Toyota Motor Europe se od ledna 2008 stává řádným členem ACEA

Valné shromáždění Asociace evropských výrobců automobilů schválilo přijetí společnosti Toyota Motor Europe (TME) za člena ACEA.

„Vítáme společnost Toyota Motor Europe ve svých řadách a pevně věříme tomu, že členství TME bude pro práci naší asociace cenným přínosem“, uvedl Sergio Marchionne, prezident ACEA a výkonný ředitel Fiat SpA. „ACEA a TME čelí stejným úkolům a obavám v souvislosti s regulacemi EU a udržením konkurenceschopnosti celého našeho odvětví. Společně budeme moci ještě energičtěji vystupovat v probíhajícím procesu zlepšování regulačního rámce EU a programu lepší regulace Evropské komise.“

„Na přijetí za řádného člena ACEA jsme velmi hrdí“, prohlásil Tadashi Arashima, prezident společnosti Toyota Motor Europe. „V současnosti máme v Evropě důležitou pozici, a tak spojení s evropskou automobilovou asociací bylo dalším logickým krokem. Těšíme se na užší spolupráci s ostatními členy na problémech, kterým celé naše odvětví musí čelit.“

Evropský automobilový průmysl má klíčový význam pro hospodářskou sílu a konkurenceschopnost celé Evropy co do zaměstnanosti, příjmů, vnějšího obchodu, výzkumu i inovací. Mezi aktuální priority evropského automobilového průmyslu patří ustálení poměrů na vnitřním trhu, včetně sladění daňových systémů a daní na motorová vozidla a paliva v souvislosti s emisemi CO2; snížení nadměrných regulací a průvodní jevů vzájemně si odporujících legislativních cílů; lepší propagace úsilí v oblasti výzkumu a vývoje a nástrojů inovační politiky; celosvětová harmonizace technických regulací a standardů pro motorová vozidla; stabilní rozvoj dobře fungující silniční infrastruktury; lepší přístup na trh na základě vícestranných i dvoustranných dohod o volném obchodování; přijetí integrovaného přístupu k důležitým sociálním otázkám, jako je bezpečnost silničního provozu a emise CO2 s účastí všech zainteresovaných.

O Asociaci ACEA

Asociace ACEA byla založena roku 1991 jako odpověď na sílící evropskou integraci a postupné následné přesouvání těžiště vlády do Bruselu. Míra regulace automobilového průmyslu je v Evropě jedna z nejvyšších, přičemž valná část regulačních zásahů je technického charakteru. Výrobci vozů si v rámci institucí EU i s ostatními zúčastněnými stranami aktivně vyměňují odborné znalosti za účelem tvorby efektivní a účinné politiky v tomto odvětví. ACEA rovněž poskytuje srozumitelné a věcné informace široké veřejnosti zajímající se o automobilový průmysl a jeho souvislosti se společenstvím EU.

Členem ACEA je v současnosti BMW Group, DAF Trucks, DaimlerChrysler, FIAT, Ford of Europe, General Motors Europe, MAN Nutzfahrzeuge, Porsche, PSA Peugeot Citroën, Renault, Scania, Volkswagen a Volvo. Tyto společnosti přímo zaměstnávají více než 2,3 milionu lidí a nepřímo dalších 10 milionů lidí v souvisejících odvětvích. Členové ACEA ročně investují 20 mld. eur do výzkumu a vývoje, což představuje cca 4 % jejich obratu.

Toyota Motor Europe (TME) NV/SA řídí evropský prodej a marketing pro vozy, náhradní díly a příslušenství značek Toyota a Lexus a dále výrobní, výzkumné a vývojové aktivity firmy Toyota v Evropě. Toyota v Evropě v přímém i nepřímém poměru zaměstnává cca 55 000 lidí a od roku 1990 investovala více než 6 mld. eur. TME doposavad aktivně vystupovala v několika pracovních skupinách ACEA jako pozorovatel.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

KIA Motors Czech za dobu své existence na českém trhu prodala téměř 70 000 vozů.

Kia Motors Corporation – výrobce kvalitních automobilů pro všechny mladé duchem.

Kontakt:
KIA MOTORS CZECH s.r.o.
V Oblouku 128 Čestlice, Praha - východ 252 43 Průhonice
INFOLINKA KIA 222 999 333
kia-info@kia.cz

Související články

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?