Toyota vyrobila v Evropě již milión vozů Toyota Yaris

Dne 11. prosince 2006 v 18 hodin sjel z výrobní linky francouzského závodu Toyota již milióntý vůz Toyota Yaris.

Výroba v závodu Toyota Motor Manufacturing France soustavně roste již ode dne spuštění 31. ledna 2001 a jde ruku v ruce s rostoucím úspěchem Toyoty Yaris.

Toyota vyrobila v Evropě již milión vozů Toyota Yaris

Toyota Yaris je jedním ze základních modelů automobilky Toyota navržených a vyráběných v Evropě pro evropské zákazníky. K dnešnímu dni činí výrobní kapacita závodu na 270 tisíc vozů ročně. Tento závod zaměstnává 3950 lidí pracujících na tři směny.

K úspěchu se vyjadřuje Tadashi Arashima, prezident a generální ředitel společnosti Toyota Motor Europe, komentující kvalitu práce ve francouzském závodu: „TMMF hraje v rámci evropské výroby firmy Toyota klíčovou roli. Závod TMMF již od okamžiku svého otevření soustavně plní velmi náročné standardy naší firmy co do kvality, efektivity i pružnosti výroby a dodává hodnotný produkt, který je od roku 2000 nejlépe prodávaným vozem Toyota v Evropě. Tento milník podtrhuje naši strategii vyrábět klíčové modely vozů přímo v Evropě.“

K hodnocení se přidává Didier Leroy, prezident společnosti TMMF. Uvádí, že takových výsledků bylo dosaženo díky „lokalizovanému a vysoce integrovanému systému výroby. Úspěch lze připisovat dynamické sociální politice zaměřené na otevřený nábor pracovníků a systematické zaškolování. Členové našeho týmu musí mít dovednosti nutné k zajištění očekávané kvality, ale zejména se od nich očekává, že budou sdílet naše klíčové hodnoty týmové práce a neustálého zlepšování.“

Model Yaris znamenal pro Toyotu úspěch již od uvedení své první generace na evropský trh. První generace vozu oceněného titulem „Auto roku 2000“ a označeného v testech EuroNCAP jako nejbezpečnější automobil ve své třídě se v Evropě v letech 1999 až 2005 prodalo více než 1,4 milionu kusů.

Ukazuje se, že nová generace modelu Yaris bude ještě větším prodejním hitem. V roce 2006 se totiž očekává prodej 250 tisíc kusů. Nový Yaris nabízí zákazníkům ještě vyšší hodnotu, a to díky vysoké úrovni vnitřního prostoru i jeho všestrannosti, použití moderních technologií, pohodlí, výkonu a bezpečnosti – Yaris získal v bezpečnostních testech EuroNCAP celkem 5 hvězdiček (rekordních 35 bodů v oblasti ochrany dospělých pasažérů).

Závod Toyota Motor Manufacturing France najdeme nedaleko města Valenciennes na severu Francie. Celkové investice do závodu založeného v říjnu 1998 dosáhly 897 mil. EUR. Závod je svojí rozlohou velmi kompaktní, neboť celková zastavěná plocha činí 140 tisíc m2.

Cílem společnosti Toyota Motor Europe je pro rok 2008 umístit na evropský trh 1,2 miliónu vozů. Rostoucí poptávka bude uspokojována sítí devíti výrobních závodů nacházejících se ve Francii, Velké Británii, Portugalsku, Turecku, Polsku, České republice a brzy i v Rusku – celková výrobní kapacita v Evropě tak přesáhne 850 tisíc vozů. Pro rok 2006 si Toyota určila prodejní cíle v Evropě přesahující 1 milión vozů značky Toyota a 48 tisíc vozů značky Lexus. Díky rekordně vysoké výrobní kapacitě plánuje Toyota v roce 2006 vyrobit cca 800 tisíc vozů, 860 tisíc motorů a 575 tisíc převodových ústrojí.

Toyota Motor Europe NV/SA dohlíží na marketing vozů, dílů a příslušenství značek Toyota a Lexus v oblasti velkoobchodu, a rovněž na výrobní a provozní operace společnosti Toyota v Evropě.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
KONTAKT spol. s r.o.
Svobodova 2050, 511 01 - Turnov
481 325 726
oztu@havex.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...