Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

Skupina CS Cargo objednala pro letošní rok 335 Actrosů a uzavřela dohodu s opcí na objednání dalších 1.500 nákladních vozidel do roku 2010.

Je to dosud největší zakázka ze střední Evropy na nákladní vozidla Mercedes-Benz. Dodané Actrosy jsou vybaveny systémem FleetBoard, technologií BlueTec a převodovkami PowerShift.

Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

CS Cargo Holding tak nakoupí v roce 2008 výhradně nákladní vozidla Mercedes-Benz. Ve výrobním závodě Wörth předal minulý týden Hubertus Troska, šéf divize nákladních automobilů Mercedes-Benz pro Evropu a Latinskou Ameriku, první vozidla předsedovi představenstva skupiny CS Cargo Tomášovi Fallerovi a členu představenstva a obchodnímu řediteli Romanu Šmidberskému.

Pro společnost Daimler AG je to největší zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz ze střední Evropy. „Obchod v oblasti dopravy zaznamenává nyní ve střední Evropě velký nárůst. Proto nás velmi těší, že se CS Cargo, jako vedoucí hráč na středoevropském trhu logistiky, rozhodla pro nákladní vozidla Mercedes-Benz“, řekl Hubertus Troska. „Objem zakázky ukazuje rostoucí vliv logistických firem ze střední Evropy na konkurenční prostředí na Západě“, řekl dále.

„S nákladními automobily a značkou Mercedes-Benz, jakožto spolehlivým partnerem, chceme své silné postavení ve střední a východní Evropě dále upevnit a jako jedna z prvních společností rozšířit expanzi od Východu na Západ“, zdůvodnili Tomáš Faller a Roman Šmidberský volbu značky Mercedes-Benz.

Všechna dodaná vozidla jsou vybavena ekologicky výhodnou a pohonné hmoty šetřící technologií BlueTec, systémem FleetBoard a disponují i plně automatizovanou převodovkou Mercedes PowerShift.

Mercedes PowerShift kombinuje funkci manuální převodovky s řídící elektronikou, která kromě automatizované změny převodových stupňů a ovládání spojky zahrnuje i další funkce, které přispívají ke komfortnější, hospodárnější a bezpečnější jízdě.

Společností Daimler vyvinutá technologie BlueTec pro vznětové motory je technickým řešením, které přispívá nejen k plnění norem Euro 4 a Euro 5 u užitkových vozidel, ale současně umožňuje dosahovat i značné úspory paliva. U vozidel s průměrným kilometrovým proběhem 150 000 km umožňuje v dálkové dopravě ušetřit ročně okolo 1 500 až 2 000 litrů motorové nafty.

CS Cargo je mezinárodní holdingová společnost, která působí v oblasti logistických služeb v celé oblasti střední a východní Evropy. Firma patří mezi nejvýznamnější na trhu ve střední Evropě a nabízí komplexní přepravní a logistické služby. Mateřská společnost CS Cargo Holding N.V. je registrovaná v Nizozemí a přímo řídí podniky v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Polsku, Maďarsku a v Rusku. Společnost je pokládána za nejsilnější logistickou společnost v České republice.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
HAVEX-auto s.r.o.
Pražská 782/IV, 503 51 - Chlumec nad Cidlinou
495 221 256
ch.nv@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky Mercedes-Benz

LEGENDY 2019 Víkend v barvách značky...

Automobilová slavnost opět v celém areálu Výstaviště Praha v Holešovicích Termín konání: 17. – 19. května 2019 Poutavá expozice nejvýznamnějšího a tradičního partnera značky...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Ultramid® od společnosti BASF představuje inovaci pro palivové články

Ultramid® od společnosti BASF...

Technický plast Ultramid® se úspěšně používá při výrobě palivových článků Toto řešení je standardem v novém vozidle Mercedes GLC F-CELL Ultramid® obstojí i v požadavcích na čistotu...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Cena čtyřletých ojetin začíná stagnovat. Nová auta však stále zdražují

Cena čtyřletých ojetin začíná...

Ceny ojetých vozidel rostly v posledním roce rychleji než ceny nových. Zatímco nové vozy zdražily o 3,57 %, cena čtyřletých ojetin se v posledních čtyřech kvartálech zvýšila o 9,14 %. V...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září více než 8% růstu prodeje

Das WeltAuto dosáhlo od ledna do září...

V síti Das WeltAuto se v prvních devíti měsících letošního roku prodalo 15 464 ojetých vozů V porovnání se stejným obdobím loňského roku vzrostl prodej o 8,2 % Největší zájem je o velmi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stará auta do šrotu? Lidé do nich naopak začínají více investovat

Stará auta do šrotu? Lidé do nich...

Akcie, virtuální měny, dluhopisy nebo třeba zlato. To všechno jsou produkty, které investoři hojně využívají. Posledních několik let se jako jedna z nejlepších možností, kam uložit...