Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR

Nové modely roku 2003 jsou vylepšeny po stránce bezpečnosti, úspornosti, stylu, komfortu i úrovně vybavení.

Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR


Toyota Yaris považovaná za jeden z nejbezpečnějších malých vozů v Evropě, byla navíc vybavena karosérií se zdokonalenou strukturou a doplněna o volitelné postranní airbagy. Zadní sedadla jsou standardně opatřena třemi tříbodovými bezpečnostními pásy. Základní výbava Toyoty Yaris obsahuje systémy ABS a EBD, funkce VSC (kontrola stability vozidla) a TRC (řízení trakce) jsou k dispozici u varianty Yaris T Sport.

Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR


Zcela nový motor 1,3 litru s výkonem 87 k a inovované benzínové motory s objemem 1,0 litru (65 k) a 1,5 litru (105 k) a dieselový motor o objemu 1,4 litru (75 k) s vstřikováním Common Rail má velmi nízkou kombinovanou spotřebu 4,2 l/100 km. Tento nový motor využívá speciálně vyvinuté turbodmychadlo značky Toyota s mezistupňovým chladičem typu vzduch-vzduch je považován za nejúspornější ze všech vozidel značky Toyota. Jako volitelný prvek vybavení je nyní – u typu Yaris poprvé – k dispozici nová převodovka, umožňující nejen plně automatické řazení, ale i ruční v sekvenčním režimu a to bez spojky. Tato nová převodovka je dodávána pouze s motorem 1,0 litru. Díky propracované elektronice je manuální převodovka s více režimy úspornější v automatickém provozu než standardní pětirychlostní ruční převodovka.

Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR
Toyota Yaris a Yaris Verso 2003 v březnu do prodeje v ČR


V automobilce ve Vallenciennes, kde se modely Yaris vyrábějí od 31. ledna 2001, sjela 3. ledna 2003 z výrobního pásu 200 000. Toyota Yaris. V listopadu loňského roku byla výrobní kapacita zvýšena na 184 000 kusů a v současné době je každou minutu vyroben jeden vůz řady Yaris.


Interiér Toyoty Yaris, považovaný za špičkový, pokud jde o kvalitu, byl obohacen o elegantnější vzhled nově navrženého centrálního digitálního displeje a upravených pomocných ovládacích prvků. Změny těchto detailů doplňuje nová řada tkanin, obložení a barev dodávajících nový rozměr vkusnému vnitřnímu prostředí vozu.


Designéři společnosti Toyota osvěžili modely Yaris, aniž by došlo k potlačení jejich vlastního hodnotného stylu. Upravili přední nárazník, mřížky chladiče a čelní světlomety. Otvor nárazníku i chladič jsou nyní opatřeny žebrováním v novém stylu a skupiny čelních světel dostaly tvar vystupující kapky, která se táhne až k nárazníku. Samotné světlomety jsou rovněž na celém vnitřním povrchu chromovány a působí tak výrazněji a navozují pocit vysoké kvality. Zadní nárazník je také nový a taktéž řešení zadních světel.


Sportovní vzhled modelů T Sport těží z nových předních nárazníků v barvě karosérie a síťovaných mřížek v barvě bronzu spolu s kombinací zadního nárazníku v barvě karosérie, lišt ve dvou odstínech bronzu a kliky zadních dveří v barvě karosérie.


Nejnovější modely Yaris jsou dodávány se čtyřmi novými barvami karosérie: stříbrná metalíza, slídová khaki metalíza, modrá metalíza a bledě modrá slídová metalíza. Exkluzivní šedá metalíza T Sport je nyní k dispozici i u ostatních typů této řady. Dalším doplňkem je možnost výběru zpětných zrcátek v barvě karosérie. K úpravám exteriéru se připojuje nový standardní design kol spolu s několika typy volitelných disků.


Ke změnám předního nárazníku, mřížky chladiče a světlometů došlo i u modelu Yaris Verso. Otvor předního nárazníku je opatřen mřížkou v novém stylu a ochranné rohové profily byly upraveny tak, aby snižovaly možnost poškození nárazníků při parkování. K dispozici jsou také nově navržené přední mlhovky. Přední mřížka chladiče rovněž přejímá nový síťovaný styl, zatímco skupiny světel zahrnují tvar nezávisle vystupujících kapek u parkovacích světlometů a jasnější chromovanou sekci signálních světel. V zadní části vozu došlo ke změně tvaru nárazníku, skupiny zadních světel a zadních mlhovek. Výsledkem je prostý, ale elegantní vzhled vozu. Nejnovější modely Yaris Verso jsou dodávány se třemi novými barvami karosérie: šedá metalíza, šedá slídová metalíza a vodní slídová metalíza. K dispozici jsou také zpětná zrcátka v barvě karosérie. Přepracovaný design završuje uvedení nového typu kol s řadou volitelných disků z lehkých slitin.


Ceny Toyoty Yaris jsou podle zvoleného motoru, převodovky a výbavy od 279 900 Kč do 439 900 Kč. Uváděné ceny jsou včetně DPH. Základní výbavy u všech modelů Toyoty Yaris obsahují mimo jiné systémy ABS+ABD, palubní počítač, airbag řidiče, nastavitelný volant, radio s RDS a CD přehrávačem. Ceny Toyoty Yaris vzhledem k bohaté standardní výbavě obsažené v základní ceně jsou na našem trhu plně konkurence schopné.


V pondělí 17. března vás seznámíme s novým exkluzivním vozem pro absolutní nadšence – s Toyotou Yaris Turbo. Prodej tohoto modelu bude omezen na 600 kusů ročně, aby si tento “superhatchback” zachoval jistou výjimečnost.


KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?