání především před rostoucí kriminalitou související s drogami a stále větší připraveností pouličních zlodějů k násilí.

Automobily s nejvyšší úrovní ochrany v souladu s třídami odolnosti VR6/VR7/VR9 nabízejí účinnou obranu při hrozbě teroristického útoku. Jejich pancéřování je koncipováno nejen proti nábojům z vojenských zbraní, které létají téměř dvojnásobnou rychlostí v porovnání s náboji z revolveru. Kromě toho brání vniknutí střepin z ručních granátů a náloží do interiéru.

 

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Máca s.r.o.
Znojemská 86, 586 01 - Jihlava
567 302 971
jsedlak@automaca.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v České republice

Mercedes-Benz Třídy E Autem roku 2024 v...

Autem roku 2024 v České republice je nová třída E. Rozhodla o tom odborná porota složená z 20 předních českých motoristických novinářů, kteří vítězný automobil vybírali ve dvoukolové...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu akceleruje tři základní elementy

Země. Voda. Vzduch. Hvězda Mercedesu...

Před více než stoletím symbolizovaly tři cípy hvězdy Mercedesu vizi mobility na zemi, moři a ve vzduchu, kterou měl Gottlieb Daimler. V nové kampani značky Mercedes‑Benz ztělesňují také...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Technika z Olympu: Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC

Mercedes-AMG dál kráčí vstříc budoucnosti automobilismu. Že je někde jinde, než konkurence, dokládá manažerským sedanem EQE, které je po luxusní vlajkové lodi EQS druhým modelem...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz připravuje vlastní síť pro vysokovýkonné nabíjení

Mercedes-Benz připravuje vlastní síť...

Mercedes se pouští do energetiky a má dalekosáhlé cíle. Plánuje spuštění globální sítě pro vysokovýkonné nabíjení v Severní Americe, Evropě, Číně a na dalších významných trzích....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Nejvýkonnější Třída S všech dob, tentokrát i s technologií z Formule 1

Nejvýkonnější Třída S všech dob,...

Jak se z klasicky luxusní třídy S stane překofeinovaný rarach, na to se zeptejte v Affalterbachu. Fachmani značky AMG už 50 let dokazují, jak lze proměnit luxusní sedan ve velmi sportovní vůz....