Toyota Motor Corporation (TMC) poskytne 78 hybridních a dalších ekologických vozů na summit G8

Toyota poskytne vozy coby oficiální dopravní prostředek i jako ukázková vozidla v rámci summitu G8 konaného od 7. do 9. července ve městě Toyako v provincii Hokkaido.

Vozy budou využity k přepravě oficiálních zastupitelů jednotlivých zemí, zástupců médií i představitelů vlád, ale zároveň poslouží i jako testovací vozidla příští generace coby součást prezentace ekologických dopravních prostředků v mezinárodním mediálním centru při summitu G8.

Toyota Motor Corporation (TMC) poskytne 78 hybridních a dalších ekologických vozů na summit G8

TMC poskytla ekologická vozidla v reakci na žádost japonské vlády, aby samotný summit o přípravy na něj představovaly co nejmenší zátěž pro životní prostředí – zejména proto, že jedním z hlavních témat summitu je životní prostředí, konkrétně pak opatření zaměřená na boj s globálním oteplováním.

Toyota Motor Corporation (TMC) poskytne 78 hybridních a dalších ekologických vozů na summit G8

TMC poskytne k přepravě oficiálních účastníků celkem 11 sedanů Lexus LS600 h a LS600 hl, 15 sedanů Crown Hybrid a 43 velkoprostorových automobilů Estima Hybrid. Uvedená čísla zahrnují i náhradní vozy. Kyvadlovou dopravu představitelů vlád a médií bude dále zajišťovat pět hybridních autobusů Toyota FCHV-BUS poháněných vodíkovými články,

Mezi testovací vozy v rámci prezentace ekologických dopravních prostředků se zařadí jedna hybridní Toyota Plug-in HV s možností dobíjení z běžné domovní zásuvky, schopné provozu výhradně na elektromotor, dvě vozítka i-REAL na bateriový pohon určená k osobní přepravě a také TOYOTA FCHV-adv – zdokonalená verze hybridního vozu poháněného palivovými články. TMC jako součást své prezentace rovněž představí technologické novinky, jako např. stacionární palivový článek a vysokotlakou vodíkovou nádrž, kterou TMC vyvinula pro vozidla poháněné palivovými články.

Některá z výše uvedených vozidel rovněž poslouží ve dnech 7. až 8. června na setkání ministrů energetiky v provincii Aomori a 15. června v provincii Okinawa na setkání ministrů G8 v oblasti vědy a technologií.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
Autocentrum Jan Šmucler
Dvořákova 304, 346 01 - Horšovský Týn
379 412 279
plzen@smucler.cz

Související články

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.