Ve srovnání s rokem 2011
– bylo zaznamenáno o 102 dopravních nehod méně, o 11 usmrcených osob méně, o 27 těžce zraněných méně a o 141 lehce zraněných méně. Přestože ve všech uvedených kategoriích je zaznamenán pokles, nebude, bohužel, velmi pravděpodobně ani letos příliš důvod k optimismu…
V roce 2012
– bylo usmrceno 8,4 osob na 1 000 dopravních nehod. O Velikonočním pondělí činila tato míra závažnosti dopravních nehod 13,2, tzn. o 58 % více!
Při srovnání let 2009 – 2012 lze konstatovat, že vyjma roku 2010 byla ve všech letech míra závažnosti dopravních nehod na Velikonoční pondělí vyšší.
V letech 2009 – 2011 (v období Zelený čtvrtek – Velikonoční pondělí) vykazovala největší míru závažnosti (průměr 20,1) Bílá sobota, naopak vloni to bylo právě Velikonoční pondělí (13,2).
Alkohol
– se v roce 2012 podílel na dopravních nehodách 6,1 %, ve velikonočním období činil podíl alkoholu na dopravních nehodách:
Zelený čtvrtek | 6,3 % |
Velký pátek | 5,2 % |
Bílá sobota | 16,4 % |
Boží hod velikonoční | 18,8 % |
Velikonoční pondělí | 11,9 % |
Oproti průměru z let 2009 – 2011, kdy činil podíl alkoholu na dopravních nehodách o Velikonočním pondělí 20 %, došlo v roce 2012 k poměrně velkému poklesu, nicméně i přesto zůstal podíl alkoholu na dopravních nehodách o Velikonočním pondělí výrazně nadprůměrný!
Mějte na paměti!
Velikonoce to není jen pondělí!!! Ve čtvrtek začínají ve školách velikonoční prázdniny a tak už od středy bude zvýšená hustota dopravního provozu!
Klidnou pomlázku a šťastnou cestu!
BESIP, Ministerstvo dopravy
Další informace na www.ibesip.cz