Berlín bude mít největší flotilu vodíkových aut v Německu

V Berlíně vzniká největší flotila vodíkových aut v Německu. V rámci dvouletého pilotního projektu H2 Moves Berlin dá společnost Toyota Deutschland řidičům služby Uber k dispozici 200 sedanů Mirai s vodíkovými palivovými články. Cílem je otestovat praktičnost provozu vozů na vodíkový pohon v metropoli.

Půjde o největší vozový park osobních automobilů typu FCEV v Německu. V ulicích Berlína již nyní jezdí 50 aut a zbývajících 150 vozů se k nim připojí ještě letos v následujících měsících.

H2 Moves Berlin představuje novou etapu ve vývoji vodíkové dopravy v Německu. Rozšiřujeme díky němu flotilu bezemisních automobilů na vodíkový pohon v Berlíně, kterou nyní může kdokoli využívat pomocí oblíbené carpoolingové aplikace. Výrazně se tak zvýší počet lidí, kteří se s touto inovativní technologií,“ uvedl generální ředitel Toyoty Deutschland André Schmidt.

Vodíkové Toyoty si lze objednat prostřednictvím aplikace Uber ve službě Comfort Electric, která dodává vozy s nulovými emisemi. Uber Comfort Electric je nová prémiová služba, která nabízí udržitelnou dopravu a je součástí strategie dosažení klimatické neutrality.

Vozový park provozuje společnost SafeDriver Group, která nabízí vozy s řidičem pro VIP akce nebo právě službu Uber.

Celebrity Berlinale vozily modely Mirai

Automobily byly použity k přepravě celebrit během letošního festivalu Berlinale. Z limuzín Mirai vystupovaly na červený koberec tak známé osobnosti filmového světa, jako jsou Cate Blanchett, Steven Spielberg či Kristen Stewart.

Naši cestující jsou z používání pohodlných vodíkových bezemisních vozů Toyota nadšeni. Řidiči pak oceňují, že model Mirai kombinuje účinnost elektromobilu s dojezdem a rychlostí tankování srovnatelnou s auty vybavenými spalovacími motory,“ dodal generální ředitel SafeDriver Group Thomas Mohnke.

Toyota Mirai druhé generace má dojezd až 650 km a její natankování trvá jen několik minut. Srdcem pohonu je elektromotor o výkonu 182 koní poháněný palivovými články vyrábějícími elektřinu reakcí vodíku a kyslíku.

Tato reakce probíhá bez spalování vodíku, vůz tedy nevypouští CO2 ani žádné škodlivé látky a jediným vedlejším produktem je voda. Spotřeba vodíku se pohybuje v průměru mezi 0,79–0,89 kg/100 km v závislosti na výbavě a hmotnosti vozidla.

Pohonný systém Toyoty Mirai si zachovává účinnost a dojezd jak při teplotách pod bodem mrazu až -30 °C, tak i při velmi vysokých teplotách, takže si vede velmi dobře i ve středoevropském klimatu.

V Česku se zatím prodala desítka vozů Mirai, na pražském Barrandově se nedávno otevřela první veřejná čerpačka na vodík v ČR.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Auto Jarov
Osiková 2, Praha 3, 130 00
251 002 288
seat@autojarov.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nový Prius: Nejdynamičtější i nejúspornější generace

Nový Prius: Nejdynamičtější i...

Toyota představila nový Prius v 5. generaci. Plug-in Hybrid je nejen nejdynamičtější, ale i nejúspornější generací v historii tohoto modelu. Dlouhý dojezd v elektrickém režimu (EV) a nízká...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Světová premiéra: Nová Toyota Land Cruiser je návrat ke kořenům

Světová premiéra: Nová Toyota Land...

Toyota odhalila zcela nový Land Cruiser, který představuje návrat ke kořenům, ovšem v novém designovém hávu. Geny legendy se spojily s novými technologiemi a přináší ještě lepší jízdní...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík z hnoje a odpadu

Toyota a Mitsubishi budou vyrábět vodík...

Japonské společnosti Toyota Motor Corporation, Toyota Tsusho a Mitsubishi Kakoki letos na podzim v Thajsku představí zařízení na výrobu vodíku na bázi bioplynu. Vyrábět budou vodík z kuřecího...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cíl kolínské Toyoty: Do roku 2040 nulové emise při výrobě aut

Cíl kolínské Toyoty: Do roku 2040...

Výrobní závod Toyota Motor Manufacturing Czech Republic v Kolíně chce do roku 2030 dosáhnout uhlíkové neutrality a o 10 let později by měl vytvářet dokonce nulové emise CO2. Hlavní oblastí, na...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Jak vybrat a připevnit autosedačku pro dítě

Jak vybrat a připevnit autosedačku pro...

Než odjedete na víkendový výlet nebo letní dovolenou, připomeňte si, jak do auta správně upevnit dětskou autosedačku. A nezapomeňte, že je nutné v ní dítě vozit, dokud nedoroste do výšky...