Toyota přepisuje historii americké serie NASCAR

Toyota dosáhla na závodním okruhu v Atlantě hned dvojnásobného vítězství: Kyle Bush dojel do cíle před Tonym Stewartem, oba za volantem vozu Toyota Camry.

Vítězství značky Toyota je vůbec prvním vítězstvím zahraničního výrobce v americkém šampionátu NASCAR od roku 1954.

Toyota přepisuje historii americké serie NASCAR
Toyota přepisuje historii americké serie NASCAR
Toyota přepisuje historii americké serie NASCAR

Toyota navazuje na svůj premiérový rok v Cup Series a o tomto víkendu projela vítězně cílem v závodě Sprint Cup na závodním okruhu v americké Atlantě.

„Toto datum se navždy zapíše do historie značky Toyota v oblasti motoristického sportu. V našem krátkém angažmá v tomto šampionátu je to historicky první vítězství Toyoty v sérii Sprint Cup. Samozřejmě jsme o vítězství nesmírně usilovali, protože v loňském roce jsme se především učili,“ uvedl Jim Aust, prezident a výkonný ředitel z Toyota Racing Development.

Po výměně na první pozici s Carlem Edwardsem v průběhu závodu se Kyle Bush pohyboval na špici plných 50 kol, a to i přes rostoucí tendenci jeho vozu k přetáčivosti, nicméně i tak si udržel dostatečný náskok před Tonym Stewartem, dalším závodním jezdcem Toyoty.

„Není to nic jednoduchého vyjet na trať a pokaždé vyhrát, a zvláště tady v Atlantě mne tato pozice stála hodně úsilí,“ řekl Bush.

Díky Kylemu Bushovi je dnes Toyota na prvním místě v závodní sérii Sprint Cup i Craftsman Truck. Kyle Bush se dokonce mohl stát hrdinou roku 2008, protože jen kvůli defektu pneumatiky v závěru závodu Atlanta Nationwide se nedostal s Toyotou do čela tří kategorií série NASCAR. Kyle Bush je také v letošní sezóně jediným soutěžním jezdcem, který vedl ve všech závodech.

V průběhu posledních 25 let se Toyota v motoristickém sportu na půdě USA radovala hned z několika vítězství v těch nejnáročnějších závodech – např. Indianapolis 500, 24 hodin Daytona, Pikes Peak Hill Climb (závod do vrchu) nebo Baja 1000.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Manfred Schöner
Jáchymovská 53, 360 04 - Karlovy Vary - Bohatice
355 329 821
autoschoner.ch@volny.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...