Toyota Prius vítězí v testu ADAC EcoTest 2004

Toyota Avensis D-4D D-CAT obsadila 3. místo a je zároveň nejlepším vozem s dieselovým motorem.

Na první fotografii Toyota Avensis, na druhé a třetí vítězná Toyota Prius:

Toyota Prius vítězí v testu ADAC EcoTest 2004
Toyota Prius vítězí v testu ADAC EcoTest 2004
Toyota Prius vítězí v testu ADAC EcoTest 2004


Německý ADAC, největší autoklub v Evropě, již podruhé uskutečnil velmi zajímavý Eco Test, v němž hodnotí ekologickou úroveň současně prodávaných osobních vozů a jejich vliv na životní prostředí. V letošním testu ADAC bylo hodnoceno celkem 113 automobilů, které byly rozděleny do šesti různých kategorií. O celkovém pořadí rozhodovaly naměřené hodnoty emisí ve výfukových plynech. Technici ADAC měřili emise CO, NOx, MP (pevné částice) a CO2. Kromě běžného měření podle platných norem se zjišťovaly emise při jízdě maximální rychlostí po dálnici a se spuštěnou klimatizací. Vozy se zážehovým i vznětovým motorem byly hodnoceny stejně a do celkového pořadí se promítaly i výsledky z jednotlivých segmentů. Vozy se hodnotily separátně z hlediska emisí CO2 a ostatních emisí a do celkového výsledku se promítala obě hodnocení.


Toyota Prius je považována v testu za nejekologičtější automobil, Toyota Avensis D-4D D-CAT nejlepší v segmentu D, Toyota Previa D-4D nejlepší mezi vozy MPV a Toyota Celica – vůz nabízející vysoké ekologické standardy a maximální požitek z jízdy, vítězí v kategorii sportovních kupé

Ekologická řešení Toyoty jsou velmi přínosná


Toyota Prius získala 89 bodů z 90 možných a zároveň se stala nejúspěšnějším účastníkem testu s absolutně nejnižší hladinou produkovaných škodlivých látek. Toyota Prius rovněž vykazuje v segmentu D absolutně nejnižší spotřebu paliva.


Celkové třetí místo v EcoTestu ADAC získala Toyota Avensis D-4D D-CAT (79 bodů), která se navíc stala v segmentu D nejlepším vozem se vznětovým motorem. Toyota Avensis D-4D D-CAT získala taktéž nejvíce bodů v kategorii dieselů, v níž se měřily veškeré zplodiny kromě CO2.


Výsledky EcoTestu ADAC potvrzují přínos automobilky Toyota světové ekologii. Zatímco Hybrid Synergy Drive systém vozu Prius využívající klasický zážehový motor je absolutně nejekologičtější a nejhospodárnější, má Toyota 2.0 D-4D D-CAT „nejčistější“ motor z hlediska emisí NOx a pevných částic.

Další prvenství pro modely Toyota


Kromě Toyoty Prius a Avensis D-4D D-CAT se na prvních místech v jednotlivých kategoriích objevily modely Toyota Celica T Sport a Toyota Previa 2.0 D-4D.


Toyota Celica T Sport získala 71 bodů a mezi 113 hodnocenými vozy se stala nejlepším vozem kategorie kupé. Celica vybavená motorem o výkonu 192 koní nabízí vrcholné požitky za volantem s minimálním dopadem na životní prostředí.


Toyota Previa se vznětovým motorem D-4D o výkonu 116 koní získala 46 bodů a zvítězila v kategorii vozů MPV.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
TAS Komplex s.r.o.
Svárovská 3135, 470 01 - Česká Lípa
487 853 913
tomas.taran@tascl.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.