Toyota zahájí v Austrálii výrobu vozů Camry s hybridním pohonem

A to v závodě Altona společnosti Toyota Motor Corporation Australia Ltd. (TMCA). K tomuto kroku Toyota přistupuje v rámci svých snah o vyšší prosazování vozů s hybridním pohonem na celém světě.

Toyota zahájí v Austrálii výrobu vozů Camry s hybridním pohonem

„Vyrábět v Austrálii vozy Camry s hybridním pohonem jsme se rozhodli proto, že Australané poměrně citlivě reagují na otázky ochrany životního prostředí, včetně globálního oteplování, a jsme si tedy jisti tím, že model Camry Hybrid bude zákazníky dobře přijat. Toyota má i nadále v plánu prosazovat používání vozů s hybridním pohonem,“ uvedl Katsuaki Watanabe, prezident TMC, na tiskové konferenci za spoluúčasti Kevina Rudda, australského premiéra, Kima Carra, ministra pro inovace, průmysl, vědu a výzkum, a Murraye McLeana, velvyslance Austrálie v Japonsku. Tiskové konference se zúčastnili i další zástupci TMC, jako výkonný viceprezident Tokuichi Uranishi a starší výkonný ředitel Akira Okabe.

Toyota zahájí v Austrálii výrobu vozů Camry s hybridním pohonem

Výroba hybridního modelu Camry v závodě Altona (ve státě Victoria na jihovýchodě Austrálie) bude zahájena počátkem roku 2010. Plány počítají s výrobou 10 tisíc vozů ročně.

Po oficiálním přijetí tohoto rozhodnutí TMC se premiér státu Victoria, John Brumby, zúčastní tiskové konference přímo v závodě Altona, kde bude přítomen i prezident společnosti TMCA, pan Masahide Yasuda.

Již od uvedení svého modelu Prius (celosvětově vůbec prvního sériově vyráběného vozu s hybridním pohonem v kombinaci zážehového motoru a elektromotoru) v roce 1997 se TMC snaží konzistentně propagovat a prosazovat hybridní technologie coby součást ekologické politiky, která hraje v řízení této společnosti významnou úlohu.

Toyota Motor Corporation Australia Ltd. (TMCA) – základní údaje:

Název společnosti Toyota Motor Corporation Australia Ltd.
Místo Melbourne, stát Victoria, Austrálie
Rok založení 1959
Prezident společnosti Masahide Yasuda
Majetkové podíly TMC: 100 %,
Název závodu Altona
Roční výrobní kapacita 150 000 vozů
Modely Camry, Aurion
Vyrobeno v roce 2007 149 000 vozů
Počet zaměstnanců 4 500 (k 31. 5.)

Toyota usiluje o to, aby co nejdříve počátkem příští dekády prodávala každý rok nejméně 1 milion vozů s hybridním pohonem. S ohledem na potřeby dnešního trhu pracuje na celosvětovém uvedení optimálního systému výroby hybridních vozů.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

Kontakt:
ARAVER CZ s.r.o.
Na Zerzavici 1946, 686 01 - Uherské Hradiště
572 433 315
dostalek.jiri@araver.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.