Toyota Auris získala pět hvězdiček

Organizace Euro NCAP udělila vozu Toyota Auris 35 bodů (5 hvězdiček), tedy nejvyšší možné ohodnocení.

Toyota Auris bude na evropský trh uvedena v únoru roku 2007.

Toyota Auris získala pět hvězdiček
Toyota Auris získala pět hvězdiček

Nová Toyota Auris reprezentuje aktuální úroveň bezpečnostních prvků považovaných v rámci automobilky Toyota jako standard. K vynikajícím výsledkům pasivní bezpečnosti přispívá robustní skelet modelu Auris vyvinutý podle zásad co nejmenšího narušení prostoru pro posádku. Toyota Auris se bude dodávat až s devíti airbagy, včetně kolenního pro řidiče, testovaného organizací Euro NCAP. Spojení kolenního airbagu a bezpečnostního sloupku řízení vlastně přispělo k získání skvělého pěti hvězdičkového výsledku ochrany dospělých pasažérů.

V konečném výsledku získala Toyota Auris pět hvězdiček – z možných pěti. Ukazuje to na vynikající schopnosti dobré ochrany, a to nejen dospělých, ale i dětí a chodců. Stejně jako všechny základní modely Toyota má model Auris standardní ukotvení Isofix na krajních sedadlech vzadu. Díky tomu v hodnocení ochrany dětí dosáhl vůz čtyř hvězdiček z možných čtyř. V hodnocení chodců uvádí Euro NCAP tři hvězdičky – z maximálních čtyř. Toyota Auris dosáhla plného skóre v testech nárazu z boku a nárazu na sloup, plus celkového skóre 94 % v testech čelního nárazu.

„Jsme přesvědčeni o tom, že zákazníci si budou novou generaci modelu Auris vysoce cenit pro jeho bezpečnost v kombinaci s výrazným designem a příjemnými řidičskými zážitky,“ uvedl Andrea Formica.

Podrobné výsledky testu organizace Euro NCAP popisují úroveň bezpečnosti a skóre ve všech třech kategoriích zmíněných výše. Kromě pěti hvězdičkového výsledku si Toyota Auris z testů Euro NCAP odváží 35 bodů za ochranu pasažérů (maximum = 37 bodů), 37 bodů za ochranu dětí (max. = 48 bodů) a 21 bodů za ochranu chodců (max. = 27). Díky takovým výsledkům, kde bylo dosaženo nejvyššího možného skóre ve dvou ze tří hodnocení, se Toyota Auris řadí mezi nejbezpečnější vozy ve své třídě.

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Autorizovaný dealer a opravce VOLVO

Člen koncernu TUkas

 

Kontakt:
AUTO-STAIGER CZ A.S.
Praha 10, Černokostelecká 621/122
+420 271 009 111
servis.volvo@auto-staiger.cz

Související články

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - VIDEO – Toyota Yaris hot hatch, i-TRIL concept a Lexus LC 500, LS 500h – Ženeva 2017

VIDEO – Toyota Yaris hot hatch,...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota a Lexus přímo z autosalonu v Ženevě.

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Toyota Corolla 1.6 Valvematic 2017

Jsou dnes auta lepší než před dvaceti lety? Co taková Toyota Corolla 1.6 Valvematic?

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Toyota GT86 2017

Toyota GT86 2017

Jako jedni z prvních jsme mohli otestovat novou Toyotu GT86. A bez zbytečných řečí musíme říct, že je ještě lepší, než jsme čekali. Ale má přeci jen jeden problém. O něm ale až na konci...

Autoperiskop.cz  – Výjimečný pohled na auta - Nejpraktičtějším užitkovým vozem roku 2016 je Citroën JUMPY, Peugeot EXPERT a Toyota PROACE

Nejpraktičtějším užitkovým vozem...

V rámci výstavy Transport Expo byly ve středu 23. 11. 2016 vyhlášeny výsledky ankety o „Nejpraktičtější užitkový vůz roku 2016“ : Citroën Jumpy, Peugeot Expert i Toyota Proace:  Cílem...