Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

Skupina CS Cargo objednala pro letošní rok 335 Actrosů a uzavřela dohodu s opcí na objednání dalších 1.500 nákladních vozidel do roku 2010.

Je to dosud největší zakázka ze střední Evropy na nákladní vozidla Mercedes-Benz. Dodané Actrosy jsou vybaveny systémem FleetBoard, technologií BlueTec a převodovkami PowerShift.

Významná zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz z České republiky

CS Cargo Holding tak nakoupí v roce 2008 výhradně nákladní vozidla Mercedes-Benz. Ve výrobním závodě Wörth předal minulý týden Hubertus Troska, šéf divize nákladních automobilů Mercedes-Benz pro Evropu a Latinskou Ameriku, první vozidla předsedovi představenstva skupiny CS Cargo Tomášovi Fallerovi a členu představenstva a obchodnímu řediteli Romanu Šmidberskému.

Pro společnost Daimler AG je to největší zakázka na nákladní vozidla Mercedes-Benz ze střední Evropy. „Obchod v oblasti dopravy zaznamenává nyní ve střední Evropě velký nárůst. Proto nás velmi těší, že se CS Cargo, jako vedoucí hráč na středoevropském trhu logistiky, rozhodla pro nákladní vozidla Mercedes-Benz“, řekl Hubertus Troska. „Objem zakázky ukazuje rostoucí vliv logistických firem ze střední Evropy na konkurenční prostředí na Západě“, řekl dále.

„S nákladními automobily a značkou Mercedes-Benz, jakožto spolehlivým partnerem, chceme své silné postavení ve střední a východní Evropě dále upevnit a jako jedna z prvních společností rozšířit expanzi od Východu na Západ“, zdůvodnili Tomáš Faller a Roman Šmidberský volbu značky Mercedes-Benz.

Všechna dodaná vozidla jsou vybavena ekologicky výhodnou a pohonné hmoty šetřící technologií BlueTec, systémem FleetBoard a disponují i plně automatizovanou převodovkou Mercedes PowerShift.

Mercedes PowerShift kombinuje funkci manuální převodovky s řídící elektronikou, která kromě automatizované změny převodových stupňů a ovládání spojky zahrnuje i další funkce, které přispívají ke komfortnější, hospodárnější a bezpečnější jízdě.

Společností Daimler vyvinutá technologie BlueTec pro vznětové motory je technickým řešením, které přispívá nejen k plnění norem Euro 4 a Euro 5 u užitkových vozidel, ale současně umožňuje dosahovat i značné úspory paliva. U vozidel s průměrným kilometrovým proběhem 150 000 km umožňuje v dálkové dopravě ušetřit ročně okolo 1 500 až 2 000 litrů motorové nafty.

CS Cargo je mezinárodní holdingová společnost, která působí v oblasti logistických služeb v celé oblasti střední a východní Evropy. Firma patří mezi nejvýznamnější na trhu ve střední Evropě a nabízí komplexní přepravní a logistické služby. Mateřská společnost CS Cargo Holding N.V. je registrovaná v Nizozemí a přímo řídí podniky v České republice, na Slovensku, v Rumunsku, Polsku, Maďarsku a v Rusku. Společnost je pokládána za nejsilnější logistickou společnost v České republice.

Specializovaný servis a prodej vozů Mercedes Benz a AMG.

Servis, lakovna, klempírna, řešení pojistných událostí, financování Mercedes Benz a AMG.

 

Kontakt:
CAR MOTORS MB
Praha 3, Koněvova 143
+420 737 209 090
prodej@carmotorsmb.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily o novém modelu Sprinter

Mercedes-Benz Vans odhaluje první detaily...

Nová generace bestselleru v segmentu velkých užitkových vozů bude uvedena na trh v prvním pololetí roku 2018. Mercedes-Benz Vans odhalil – v rámci prvního ročníku velkého severoamerického...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz Concept A Sedan představen na autosalonu Auto Shanghai

Předzvěst nové generace: Mercedes-Benz...

 Mercedes-Benz studií Concept A Sedan seznamuje s výhledem na novou generaci kompaktních vozů a možnou novou karosářskou variantu. Studie Concept A Sedan konkretizuje další vývoj designérského...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi, Maybach G650 v12, Concept Mercedes-AMG GT – Ženeva 2017

VIDEO – Mercedes-Benz AMG E kombi,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky MERCEDES přímo z autosalonu v Ženevě.  

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Deset nových sanitních vozů Mercedes-Benz Sprinter se skříňovou nástavbou a jeden vůz GLE v prosinci 2016 převzali zástupci Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy (ZZSHMP)

Deset nových sanitních vozů...

Slavnostního převzetí nových sanitních vozidel se zúčastnil také kardinál Dominik Duka, radní Radek Lacko, ředitel ZZSHMP, Petr Kolouch a další představitelé. Od roku 1987 používá Pražská...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Mercedes-Benz E 220d – redakční test

Která automobilka má aktuálně náskok díky technice? Audi nebo Mercedes? A proč?