Honda EM1 e: Skútr s baterkou na pronájem

Honda představuje svůj první elektrický skútr – záležitost s ocelovým rámem, výškou sedla 740 mm a celkovou hmotností 95 kg včetně baterie.

HONDA EM1 e:

Model EM1 e: není nic míň než první elektrický skútr pro mladé evropské jezdce. Pohon stroje zajišťuje elektromotor v kole; dojezd činí 41,3 km a maximální rychlost dosahuje 45,0 km/h. A třebaže je první, brzy bude mít svůj „gang“, Honda do roku 2025 chce celosvětově nejméně 10 elektrických jednostopých modelů.

Zkratka „EM“ označuje elektrický skútr a model samotný je zaměřen na mladou generaci hledající snadný, zábavný, tichý a bezemisní městský dopravní prostředek. Typickým řidičem bude student, jehož průměrný denní pohyb po městě se pohybuje kolem 30 km.

Baterky na pronájem

Přelomovou novinkou je elektromotor zabudovaný v kole a zdroj energie Honda Mobile Power Pack e: vyvinutý společností Honda, který lze ze stroje vyjmout a doma snadno nabít pomocí k tomu určené nabíječky.

Nový je také způsob prodeje. Aby zákazníci nemuseli nést odpovědnost za likvidaci nebo recyklaci baterií, bude model EM1 e: společně se zdrojem Honda Mobile Power Pack e: a nabíječkou dostupný formou pronájmu, zapůjčení nebo předplatného (v závislosti na konkrétní zemi). Zákazníci se tak po celou dobu životnosti stroje EM1 e: nebudou muset starat o výkonnost napájecího zdroje Honda Mobile Power Pack e: ani o jeho případnou likvidaci.

Model EM1 e: je plně vybaven digitálním přístrojovým panelem, kvalitními ovládacími prvky, dlouhou podlahou, úložnou schránkou pod sedlem či USB zásuvkou. V seznamu výbavy nechybí ani stupačky pro spolujezdce, zadní nosič či boční stojan pro rychlé parkování.

23YM HONDA EM1 e:

Baterie a nabíječka

Napájení modelu EM1 e: zajišťuje 50V zdroj energie Honda Mobile Power Pack e:, který byl vyvinut se stejným důrazem na odolnost, spolehlivost a kvalitu, jakými jsou již dlouho známé její spalovací motory.

Obsluha baterky je jednoduchá: nabíječka vybavená ventilátorem, který zajišťuje její chlazení, odebírá energii z jednofázové domácí sítě 100–240 V a produkuje maximální výkon 270 W. Hmotnost nabíječky je 5,3 kg a průběh nabíjení je indikován 4 LED diodami. Samotný napájecí zdroj Honda Mobile Power Pack e: váží přibližně 10 kg a díky praktické rukojeti jej lze snadno přenášet a vyměňovat.

HONDA EM1 e:

Doba potřebná pro nabití prázdné baterie je přibližně 6 hodin; k nabití z 25 % na 75 % postačují pouze 2,7 hodiny (160 minut). Díky proslulé odolnosti výrobků značky Honda lze napájecí zdroj Honda Mobile Power Pack e: nabít více než 2 500krát (za interních zkušebních podmínek).

Jmenovitý výkon motoru v kole činí 0,58 kW a jeho maximální výkon dosahuje 1,7 kW. V režimu ECON je výkon omezen na 0,86 kW. Maximální rychlost dosahuje 45 km/h a 10° stoupání EM1 e: zvládá se zatížením 75 kg.

HONDA EM1 e:

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda spustila mohutnou elektrickou ofenzivu

Honda spustila mohutnou elektrickou ofenzivu

Většina automobilek představuje vždy jen jeden nový model s velkým haló. Zcela výjimečně může jít o dva. A pak je tu Honda, která v evropském výzkumném a vývojovém středisku značky v...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nová Honda Civic R znovu získala traťový rekord v Zeleném pekle

Nová Honda Civic R znovu získala...

Model Honda Civic Type R, který byl s mezinárodním ohlasem uveden na trh v loňském roce, si neustále připisuje další ocenění a vyznamenání. Posledním z nich je opětovné překonání rekordu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Lepší Jazz Crosstar e:HEV na našem trhu

Lepší Jazz Crosstar e:HEV na našem trhu

Model Jazz Crosstar prošel několika úpravami exteriéru, které podtrhují jeho odolnější a dobrodružnější vzhled. Výraznější maska chladiče se vyznačuje zřetelnějším voštinovým vzorem....

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda Civic e:HEV se stává autem roku 2023!

Honda Civic e:HEV se stává autem roku 2023!

Civic e:HEV, se dnes stal absolutním vítězem v anketě Auto Roku 2023! Odborná 20členná novinářská porota vybírala původně mezi 26 nominovanými vozy v kole prvním a poté byl výběr zúžen na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Honda a kosmická agentura JAXA vyvinou „systém oběhu obnovitelné energie“

Honda a kosmická agentura JAXA vyvinou...

Společnost Honda podepsala smlouvu o výzkumu a vývoji s japonskou kosmickou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) týkající se „systému oběhu obnovitelné energie“, který má...