CRF450R a CRF450R 50th Anniversary jako hlavní novinky řady CRF pro modelový rok 2023

CRF450R a CRF450R 50th Anniversary jako hlavní novinky řady CRF pro modelový rok 2023

The CRF450R, CRF450R 50th Anniversary and CRF450RX headline the 23YM CRF family updates

 • CRF450R disponuje nastavením podvozku a úpravami motoru vycházejícími ze zkušeností továrních jezdců týmu HRC, díky kterým tento stroj umožňuje delší a rychlejší jízdu.
 • Nové sací otvory, přívodní potrubí, těleso škrticí klapky, časování ventilů a nastavení řídicí jednotky přinášejí o více než 10 % vyšší točivý moment při 5000 ot./min. a vyšší, plynuleji dostupný výkon v nízkých otáčkách.
 • Nový zadní tlumič výfuku je nyní vyroben z pevnějšího hliníku, a to bez nárůstu hmotnosti.
 • Rám s revidovanou tuhostí je vyladěn s ohledem na nové nastavení tlumičů s ohledem na ještě lepší trakci a přenos hnací síly; 49mm vidlice Showa se vyznačuje přepracovaným tlumením.
 • CRF450R 50th Anniversary pro modelový rok 2023 na oslavu půlstoletí přítomnosti značky Honda v motokrosovém sportu.
 • Výrazná nová grafika pro modelový rok 2023 zahrnuje zcela nové logo HRC.

Z vítězné řady motokrosových strojů značky Honda se nejvýznamnější změny pro rok 2023 dotkly modelů CRF450R, CRF450R 50th Anniversary. Pro směr vývoje modelu CRF450R byly rozhodující zejména zkušenosti jezdců týmu HRC získané v Mistrovství světa FIM v motokrosu (FIM World MXGP), či v šampionátech AMA Supercross a Pro Motocross. Výsledkem je CRF450R pro rok 2023, který se snáze ovládá a je rychlejší a umožňují jezdci zůstat v sedle delší dobu.

The CRF450R, CRF450R 50th Anniversary and CRF450RX headline the 23YM CRF family updates

Model CRF450R pro rok 2023 je vybaven novými užšími sacími otvory, delším sacím potrubím, menším tělesem škrticí klapky o průměru 44 mm a upraveným továrním časováním vaček, což motoru pomáhá dosahovat o více než 10 % vyššího točivého momentu v nízkých otáčkách; to je doplněno zvýšeným – a plynulejším – přísunem výkonu v nízkých otáčkách, což jezdci s CRF450R umožňuje projíždět zatáčky ostřeji. Zadní tlumič výfuku je díky použití pevnějšího hliníku odolnější, aniž by tím došlo ke zvýšení hmotnosti.

Pro zvládání vyššího výkonu byl rám s přepracovanou tuhostí opatřen tužší zadní pružinou a tlumičem, které jezdci poskytují lepší zpětnou vazbu, kontrolu a usnadňují jízdu ve vyježděných kolejích. Obdobně se celkově zlepšila přilnavost předního kola a CRF450R pro rok 2023 je stabilnější a díky lepší reakci odpružení a pohlcování nerovností i rychlejší v zatáčkách.

The CRF450R, CRF450R 50th Anniversary and CRF450RX headline the 23YM CRF family updates

Nové grafické provedení vychází z přepracovaného ikonického loga HRC, jež vyjadřuje expanzi závodních aktivit týmu HRC do oblasti automobilového sportu, zatímco speciální edice CRF450R 50th Anniversary pro rok 2023 připomíná půlstoletí od prvního představení modelu CR250M Elsinore na závodní trati. Jako hold legendárním strojům CR z 80. let je tento model opatřen charakteristickými prvky, jako jsou modré sedlo, bílé tabulky na startovní čísla, zlatá kola a řídítka, kovově šedé horní/spodní třmeny vidlice a jedinečná grafika krytů chladiče.

Pro rok 2023 je k dispozici také nové výrazné grafické provedení pro modely CRF250R.

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Honda a kosmická agentura JAXA vyvinou „systém oběhu obnovitelné energie“

Honda a kosmická agentura JAXA vyvinou...

Společnost Honda podepsala smlouvu o výzkumu a vývoji s japonskou kosmickou agenturou Japan Aerospace Exploration Agency (JAXA) týkající se „systému oběhu obnovitelné energie“, který má...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Ručičky nahoru: 25 let Hondy Civic Type R… Gratulujeme

Ručičky nahoru: 25 let Hondy Civic Type...

Některá auta mají duši, protože pořád v sobě drží odkaz mužů, kteří je stvořili. Skutečně žil nějaký pan Honda – kluk, co měl kdysi vizi, a která ještě dnes vede inženýrům ruku....

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Pětihvězdičkově bezpečná Honda Civic e:HEV

Pětihvězdičkově bezpečná Honda Civic...

Poslední štempl přiklepnut. Nový Civic e:HEV získal v nejnovějších testech bezpečnosti Euro NCAP maximální pětihvězdičkové hodnocení. Je to další krok k závazku Hondy dosáhnout u jejích...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Honda oznamuje datum odhalení nového modelu, Civic Type R

Honda oznamuje datum odhalení nového...

Nový Civic Type R pokračuje ve 25 let starém odkazu ostrých hot hatchů Oznámení přichází při 50.tém výročí modelu Civic Úplné odhalení se odehraje za 9 dnů Honda dnes vydala první teaser...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Společně s oslavou 30. výročí modelu Honda Fireblade se vrací i další legenda: Baba-san je zpět.

Společně s oslavou 30. výročí modelu...

Člověk legenda. Tadao Baba, autor přelomového modelu FireBlade z roku 1992, je zpět. Ve videu, kde po jeho boku stojí další tři projektoví vedoucí, kteří následovali jeho odkaz, se ohlíží za...