Společnost Toyota Motor Corporation zahájila v širší oblasti Tokia zákaznické testování elektrického elektromobilu „i-Road“

Od 24. března až do začátku června budou probíhat omezené zkušební jízdy s cílem zhodnotit praktičnost tohoto elektromobilu v každodenním městském provozu.

1toyotaelektroroad1000

Elektromobil i-Road

1toyotaelektroroad21000

– nabízí zcela nové zkušenosti s osobní přepravou, neboť spojuje výhody motocyklu s pohodlím a stabilitou osobního automobilu. Model i-Road, určený k zákaznickému testování v Tokiu, vychází z konceptu představeného na 43. ročníku tokijského autosalonu (2013) – nyní je však k dispozici v pěti různých barvách a přináší lepší výhled a snazší použití i manévrovatelnost.

Toyota poskytne celkem 10 vozidel přibližně dvacítce účastníků tohoto testování, od zástupců široké veřejnosti až po odborníky monitorující nové trendy a odvětvové specialisty. Toyota plánuje shromažďovat názory účastníků na pocity za volantem, celkovou spokojenost, snadnost použití v prostředí města a volbu cílového místa.

Elektromobil i-Road

– kromě právě zahájeného testování v Tokiu prodělává od počátku března další zkoušky na veřejných komunikacích v Toyota City v rámci projektu městské dopravy „Ha:mo“ 1), jenž Toyota realizovala s cílem zkoumat potenciál společnosti s nižší uhlíkovou stopou, za využití moderních technologií na podporu mobility. Toyota bude pokračovat ve svém výzkumu ultra-kompaktních elektromobilů pro optimální cestování na krátké vzdálenosti v městském prostředí.

Hlavní technické specifikace Toyota i-Road

 • Délka 2 345 mm, šířka 870 mm, výška 1 455 mm
 • Rozvor 1 695 mm
 • Pohotovostní hmotnost bez cestujících a zavazadel 300 kg
 • Rozměry pneumatik vpředu 80/90 R16 a vzadu 120/90 R10
 • Počet míst 1
 • Stopový poloměr otáčení 3,0 m
 • Pohon 2 elektromotory
 • Nejvyšší rychlost 60 km/h
 • Dojezdová vzdálenost na jedno nabití při jízdě ustálenou rychlostí 30 km/h 50 km
 • Typ akumulátoru Lithium-iontový

1) Systém městské dopravy schopný uzpůsobit se potřebám uživatelů, města a společnosti jako celku, neboť optimálně kombinuje osobní dopravní prostředky (např. automobily) s veřejnou hromadnou dopravou. Systém Ha:mo je součástí poloprovozního projektu energetických/společenských systémů příští generace za podpory japonského Ministerstva hospodářství, obchodu a průmyslu. Provozní testování bylo zahájeno v říjnu 2012 v Toyota City jako součást aktivit Rady města Toyota City pro ověřovací snižování uhlíkové stopy.

Více informací: www.toyota.cz, http://newsroom.toyota.eu/

 

KLÍČOVÉ CENTRUM

VÁŠ KLÍČOVÝ PARTNER

 

Kompletní klíčařský sortiment včetně výroby autoklíčů

Kontakt:
KLÍČOVÉ CENTRUM H&B Group
Plzeň, Žatecká 138/8, PSČ 301 00
377 225 903
info@hbgroup.cz

Nabízíme komplexní služby v oblasti prodejní a servisní péče SEAT.

SEAT – španělský temperament s německou technologií

 

Kontakt:
SAZ – Evžen Myslivec s.r.o.
Rybalkova 2639, 440 01 - Louny
415 652 154, 603 519 204
prodej.seat@saz-myslivec.cz

Související články

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Pro Toyotu Auris již jen do autobazaru

Nová Corolla do něj dorazí během několika měsíců Po dvou generacích se japonská automobilka Toyota v Evropě loučí s modelem nižší střední třídy Auris. U kompaktních hatchbacků a kombi...

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY SLAVNOSTI

LEGENDY 2018 PŘEDSTAVILY HVĚZDY...

Dvacet oceněných exponátů Volba poroty složené z členů organizačního výboru Výjimečné automobily z historie i současnosti Letošní jubilejní 5. ročník ojedinělé automobilové slavnosti...

VIDEO – Toyota Auris Hybrid, Aygo,...

Novinky automobilky Toyota nám představil Martin Peleška, ředitel zastoupení Toyota ČR.

Autoperiskop.cz – Výjimečný pohled na auta - Stanislav Gálik se stal výkonným ředitelem inovací společnosti AAA AUTO

Stanislav Gálik se stal výkonným...

Praha, 2. února 2018 – Společnost AAA AUTO včera oficiálně uvedla novou značku AuresLab, pod kterou sjednotila veškeré inovace, na kterých pracuje. Inovační centrum povede Stanislav Gálik,...

VIDEO – Toyota Land Cruiser, Toyota...

Moderátor Viktor Tamayo se svým štábem představuje novinky pořízené u automobilky Toyota přímo z autosalonu ve Frankfurtu.