Davy fanoušků rychlých kol budou moci poprvé spatřit v akci vysoce výkonné kupé Lexus RC F na probíhajícím Festivalu rychlosti v Goodwoodu (26. – 29. června 2014)

1lexgood850

Lexus RC F sjede z výstavní expozice a vydá se na trať, aby alespoň letmo ukázal svůj výkonnostní potenciál, zejména při ukázkových rychlostních jízdách v rámci festivalových jízd do vrchu. Na stejné trati se bude prezentovat také Lexus LFA zastupující na festivalu nejvýkonnější supersporty.

1lexgoodpall1000

Pod kapotou modelu RC F

– který bude uveden na trh koncem tohoto roku, bije nejvýkonnější vidlicový osmiválec, jaký Lexus doposud vyrobil pro vozy homologované k běžnému provozu. Jednotka o obsahu 5,0 l s 32 ventily dosahuje výkonu přes 450 koní (DIN) a točivý moment více jak 520 Nm, jenž se přenáší na vozovku prostřednictvím speciálně odladěné osmistupňové převodovky SPDS (Sports Direct Shift).

U RC F byla použita nová technologie

– zaručující skvělou ovladatelnost a výtečné rychlostní parametry. Jde o celosvětově první nasazení diferenciálu s funkcí vektorování točivého momentu (TVD) u vozu s motorem vpředu a pohonem zadních kol. Řidič může pomocí tří různých režimů (Standard, Slalom a Track) nastavit systém tak, aby byla zajištěna optimální přilnavost a kontrola nad vozem.

Na výjimečně dobré přilnavosti má zásadní podíl vysoce tuhá karoserie tohoto kupé, kde se uplatnila řada speciálních výrobních metod, jako např. nové materiály pro lepení kovů, spojování laserem s ´housenkovými´ svary nebo vyšší počet bodových svarů.

Předobrazem modelu RC F je nové kupé Lexus RC

– které jej bude následovat na trh v roce 2015. Kromě pokrokovějších konstrukčních technik a vyššího výkonu může RC F zaujmout ještě vyšší atraktivitou pro oko, zejména energickým pojetím typické masky chladiče Lexus ve tvaru vřetene nebo designovými prvky, které se inspirovaly supersportem LFA. Zde se jedná především o výdechy na kapotě nebo kanály chlazení v předních partiích. U karoserie se uplatnily prvky z uhlíkových vláken, které napomáhají k celkovému snížení hmotnosti vozu; najdeme je na střeše, kapotě a aktivním zadním křídle.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Libor Suchý, autoprodejna
Nový Šaldorf 81, 671 81 - Znojmo
515 227 952
seat@autoprodejnasuchy-znojmo.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Goodyear a Lexus spolupracují na budoucnosti elektromobility

Goodyear a Lexus spolupracují na...

Koncept elektrifikovaného Lexusu LF-30 ztělesňuje odvážnou novou vizi elektromobilu společnosti Lexus. Jako oslava 30. výročí značky byl navržen tak, aby přinesl s ničím jiným nesrovnatelný...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Aktuálně nejlepší česká tenistka Karolína Plíšková se spolu se sestrou Kristýnou stala novou tváří značky Mototechna

Aktuálně nejlepší česká tenistka...

Nejlepší současná tenistka Češka Karolína Plíšková se dnešním podpisem smlouvy se společností AURES Holdings stala jednou z tváří značky zánovních vozů Mototechna. Mototechna poskytne...

VIDEO – Lexus UX, RX – Ženeva...

Co je nového u automobilky Lexus se na ženevském autosalonu ptal moderátor Viktor Tamayo ředitele zastoupení Lexus ČR, pana Martina Pelešky.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Lexus NX, Lexus CT 200h...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Lexus přímo z autosalonu ve Frankfurtu.